www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRINFLUX PRwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (18 jaar en 25 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Progress Communications

Kaspersky Lab detecteert nieuwe wormen die MySpace en Facebook aanvallen

’s-Hertogenbosch, 1 augustus 2008 - Kaspersky Lab, de toonaangevende leverancier van internetbeveiligingsoplossingen voor bedrijven en consumenten, heeft twee nieuwe varianten van wormen gedetecteerd. De wormen, Net-Worm.Win32.Koobface.a. en Net-worm.Win32.Koobface.b, vallen MySpace en Facebook aan, transformeren computers van slachtoffers naar zombiecomputers om botnets te kunnen vormen.

Net-Worm.Win32.Koobface.a verspreidt zich wanneer een gebruiker toegang heeft tot zijn of haar MySpace account. Deze worm plaatst berichtjes op accounts van vrienden. Net-Worm.Win32.Koobface.b, die zich op gebruikers van Facebook richt, creëert spam-berichten en verzendt deze naar de vrienden via de Facebook-site. De berichten hebben teksten als: Paris Hilton Tosses Dwarf On The Street; Examiners Caught Downloading Grades From The Internet; Hello; You must see it!!! LOL. My friend catched you on hidden cam; Is it really celebrity? Funny Moments en vele anderen.

De berichten bevatten links naar youtube.[skip].pl, een nepversie van Youtube. Wanneer de gebruiker op deze link klikt en de video probeert te bekijken, krijgt men een melding dat de laatste versie van Flash Player geïnstalleerd moet worden om deze te kunnen bekijken. In plaats van de laatste versie van Flash Player, wordt er een bestand genaamd codesetup.exe gedownload. Deze netwerkworm verspreidt vervolgens weer dezelfde berichten naar alle vrienden van de gebruiker.

“Helaas vertrouwen veel gebruikers de berichten van vrienden zonder er bij na te denken. Het is dus zeer waarschijnlijk dat een gebruiker op een dergelijke link klikt”, aldus Alex, Senior Virus Analist bij Kaspersky Lab. “Begin 2008 voorspelden we een dergelijke tendens waarbij cybercriminelen steeds meer gebruik maken van MySpace, Facebooks en soortgelijke sites. Dit is het bewijs. Ik ben er zeker van dat dit slechts de eerste stap is en dat virusschrijvers zich meer en meer op dergelijke sites zullen richten.”

Hoewel de wormen zich nu alleen richten op MySpace en Facebook, waarschuwen de analisten van Kaspersky Lab gebruikers dat de wormen ontworpen zijn om er meer kwaadaardige modules aan toe te voegen. Het is zeer waarschijnlijk dat de computers van slachtoffers niet alleen gebruikt worden voor het verspreiden van links via sociale netwerksites, maar dat de botnets ook gebruikt zullen worden voor andere kwaadaardige doelen.

Kaspersky Internet Security detecteerde de internetdreiging proactief en op 31 juli 2008 werden nieuwe signatures aan de database toegevoegd.

Over Kaspersky Lab
Kaspersky Lab, opgericht in 1997, is een internationaal softwarebedrijf dat oplossingen aanbiedt voor het beschermen van thuis- en bedrijfsnetwerken tegen virussen, spyware, spam en hackers. Het hoofdkantoor van het bedrijf is gevestigd in Moskou en daarnaast heeft het bedrijf wereldwijd regionale kantoren. Voor meer informatie kunt u terecht op www.kaspersky.nl, of ga naar www.viruslist.com voor de meest recente informatie over anti-virus, anti-spyware, anti-spam en andere IT-beveiligingszaken.



Noot voor de redactie

Perscontact
Kaspersky Lab Benelux b.v.
Pauline van Zantvliet
Hambakenwetering 10
5231 DC ’s-Hertogenbosch
Tel: +31 (0)73 6154852
Fax: +31 (0)73 6154869
Email: marketing@Kaspersky.nl

Verstreken tijd: 18 jaar en 25 dagen
PR contact  

Logo Progress Communications
Kaspersky contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Tineco
Logo DXC Technology
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103884 persberichten
7046 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17564 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRwww.whizpr.nlwww.deepr.nl