‘s-Hertogenbosch, 2 februari 2009 – Siemens PLM Software, een business unit van de Siemens Industry Automation Division en aanbieder van software en diensten voor product lifecycle management (PLM), gaat een samenwerking aan met Spijkstaal Elektro BV (Spijkstaal). Deze producent van elektrowagens kiest voor Siemens PLM Software’s Solid Edge® en Teamcenter® Express uit de Velocity-portfolio voor het 3D digitaal ontwerp en product databeheer van zijn producten.
Spijkstaal Elektro, gespecialiseerd in het bouwen van prototypes, produceert ongeveer 500 elektrowagens per jaar voor de Europese markt. De wagens worden onder meer gebruikt op bloemenveilingen, luchthavens, autofabrieken, industrie, ziekenhuizen, zorginstellingen en gemeenten. Spijkstaal is gespecialiseerd in het bouwen van prototypes. Aangezien het bedrijf per prototype vaak slechts enkele wagens produceert, is computer-aided design (CAD) een belangrijk bedrijfsproces binnen Spijkstaal.
Voor Spijkstaal betekent de implementatie van Solid Edge een overstap van twee- naar driedimensionaal ontwerp. Teamcenter Express verbetert de samenwerking binnen de organisatie en met zijn samenwerkingspartners over de hele wereld. Spijkstaal selecteerde het productportfolio van Siemens PLM Software omdat het veel en succesvol wordt ingezet in de sector en vanwege de mogelijkheden om met partners samen te werken – een belangrijke vereiste in het ontwerp van elektrowagens.
“Een van de grote voordelen van Solid Edge en Teamcenter Express van Siemens PLM Software, is dat deze systemen compatibel zijn met die van onze samenwerkingspartijen”, zegt Wim Heijboer, Algemeen Directeur bij Spijkstaal Elektro B.V. “Met Solid Edge kunnen we veel nauwkeuriger werken, je ziet bijvoorbeeld al vroeg in de ontwerpfase of een component gaat passen. Ontwerpen in 3D bevalt erg goed; voorheen, toen we nog tweedimensionaal ontwierpen, kwamen we in de werkplaats vaak problemen tegen die we niet hadden voorzien. De technologie van Siemens PLM Software in combinatie met uitstekende implementatie en de trainingen van onze ontwerpers, verzorgd door CADCenter, maakt dat dit de beste oplossing is voor Spijkstaal.” CADCenter BV, een solution partner van Siemens PLM Software, begeleidde de implementatie.
“Vanwege de duidelijke productiviteitstoename signaleren we een toenemende interesse in driedimensionaal ontwerpen”, aldus Edwin Severijn, vice president en managing director Benelux, Siemens PLM Software. “3D-ontwerp biedt veel voordelen en het helpt klanten met hun uitdaging om meer ideeën om te zetten in succesvolle producten. We zijn ervan overtuigd dat de ontwerpers van Spijkstaal deze voordelen ten volle zullen benutten, door producten sneller op de markt te brengen.”
Een van de eerste prototypes die Spijkstaal met Solid Edge heeft ontworpen, is een elektrische vuilniswagen voor Van Gansewinkel. Ook produceert Spijkstaal de rijklare onderstellen voor automatisch geleide elektrische personenvoertuigen die bestemd zijn voor Abu Dhabi. Heijboer: “We werken in deze ontwerpen veel samen met partners in binnen- en buitenland. Componenten worden op verschillende plekken ontworpen en geproduceerd en weer ergens anders samengevoegd. Dankzij Solid Edge en Teamcenter Express hoeven we nooit te twijfelen of deze onderdelen wel in elkaar passen.”
Solid Edge met Synchronous Technology is het kern-CAD-onderdeel van het Velocity Series™-portfolio en bevat Siemens PLM Software’s nieuwe, baanbrekende history-free en feature-based technologie. Teamcenter Express is de collaborative product data management (cPDM) component van de Velocity Series.
Velocity Series is een veelomvattende familie van modulaire, geïntegreerde oplossingen die inspelen op de PLM-wensen van middelgrote bedrijven. Bestaande uit een vooraf geconfigureerde familie van productontwerp, analyse en datamanagement software zorgt de Velocity Series voor een doorbraak in gebruiksgemak en eenvoud van implementeren volgens de beste industrie-ervaringen.
(586 woorden)
BERICHT VOOR DE REDACTIE:
Over Siemens PLM SoftwareSiemens PLM Software, een business unit van de Siemens Industry Automation Division, is een leidende, wereldwijde provider van product lifecycle management (PLM) software en diensten met 5,9 miljoen licenties en 56.000 klanten wereldwijd. Siemens PLM Software, het hoofdkantoor gevestigd in Plano, Texas, werkt samen met bedrijven door open oplossingen te leveren die organisaties helpen om meer ideeën om te zetten tot succesvolle producten. Voor meer informatie over de producten en diensten van Siemens PLM Software, zie
www.siemens.com/plm.
Over Siemens Industry Automation DivisieDe Siemens Industry Automation Divisie, een divisie van de Siemens Industry Sector, is wereldwijd leider op het gebied van automatiseringssystemen, laagspanning switchgear en industriële software. Zijn portfolio varieert van standaard producten voor product- en de procesindustrie tot oplossingen voor volledige industrieën en systemen die de automatisering van de gehele automobiele productiefaciliteiten en chemische stoffen omvatten. Als leidende softwareleverancier optimaliseert Industry Automation de volledige toegevoegde waarde van producten: van productontwerp en –ontwikkeling tot productie, sales en een flink aantal onderhoudsdiensten. Met ongeveer 42.900 werknemers wereldwijd haalde Siemens Industry Automation een totale omzet van 8,7 miljard euro in het fiscale jaar 2008.
Over SpijkstaalSpijkstaal Elektro B.V. is een zelfstandige Nederlandse onderneming met een omzet van circa 10 miljoen Euro. Per jaar produceert het bedrijf circa 500 elektro wagens die in Nederland en diverse andere Europese landen worden verkocht. De Spijkstaal producten vinden vooral hun weg in bloemenveilingen, luchthavens, autofabrieken, industrie, ziekenhuizen, zorginstellingen en gemeenten.
Spijkstaal is gevestigd in Spijkenisse, Nederland, in een ultramodern bedrijfspand waar maximale aandacht is voor kwaliteit, efficiency, arbeidsomstandigheden en milieu. Bij Spijkstaal zijn momenteel ongeveer 75 personen in vele disciplines werkzaam.
Note: Siemens and the Siemens logo are registered trademarks of Siemens AG. Teamcenter and NX are trademarks or registered trademarks of Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. or its subsidiaries in the United States and in other countries. All other product names referenced herein are the property of their respective owners.Voor meer informatie over Siemens PLM Software kunt u contact opnemen met Janneke Stork: Tel: +31 (0) 73 680 2500
E-mail:
janneke.stork@siemens.com Voor verdere persinformatie en fotomateriaal kunt u contact opnemen met Freek Janssen van LEWIS, het IT PR bureau: Tel: + 31 (0) 40 235 4600
E-mail:
freekj@lewispr.com