Amersfoort, 30 januari 2008 – Sun MD, ‘s werelds eerste gevirtualiseerde modulaire datacenter, blijkt uiterst succesvol. Onder de naam Project Blackbox toerde het datacenter, opgezet in een container, het afgelopen halfjaar langs 73 steden en 12.000 klanten en partners. Het modulaire datacenter is nu beschikbaar als Sun Modular Datacenter S20. Tot de eerste klanten behoren het Radboud Universiteit Medisch Centrum Nijmegen en Hansen Transmissions in België.
Sun MD maakt optimaal gebruik van Sun’s vermogen om innovatief te ontwerpen en complexiteit te verminderen. Dit resulteert in een compacte, energiezuinige en snel inzetbare oplossing voor het opzetten en uitbreiden van datacenters. Met een maximale rekencapaciteit van 18 teraflops, of 3 petabytes aan dataopslagcapaciteit, is het Sun MD inzetbaar in een tiende van de tijd die het kost om een traditioneel datacenter in te richten en tegen een fractie van de kosten. De koelingskosten van het Sun MD zijn dankzij de innovatieve waterkoeling ook nog eens 40% lager dan die van een standaard datacenter.
Sun kondigt tegelijkertijd een nieuwe reeks ondersteunende diensten aan, uiteenlopend van locatievoorbereiding tot en met installatie, testen en integratie van Sun MD in de bestaande IT infrastructuur.
More information on Sun MD is available at:
www.sun.com/sunmd.
Voor het volledige persbericht
klik hier.

High Res afbeeldingen
hier beschikbaar.
Over Sun Microsystems
Sun ontwikkelt technologieën die bedrijven wereldwijd vooruit helpen. Onder de eenduidige visie – ‘The Network is the Computer’ – stimuleert Sun participatie in netwerken door het delen van innovaties, het ontwikkelen van communities en zijn leiderschap in open source. Sun is te vinden in meer dan 100 landen en op
www.sun.com.
Voor meer informatie:
Sun Microsystems Nederland
Guus Vossenaar
Tel.: 033 451 50 00
e-mail: gustaaf.vossenaar(at)sun.com
Whizpr
Willemijn Vader
Tel.: 0317 410 483
e-mail: sunteam(at)whizpr.nl