Gouda, 4 augustus 2008
ORTEC Team Support Systems is gevraagd door InnoSportNL om hen tijdens de Olympische Spelen te ondersteunen bij het verzamelen van sportinhoudelijke (innovatieve) gegevens. Deze gegevens zullen worden gepresenteerd in het Holland Heineken House, middels een preview/review van de (volgende) dag. Ook zal ORTEC TSS tijdens de voetbalwedstrijden, die live worden uitgezonden in het Holland Heineken House, het publiek en de media van informatie voorzien. Alle wedstrijden van Jong Oranje worden geanalyseerd middels het sportanalysesysteem Effectivity in Action van ORTEC TSS.
“Op deze manier kunnen we supporters in het Holland Heineken House echt deel laten uitmaken van het spektakel”, aldus directeur Gert Jan Wormmeester van ORTEC TSS. “Het gaat hierbij niet alleen om een stukje wedstrijdbeleving, maar vooral ook om inhoudelijke informatie voor publiek en media.” Naast de analyses van de voetbalwedstrijden verzorgt ORTEC TSS ook de analyses op het gebied van beachvolleybal, hockey en waterpolo. “Voor supporters hebben dit soort analyses veel toegevoegde waarde”, aldus Nico Delleman, R&D Programma manager prestatiemodellen en prestatiemonitoring bij InnoSportNL. “Doorgaans willen supporters alles wat met hun sport samenhangt, weten. Een belangrijk deel van het publiek volgt daarom de statistieken om de sport nog beter te leren begrijpen. Dat zie je ook in Amerika. Daar hebben ze vooral binnen de wereld van American football al langer dit soort analyses. Die zijn erg populair.”
Kleine verschillen“ORTEC TSS is een vooraanstaand speler op het gebied van sportanalyses”, zegt Nico Delleman. “Om die reden hebben wij gekozen om met hen in zee te gaan.” De stichting InnoSportNL is een initiatief van NOC*NSF en TNO. “We houden ons bezig met innovatie in sport en stimuleren het gebruik van nieuwe technologieën, zoals onder andere ORTEC TSS die aanbiedt. Volgens ons gaat het in de sport om kleine verschillen. Overal waar je voorsprong kunt behalen, moet je dat doen. Primair gaat het om hard trainen, maar het gaat ook om slim trainen. Dus is het belangrijk om met extra informatie, zoals door analyses, of door gebruik van technologie - in het algemeen - verder te komen dan de concurrent.”
Het Holland Heineken HouseHet Holland Heineken House is een initiatief van NOC*NSF en Heineken en opent voor de negende maal op rij haar deuren voor iedereen die de Nederlandse sport een warm hart toedraagt. Het Holland Heineken House werd voor het eerst tijdens de Spelen in Barcelona (1992) opgezet. De gedachte van NOC*NSF om tijdens de Olympische Spelen een ontmoetingsplek te creëren voor Nederlandse sporters, hun familieleden en vrienden, supporters en mediavertegenwoordigers, werd ingevuld door Heineken. In de loop der jaren zijn de faciliteiten in het Holland Heineken House steeds verder uitgebouwd en is het de vaste thuisbasis geworden van de Nederlandse sportwereld in al haar geledingen. Maar ook de internationale pers weet het Holland Heineken House inmiddels te vinden.
Over InnoSportNLInnoSportNL is een initiatief van NOC*NSF en TNO, waarin partners uit sport, kennispartijen en het bedrijfsleven, samenwerken en elkaar versterken. InnoSportNL onderscheidt zich van gangbare innovatie in de sport door uit te gaan van de vraagsturing en behoefte van de sport zelf. Door de unieke combinatie van sport, bedrijfsleven en kennisinstellingen kan InnosportNL kennis en deskundigheid vanuit verschillende bronnen omzetten in nieuwe kennis, innovatieve producten en diensten en in sommige gevallen zelfs in nieuwe bedrijvigheid.
Over de Effectivity in Action softwareORTEC TSS heeft in samenwerking met de Rijksuniversiteit Groningen een systeem ontwikkeld dat de effectiviteit van voetballers tijdens een wedstrijd bepaalt. Het systeem, Effectivity in Action, presenteert grafisch op elk moment in de wedstrijd de effectiviteit van het elftal (verdediging, middenveld en aanval) en het effectiviteitsverloop van individuele spelers. Tijdens de Olympische Spelen in Bejing zal het systeem worden ingezet om de prestaties van Jong Oranje op de voet te volgen.
Over ORTEC Team Support SystemsORTEC Team Support Systems, onderdeel van de ORTEC Groep, ontwikkelt ICT-systemen voor de sportwereld. De systemen meten prestaties van spelers en teams, waarmee clubs, sportbonden en sponsoren talenten en topatleten kunnen volgen en de media van analyses kunnen worden voorzien. Ook bieden ze ondersteuning bij teamsamenstellingen, spelanalyses en sportplanningen. Hierdoor kunnen teams beter functioneren en efficiënter worden ingezet. De samenwerking tussen Team Support Systems en ORTEC, aanbieder van geavanceerde planningsoplossingen met ruim 800 klanten wereldwijd, versterkt internationaal de ontwikkeling en inzet van ICT-systemen en –oplossingen in de sportwereld en andere sectoren.
NOOT VOOR DE REDACTIEVoor meer informatie kunt u contact opnemen met Sjoukje Dijkstra, afdeling Marketing & PR van ORTEC, telefoon +31 (0)182 540 500, mobiel +31 (0)6 145 464 24 e-mail:
sdijkstra@ortec.nl,
www.ortec.com of
www.teamsupportsystems.com.