
Son/Florence, 27 april 2009 - Dada S.p.A (dada.dada.net), internationaal markleider in community en entertainment webdiensten, alsmede domein, hosting en geavanceerde online advertising oplossingen, versterkt haar positie binnen Europa met de acquisitie van de Amen (Agence Médias en Numèriques) Groep. De overname van Amen Nederland B.V. maakt dat het Italiaanse concern voor het eerst actief wordt binnen de Nederlandse hostingmarkt.
Dada (Digital Analogue Architectural Design) werd in 1995 opgericht door vier studenten van de universiteit van Florence. Sinds 2000 is de organisatie beursgenoteerd (MTA STAR: DA.MI), waarbij de oprichters nog steeds 12,54% van de aandelen bezitten. Het huidige bedrijf bestaat uit twee onderdelen, de consumententak, welke is ondergebracht onder het merk Dada.net en de professionele tak, bekend onder de noemer Dada.pro. De Amen Groep is als business unit toegevoegd aan Dada.pro en tezamen zijn zij verantwoordelijk voor 14 miljoen websites, 500.000 hostingoplossingen en 450.000 zakelijke klanten in Italië, Frankrijk, Spanje, Portugal, Groot-Brittannië, Ierland en Nederland.
Claudio Corbetta fungeert als Managing Director voor Dada.pro, terwijl Astrid Dinnissen – van der Touw aanblijft als Country Manager voor Amen Nederland. Claudio Corbetta: “Met de aankoop en integratie van Amen binnen Dada.pro is onze internationale strategie versterkt. Het biedt ons de mogelijkheid om met een uniek, gecentraliseerd platform toch gelokaliseerde oplossingen te bieden waarbij gemakkelijk ingespeeld kan worden op de behoeften van onze klanten in de verschillende landen. Voor Nederland betekent dit dat het Amen merk blijft bestaan, maar wij zullen ons niet meer alleen gaan richten op hosting. Een aangepast productaanbod moet, met name onze zakelijke klanten, de mogelijkheid bieden om veel meer commerciële waarde te creëren met hun websites. Wij willen onze klanten praktische producten aanbieden die een stapje verder gaan dan de standaard hostingoplossing, want uiteindelijk draait het bij websites maar om één ding: het generen van clicks”.
Over Dada/AmenDada S.p.A. biedt verschillende webdiensten op het gebied van community en entertainment en is daarnaast gespecialiseerd in professionele en commerciële hosting en internetoplossingen. De kantoren in onder andere Florence, Milaan, New York, Londen, Beijing en Rio de Janeiro zorgen voor een ‘global presence’. Kijk voor meer informatie op dada.dada.net/.
Amen is sinds 1999 een van de belangrijkste hostingpartners op het hedendaagse internet. Vanwege volledige geautomatiseerde systemen is het bedrijf in staat om betrouwbare en betaalbare webhostingoplossingen te leveren. Sinds juli 2008 maakt het deel uit van Dada S.pA. Voor meer informatie over Amen Nederland B.V. kunt u terecht op www.amenworld.nl.Perscontact:Astrid Dinnissen – van der Touw
Country Manager Nederland
Postbus 151
5690 AD SON
Tel: 040-2393386
E-mail:
astrid.dinnissen@amenworld.nl