ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (18 jaar en 34 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Progress Communications

Kaspersky Lab waarschuwt voor nieuw gevaarlijk chantage-virus

’s-Hertogenbosch, 6 juni 2008 - Kaspersky Lab, het internationale softwarebedrijf dat bescherming biedt tegen internetdreigingen, waarschuwt consumenten voor een nieuwe variant Gpcode namelijk Virus.Win32.Gpcode.ak., een gevaarlijk zogenaamd encryptie-virus.

Virus.Win32.Gpcode.ak
Gpcode.ak versleutelt bestanden met verschillende extensies (bestanden als .doc, .txt, .pdf, .xls, .jpg, .png, .cpp, .h) door het gebruik van een RSA-encryptie-algoritme met een 1024-bits sleutel. De schrijver van Gpcode heeft er twee jaar over gedaan om het virus te verbeteren. De voorgaande fouten zijn gecorrigeerd en de sleutel is verlengd tot 1024-bits in plaats van 660-bits.

Nadat Gpcode.ak bestanden heeft versleuteld op de computer van het slachtoffer, verandert het de extensie van deze bestanden naar ._CRYPT en plaatst een tekstbestand genaamd !_READ_ME!.txt in dezelfde map. In het tekstbestand vertelt de cybercrimineel het slachtoffer dat de bestanden versleuteld zijn en biedt deze tegen betaling een decryptor (ontsleutel-bestand) aan:

«Your files are encrypted with RSA-1024 algorithm.
To recovery your files you need to buy our decryptor.
To buy decrypting tool contact us at: ********@yahoo.com»

Naast het versleutelen van bestanden wordt ook het bericht hieronder weergegeven:



“Dit is de laatste van een serie van zeer gevaarlijke blackmailer-virussen van deze auteur. Ik adviseer iedereen om op zijn hoede te zijn en zo snel mogelijk te controleren of je anti-virus scanner up-to-date is en op maximale bescherming staat. Naast een volledige en optimale internetprotectie is het uitermate belangrijk om in dit geval ook een goede back-up bij de hand te hebben. Decryptie is in dit geval niet zo maar mogelijk.” Aldus Eddy Willems, Virus Evangelist bij Kaspersky Lab Benelux B.V. “Daarbij wil ik slachtoffers benadrukken geen contact op te nemen met de blackmailer.”

Private Key
Op 4 juni 2008 voegde Kaspersky een signature toe tegen het virus Win32.Gpcode.ak. Virusanalisten van Kaspersky zijn er al eerder in geslaagd om vroegere varianten van Gpcode te ontmantelen doordat het hen gelukt was de Private Key te kraken. De virusonderzoekers zijn tot nu toe in staat geweest om sleutels tot 660bits te ontmantelen. Dit was het resultaat van gedetailleerde analyse van de RSA algoritme-uitvoering. Naar schatting kost het 1 PC met 2.2 Ghz, als het algoritme goed is uitgevoerd, maar liefst 30 jaar om een 660-bit sleutel te kraken.

Tijdens het schrijven van het virus was het niet mogelijk om de bestanden te ontsleutelen doordat de sleutel 1024-bits lang was en er geen fouten in de uitvoering gevonden werden. De versleutelde bestanden konden alleen ontmanteld worden door het hebben van de Private Key die alleen de schrijver bezit. De analisten van Kaspersky continueren het analyseren van de viruscode om erachter te komen hoe decryptie van de versleutelde bestanden mogelijk is zonder de Private Key.

Wat te doen na infectie
In geval van infectie raadt Kaspersky slachtoffers aan contact op te nemen door gebruik te maken van een andere computer. Start de geïnfecteerde computer niet opnieuw en sluit hem niet af!

Slachtoffers kunnen contact opnemen door te mailen naar stopgpcode@kaspersky.com. Hierbij is het van belang dat men de exacte datum en tijd van de infectie vermeldt, evenals alle handelingen die men verrichtte in de vijf minuten voordat de computer geïnfecteerd is zoals welke programma’s men gebruikte en welke websites bezocht werden.

Kaspersky Lab zal slachtoffers proberen te helpen met het herstellen van de bestanden die versleuteld zijn.

Over Kaspersky Lab
Kaspersky Lab, opgericht in 1997, is een internationaal softwarebedrijf dat oplossingen aanbiedt voor het beschermen van thuis- en bedrijfsnetwerken tegen virussen, spyware, spam en hackers. Het hoofdkantoor van het bedrijf is gevestigd in Moskou en daarnaast heeft het bedrijf wereldwijd regionale kantoren. Voor meer informatie kunt u terecht op www.kaspersky.nl, of ga naar www.viruslist.com voor de meest recente informatie over anti-virus, anti-spyware, anti-spam en andere IT-beveiligingszaken.



Noot voor de redactie

Perscontact
Kaspersky Lab Benelux b.v.
Pauline van Zantvliet
Hambakenwetering 10
5231 DC ’s-Hertogenbosch
Tel: +31 (0)73 6154852
Fax: +31 (0)73 6154869
Email: marketing@Kaspersky.nl

Verstreken tijd: 18 jaar en 34 dagen
PR contact  

Logo Progress Communications
Kaspersky contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Tineco
Logo DXC Technology
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103884 persberichten
7046 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17564 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRProgressCommunications.eu