www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (18 jaar en 59 dagen geleden)
Bedrijf:

Ruim eenderde topmanagement staat ICT-succes in de weg

Tevredenheid over ICT in de lift, kwaliteit nog steeds niet goed

Amsterdam, 28 april 2008 -- De tevredenheid over de kwaliteit van ICT binnen bedrijfsleven en overheid is na vele jaren eindelijk toegenomen. Het meest recente ICT Barometer onderzoek, uitgevoerd in opdracht van Ernst & Young, laat zien dat de kwaliteit van de ICT-toepassingen is gestegen. Helaas blijft het gemiddelde rapportcijfer voor alle sectoren steken op een magere 6,7. Het Nederlandse topmanagement blijkt onvoldoende in staat om ICT in goede banen te leiden.

ICT wordt als waardevol gezien. De ondervraagde managers zijn het er over eens dat ICT-investeringen bijdragen aan de kwaliteit van de bedrijfsvoering. ICT staat hoog op de agenda en vormt een integraal onderdeel van de strategie. Toch zorgt eenderde van het topmanagement niet voor voldoende ICT-mensen en -middelen om de gestelde doelen te behalen. 38 procent van deze bestuurders is zich niet bewust van ICT-ontwikkelingen en bijna de helft communiceert niet over de afgesproken ICT-strategie.

“Het gaat hier niet om onkunde, maar om onwil. Een deel van het topmanagement is gewoonweg niet geïnteresseerd in ICT”, constateert Jacob Verschuur, directeur ICT Leadership bij Ernst & Young. “ICT heeft bij deze groep nog steeds het imago van kostenverslindend en te technisch. Gelukkig heeft het grootste deel van de top in Nederland ICT wel in de vingers. Al blijft de overheid duidelijk achter op de sector dienstverlening.”

Daarnaast blijkt uit het onderzoek dat de oplossingssnelheid van ICT-problemen het afgelopen jaar is verslechterd. De respondenten menen dat zij te weinig informatie en uitleg over ICT krijgen, waardoor onnodig problemen ontstaan. Gemiddeld hebben zij bijna drie dagen hun werk niet goed kunnen doen door ICT-problemen.

Over de ICT Barometer®
De ICT Barometer, een onderzoek van Ernst & Young, is de gerenommeerde ‘vinger aan de pols’ voor managers. Het onderzoek wordt sinds december 2001 tweemaandelijks gehouden onder gemiddeld ruim zeshonderd Nederlandse directeuren, managers en professionals uit het bedrijfsleven, onderverdeeld naar productie/industrie, handel/distributie en dienstverlening/financiële instellingen en de (semi-)overheid. Het onderzoek is uitgevoerd door het marktonderzoekbureau Synovate/Interview NSS en de ondervraagde groep wordt online geënquêteerd. Het onderzoek is representatief voor directeuren, managers, professionals en/of hoger opgeleide werknemers die beschikken over een internetaansluiting. De ICT Barometer biedt een belangrijk deel ‘up to date’ informatie door een aantal vaste businessdilemma’s te monitoren, aangevuld met actuele vragen.

Downloaden rapport
Via www.ictbarometer.nl kunt u het rapport met de onderzoeksresultaten van 28 april 2008 downloaden.

Noot voor redactie, niet voor publicatie
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Sylvia Verboon van Ernst & Young, telefoon
010 406 5351 of 06 21 251 372, e-mail: sylvia.verboon@nl.ey.com
www.ey.nl
www.ictbarometer.nl

Verstreken tijd: 18 jaar en 59 dagen
Ernst & Young contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo Amazon Web Services
Logo Palo Alto Networks
Logo KnowBe4
Logo Dynatrace
Logo Lightspeed
Logo Databricks
Logo Databricks
Logo FlowQi
Logo Deel
Logo KnowBe4
Logo Customs Support Group
Logo Databricks
Logo The Stack
Logo Mollie
Logo Fujitsu Nederland
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103790 persberichten
7039 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17503 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlINFLUX PR