Rotterdam, 21 augustus 2008 – Axis Communications, wereldwijd leverancier van netwerkvideo- oplossingen, introduceert de AXIS P3301 netwerkcamera. Deze compacte fixed dome netwerkcamera levert sterke beeldverwerkingprestaties, meervoudige H.264 streams en een hoge beeldkwaliteit. De camera is met name geschikt voor discrete videobewaking in openbare ruimtes zoals banken, overheidsgebouwen, scholen, universiteiten en luchthavens.
De netwerkcamera beschikt over haarscherpe beeldkwaliteit met progressieve scan en een breed dynamisch bereik, waardoor deze heldere en duidelijke beelden levert in zowel goed verlichte als minder goed verlichte ruimtes. De meervoudige H.264 en Motion JPEG-streams kunnen gelijktijdig worden geleverd, zowel in full frame rate als in een individueel aangepaste instelling aan kwaliteitsbehoefte en bandbreedtebelasting.
De AXIS P3301 camera wordt geleverd in een hard plastic behuizing die bestand is tegen sabotage, terwijl de AXIS P3301-V variant een stevige vandaalbestendige behuizing met metalen basis heeft. De stroomvoorziening van de camera verloopt via Power over Ethernet (PoE), waardoor geen extra bekabeling nodig is. Dit heeft lagere installatiekosten tot gevolg.
“H.264, de nieuwste revolutionaire compressietechnologie, maakt een goede beeldkwaliteit en verminderde bandbreedte mogelijk en komt hiermee tegemoet aan de groeiende vraag naar efficiëntere opslag en bandbreedtegebruik”, aldus Magnus Ekerot, Regional Manager Axis voor Nederland, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Centraal Oost Europa. “Het discrete uiterlijk van de camera, gecombineerd met de eenvoudige installatie en intelligente video, maken van de AXIS P3301 netwerkcamera de beste camera in zijn marktsegment.”
De AXIS P3301 en AXIS P3301-V netwerkcamera bevatten video-intelligentie zoals video bewegingsdetectie, audiodetectie en een anti-sabotage alarm. Verder beschikt de netwerkcamera over HTTPS encryptie, IEEE 802,1X authenticatie, IPv4/IPv6 en Quality of Service.
De AXIS P3301 en AXIS P3301-V netwerkcamera wordt ondersteund door videomanagement software van partners in het Application Development Partner programma en de AXIS Camera Station. De camera is vanaf 21 augustus 2008 beschikbaar via de gebruikelijke Axis-distributiekanalen en kosten 629 euro en 669 euro (exclusief btw).

* Een hoge resolutiefoto is op te vragen via axis@whizpr.nl of direct te downloaden via de volgende link: download afbeelding P3301.Over AxisAxis levert wereldwijd professionele netwerkvideo-oplossingen en zet in op de overgang van analoge naar digitale video-oplossingen. De producten en oplossingen van Axis zijn gericht op surveillance, beveiliging en controle op afstand en maken daarbij gebruik van innovatieve open technologieplatformen. Axis is in 1984 opgericht in Zweden en heeft momenteel wereldwijd 20 kantoren en werkt samen met partners in 70 landen. Axis staat genoteerd aan de OMX Nordic Exchange onder beurscode AXIS. Meer over Axis Communications op de website:
www.axis.comVoor meer informatie: Axis Communications BV
Magnus Ekerot
Telefoon: 010 - 44 434 34
E-mail:
magnus.ekerot@axis.com Whizpr
Maartje Dekens-Buiten
Telefoon: 0317 - 410 483
E-mail:
axis@whizpr.nl