www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlINFLUX PRwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (18 jaar en 130 dagen geleden)
Bedrijf:

Trustday 2008: ‘risk management kan helpen vertrouwen te herstellen’

BREUKELEN, 17 november 2008. ‘The worst is yet to come’, denkt 56,6% van alle aanwezige riskmanagers en CFO’s tijdens Trustday afgelopen donderdag 13 november. Wetten en regelgeving zullen aanzienlijk aangescherpt worden als gevolg van de huidige kredietcrisis. Onno Ruding (voormalig minister van Financiën) sprak die verwachting donderdag uit op de jaarlijkse Trustday 2008, georganiseerd door de Nyenrode Business Universiteit en GRC software-leverancier BWise.

Onno Ruding gaf aan dat er gevaar dreigt wanneer het stof is gedaald we toch weer overgaan op het oude systeem. Vervolgens gaf ruim 65% van alle aanwezigen aan het eens te zijn met de stelling ‘The culture of financial companies is polluted’. Met andere woorden: het vertrouwen in de leidinggevenden en hoe zij de kredietcrisis aanpakken is niet heel groot.

Trustday stond dit jaar in het teken van Risk Assessment en vond plaats op 13 november in Kasteel Nyenrode. Ruim 100 CFO’s en Risk managers van voornamelijk beursgenoteerde bedrijven waren op uitnodiging van BWise en Nyenrode aanwezig. Twan Huys, presentator van Nova, leidde de paneldiscussie die vooraf werd gegaan door presentaties van AEGON’s CRO en VP Risk Management, Tom Grondin en Wim van de Kraats, Nick Leeson, voormalig trader bij de Barings Bank en Onno Ruding, voormalig minister van Financiën en director of Citicorp and Citibank.

Nick Leeson sprak openhartig over wat er fout is gegaan bij de Barings Bank en zijn eigen rol daarin. Volgens hem zijn de belangrijkste lessen die uit de ondergang van de Barings Bank zijn te trekken dat leidinggevenden geen idee hadden van wat hun medewerkers aan het doen waren en niemand durfde om opheldering te vragen. Nick is verder van mening dat een duidelijke risk managementstrategie een hoop had kunnen voorkomen. Nick Leeson: ‘De combinatie van compliance, risk assessment en governance zou gecontroleerd moeten worden door competente mensen die echt begrijpen wat er aan de hand is en die intelligent genoeg zijn om de producten, risico’s en impact van deze producten op de markt te kunnen begrijpen. Op dit moment is dat duidelijk niet het geval. Verder zouden bedrijven koste wat kost moeten voorkomen dat data gemanipuleerd kunnen worden voordat ze worden gerapporteerd.’

Leen Paape, Directeur van de NIVRA-Nyenrode School of Accountancy & Controlling aan Nyenrode, en Robert Pijselman, CEO van BWise, zijn tevreden met de resultaten van Trustday Risk Assessment. Leen Paape: ‘Vertrouwen is voor managers, controllers en accountants van groot belang. Als Business Universiteit willen wij hen graag een platform bieden voor opleidingen, ontwikkeling van talent en discussie. Naast inhoudelijke kennis is persoonlijke integriteit en een juiste attitude voorwaardelijk voor een goede functie-uitoefening’. Robert Pijselman vervolgt: ’Door de kredietcrisis is er veel aandacht voor risicomanagement en het feit dat bedrijven steeds transparanter moeten worden. Met behulp van onze geïntegreerde Governance, Risk en Compliance software kunnen we bedrijven helpen grip te krijgen op de risico’s door middel van control testing en risk assessments. Dit reduceert de risico’s en verhoogt de transparantie’, aldus Robert Pijselman.

Over BWise

BWise is een wereldwijde speler op het gebied van Governance, Risk en Compliance (GRC) software, gebaseerd op een sterk fundament vanuit business proces management. Sinds 1994 levert BWise haar klanten een geïntegreerde software oplossing om Corporate Governance, Enterprise Risk en Performance Management gestructureerd aan te pakken.
Processen worden snel en efficiënt gedocumenteerd, risico’s gesignaleerd en gezamenlijk met bijbehorende beheersmaatregelen gecommuniceerd via het web. Deze oplossingen dragen bij aan het effectief voldoen aan wet- en regelgeving zoals de Sarbanes-Oxley Act, Basel II en de Code Tabaksblat. Meer dan 300.000 gebruikers in meer dan 80 verschillende landen maken dagelijks gebruik van de BWise oplossing. Onder andere Aegon, TNT, Nielsen (VNU), Crucell en Connexxion mogen wij in Nederland tot onze klanten rekenen. Kijk voor meer informatie op www.bwise.nl.

Over Nyenrode

De Nyenrode Business Universiteit is opgericht door het bedrijfsleven en behoort tot de oudste en meest vooraanstaande business schools en business-universiteiten van Europa. Nyenrode bereidt mensen met talent en ambitie voor op leidende functies in een internationale omgeving. Daarbij wordt grote waarde gehecht aan maatschappelijk bewustzijn en duurzaam ondernemerschap. De universiteit biedt masteropleidingen op het gebied van bedrijfskunde en ontwikkelt daarnaast executive-programma’s voor het ambitieuze MKB en beursgenoteerde ondernemingen. Het Nyenrode Research & Innovation Institute (NRI) coördineert het wetenschappelijk onderzoek van de universiteit, waarbij de toepasbaarheid van dit onderzoek nauwlettend in het oog wordt gehouden.

De NIVRA-Nyenrode School of Accountancy & Controlling is onderdeel van de Nyenrode Business Universiteit en vormt het opleidingsinstituut waarin de krachten van het Koninklijk NIVRA en Nyenrode zijn gebundeld. NIVRA-Nyenrode is gespecialiseerd in deeltijdopleidingen op het gebied van accountancy en controlling en kent een lange opleidingsgeschiedenis, waarbij een hechte band met het bedrijfsleven en een rechtstreekse koppeling tussen theorie en praktijk centraal staan.



Noot voor de redactie

BWise
Clarinda Dobbelaar
Marketing Manager
T: +31 (0)73-6464 915
E-mail: clarinda.dobbelaar@bwise.com
www.bwise.com

Nyenrode
Hanna Emmering
PR Coordinator
T: +31 (0)346-291612
E-mail: h.emmering@nyenrode.nl
www.nivra-nyenrode.nl / www.nyenrode.nl

Trimedia
Marijke van Hooren
T: +31 (0)6-141 106 51
E-mail: mvanhooren@trimedia.nl

Op aanvraag is er een foto beschikbaar.

Verstreken tijd: 18 jaar en 130 dagen
Nasdaq BWise contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Tineco
Logo DXC Technology
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103884 persberichten
7046 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17564 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl