ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (18 jaar en 55 dagen geleden)
Bedrijf:

Cisco en ECABO werken samen aan betere én meer ICT’ers

Amsterdam, 16 mei 2008 - Meer én beter gekwalificeerde ICT’ers op de arbeidsmarkt. Met dit doel voor ogen tekenen Cisco en kenniscentrum beroepsonderwijs bedrijfsleven ECABO een zogeheten Memorandum of Understanding. Cisco en ECABO slaan de handen ineen om tegemoet te komen aan de steeds grotere vraag naar specifieke functies zoals netwerkbeheerders en de groeiende vraag naar Cisco-gecertificeerd personeel.

Arie van Duijn Networking Academy Area Manager Nederland van Cisco verklaart: “We willen met de overeenkomst de kwaliteit en de kwantiteit van ICT-personeel in Nederland vergroten. Enerzijds door bedrijven meer te betrekken bij de opleidingen zodat deze beter worden afgestemd op het bedrijfsleven. Anderzijds door meer erkenning te genereren voor zowel algemene als Ciso-certificeringen.”

De samenwerking tussen Cisco en ECABO wordt in de intentieverklaring nader omschreven. Zo willen beide partijen verder in beeld brengen hoe de kwalificatiestructuur van reguliere mbo ICT-opleidingen zich verhoudt tot Cisco-certificeringen. Hierdoor ontstaan transparantie, wederzijdse erkenning en wellicht vrijstellingen. Daarnaast willen beide bedrijven activiteiten opzetten om het civiel effect van ICT-opleidingen te vergroten. Dat wil zeggen dat de opleidingen een bedrijfsoverschrijdend karakter moeten hebben waardoor ze voor de hele branche van belang zijn. Ook willen beide ondertekenaars een competentiegerichte praktijkleeromgeving in Nederland promoten. De bedrijven zullen vertegenwoordigers van het midden- en kleinbedrijf uitnodigen om deel te nemen in testprojecten, met als doel om het ICT-onderwijs beter af te stemmen op het bedrijfsleven.

Cisco en ECABO gaan in eerste instantie de samenwerking aan voor de duur van een jaar. Als blijkt dat de resultaten na een jaar positief zijn, verlengen ze de overeenkomst telkens met twaalf maanden. Joep Swagemakers, accountmanager ICT van ECABO: “Het is ons doel om de beroepsopleidingen in Nederland verder te ontwikkelen en onderhouden. Daarnaast moeten we voorzien in de behoefte die bestaat bij het bedrijfsleven. De intentieverklaring met Cisco vormt de perfecte basis om hier activiteiten voor te ontwikkelen”.

De intentieverklaring vormt de basis voor de uitvoerplannen van Cisco en ECABO. Eén van de partijen waarmee beide partijen gaan samenwerken, is Stichting Praktijkleren (SPL). SPL ondersteunt ROC’s bij binnenschools praktijkleren. SPL gaat intensief samenwerken met Cisco bij het faciliteren van scholen.



Over Cisco Systems
Cisco (NASDAQ: CSCO) is wereldwijd marktleider op het gebied van netwerkoplossingen. Deze veranderen de manier waarop mensen met elkaar verbonden zijn, communiceren en samenwerken.
Meer informatie over Cisco is beschikbaar via www.cisco.com. Nieuws, achtergronden en foto’s vindt u in de Cisco Newsroom: newsroom.cisco.com.

Cisco-apparatuur wordt in Europa geleverd door Cisco Systems International BV, een volledige dochteronderneming van Cisco Systems, Inc.

Cisco Network Academy Program
Om tegemoet te komen aan de groeiende vraag naar geschoold ICT-personeel, introduceerde Cisco in 1997 al het Cisco Network Academy Program (CNAP). Samen met overheden, onderwijsinstellingen en andere non-profit organisaties leidt Cisco studenten op het gebied van ICT op. In Nederland participeren ruim 100 ROC´s en andere onderwijsinstellingen in het Cisco Network Academy Programma.

Over ECABO
ECABO is het kenniscentrum voor de economisch-administratieve, ICT- en veiligheidsberoepen en verbindt beroepsonderwijs en bedrijfsleven. Ze doet dit met producten en diensten gericht op praktijkleren, competentiegericht beroepsonderwijs en examinering voor vmbo, mbo, hbo en particuliere opleiders. Meer informatie vindt u op www.ecabo.nl.

Voor meer informatie:

Cisco
Liesbeth Boschloo
Tel. 020 357 3894
Mob. 06 5252 9440
E-mail: lboschlo@cisco.com

ECABO
Karin Jansen, persvoorlichter ECABO
Tel. 033 450 46 04
Mob. 06 239 22 389
E-mail k.jansen@ecabo.nl

Verstreken tijd: 18 jaar en 55 dagen
Cisco contact  

0800 0200 791
www.cisco.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Tineco
Logo DXC Technology
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103884 persberichten
7046 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17564 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu