www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
www.deepr.nlINFLUX PRwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (18 jaar en 41 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Whizpr

Trend Micro waarschuwt voor kwaadaardige 'meeting requests' via e-mail

Nigeriaanse spammers gebruiken nieuw type spam om spamfilters te omzeilen

Hilversum, 20 maart 2008 - Trend Micro, leverancier van beveiligingsoplossingen, waarschuwt voor een nieuw type spam. Nigeriaanse spammers versturen e-mail-uitnodigingen voor vergaderingen via Google Calendar om hun spamboodschappen onder de aandacht te brengen. De spammers proberen zo anti-spamfilters te omzeilen. Elke uitnodiging bevat een gepersonaliseerde link per ontvanger. Het is mogelijk dat de uitnodigingen zo zijn ingesteld dat ontvangers telkens 'reminders' of herinneringen voor de meeting ontvangen. Op deze manier worden ontvangers meerdere malen met de spamboodschap geconfronteerd.

Volgens Jamz Yaneza, research project manager bij Trend Micro, is het de eerste keer dat Trend Micro spam heeft onderschept die misbruik probeert te maken van Google Calendar: "We verwachten dat deze nieuwe spammethode gebruikt zal worden om verschillende soorten spam te verspreiden. Denk bijvoorbeeld aan het manipuleren van beurskoersen van bedrijven door het op gang brengen van een geruchtenstroom. De spammers, die hun aandelen tegen een bepaalde koers hebben ingekocht, verkopen deze vervolgens na een koersbeweging. Maar ook het linken naar kwaadaardige softwarecode op internet is mogelijk. Het is waarschijnlijk dat deze eerste spamaanval gevolgd wordt door pogingen om tools als Google Calendar te misbruiken en gevoelige informatie te stelen."

"We adviseren bedrijven en eindgebruikers extra voorzichtig om te gaan met onverwachte e-mail-uitnodigingen en -berichten. Wanneer de gebruiker een kwaadaardige uitnodiging accepteert, bestaat de kans dat kwaadaardige softwarecode of malware geactiveerd wordt", aldus Yaneza van Trend Micro.

Trend Micro heeft dit nieuwe type spam toegevoegd aan zijn anti-spamdatabases. Bedrijven of eindgebruikers die geen klant zijn van Trend Micro, wordt geadviseerd verdachte e-mail-uitnodigingen direct te verwijderen.

Voor meer informatie, kijk op het Trend Micro Malware Blog: blog.trendmicro.com

# # #

Over Trend Micro
Trend Micro, toonaangevend op het gebied van internet-content-beveiliging, richt zich op het beveiligen van de uitwisseling van digitale informatie van bedrijven en consumenten. Als pioneer en industrieleider ontwikkelt Trend Micro technologie om operationele continuiteit, persoonlijke informatie en eigendommen te beveiligen tegen malware, spam, datalekken en de laatste webbedreigingen. Zij flexibele oplossingen worden 24/7 ondersteund door beveiligingexperts over de hele wereld. Trend Micro, dat zijn hoofdkantoor heeft in Tokio, biedt oplossingen die worden verkocht via business partners over de gehele wereld.

Voor meer informatie en het opvragen van beeldmateriaal of testproducten:

Trend Micro
Mireille Boetje
Telefoon: +31 30 210 63 33
E-mail: Mireille_Boetje@trendmicro.co.uk

Lammers van Toorenburg Benelux PR
Anja Breunis / Kirsten van de Groep
Telefoon: +31 30 656 50 70
E-mail: trendmicro@lvtpr.nl
Recent van Trend Micro  
TrendAI gaat samenwerking aan met Anthropic

TrendAI introduceert Agentic Governance Gateway voor het beveiligen van Agentic AI-systemen

Onderzoek TrendAI: Nederlandse organisaties negeren AI-risico’s door druk om concurrentie voor te blijven

Verstreken tijd: 18 jaar en 41 dagen
PR contact  

Logo Whizpr
Trend Micro contact  

+31 (0) 20 399 8304
www.trendmicro.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
INFLUX PRwww.whizpr.nlINFLUX PR