Amsterdam, 2 januari 2008 – Mannen verdienen nog steeds meer dan vrouwen, maar dat is niet alles. Zij mogen zich namelijk ook gelukkig prijzen met een duurdere auto van de zaak én een hogere bonus. Dit blijkt uit resultaten van de beloningstest op website
MijnMarktwaarde.nl in samenwerking met de Breed & Partners.
De verschillen zijn het grootst in sales-gerelateerde functies. Het gemiddelde vaste salaris van een mannelijke sales-medewerker is maar liefst 24% hoger dan dat van zijn vrouwelijke collega. Kijkend naar de variabele componenten is de gemiddelde bonus van de man € 11.470. De vrouw moet het doen met bijna vier keer zo weinig namelijk € 3.183.
Duurdere auto
Uit de beloningstest van Mijnmarktwaarde.nl en de Breed & Partners blijkt ook dat mannen in een duurdere auto van de zaak rijden. De gemiddelde cataloguswaarde van de auto van de man is € 30.068. Dit is genoeg voor een VW Passat of Renault Mégane. Vrouwen besturen een auto van gemiddeld € 26.256. Zij kiezen voor een VW Golf of een Peugeot 206.
Verschil in functie
Een verklaring voor deze verschillen kan liggen in het aantal leidinggevende functies die vertegenwoordigd zijn in de test. Van de mannen geeft 34% aan een leidinggevende functie te hebben tegen 23% van de vrouwen. Het verschil in al dan niet parttime werken kan ook meespelen. 3% van de mannelijke respondenten geeft aan parttime te werken tegen 14% van de vrouwen.
Ruim 11.000 deelnemers ondergingen de beloningstest. Hiervan was 30% vrouw en 70% man. Deelnemers verschillen in leeftijd van 24 tot en met 60 jaar.
Top 5 hoogste totale beloning per functiegroep man:
1. Juridisch met € 61.733
2. Marketing & Sales met € 61.098
3. P&O met € 56.115
4. ICT met € 52.211
5. Technisch met € 47.628
Top 5 hoogste totale beloning per functiegroep vrouw:
1. ICT met € 47.897
2. Juridisch met € 47.426
3. P&O met € 45.092
4. Marketing & Sales met € 42.558
5. Technisch met € 40.629
Meest gereden (lease) auto van de zaak voor de man:
1. Renault Mégane
2. VW Passat
3. Peugeot 307
4. VW Golf
5. Ford Focus
Meest gereden (lease) auto van de zaak voor de vrouw:
1. VW Golf
2. Peugeot 307
3. Peugeot 206
4. VW Polo
5. Ford Focus
Mijnmarktwaarde.nl werkt samen met Intermediair.nl, NationaleVacaturebank.nl, NTI, FNV Bondgenoten, De Breed & Partners en123test
BERICHT VOOR DE REDACTIE
Over ilse media groep
Ilse media is actief sinds 1995 en is sindsdien uitgegroeid tot de grootste internetuitgever van Nederland. Met een rijk portfolio van websites, waaronder ilse.nl, Kieskeurig.nl, Startpagina.nl, NU.nl, SchoolBANK.nl en web-log.nl bereikt ilse media ca 78 procent van alle internetters van 13 jaar en ouder in Nederland. De jeugd- en jongerenwebsites Kaboem.nl, CU2.nl en de jongerenportalen van Yourscene.nl zijn onderdeel van ilse media dochter newrulez. Daarnaast exploiteert ilse media de vrouwen- en woonsites van Sanoma Uitgevers en TVGids.nl, een website van Programmabladen AKN. Het hele ilse media netwerk heeft per maand ruim negenhonderd miljoen pageviews.
Ilse media is onderdeel van Sanoma Uitgevers, met ruim 80 publiekstijdschriften en ruim 125 websites de grootste multimediale uitgever van Nederland. In 2006 haalde Sanoma Uitgevers en haar deelnemingen een omzet van 531 miljoen euro. Inclusief dochterondernemingen heeft Sanoma Uitgevers bijna 2000 medewerkers. Sanoma Uitgevers maakt sinds 2001 deel uit van Sanoma Magazines, de internationale tijdschriftendivisie van het Finse mediaconcern SanomaWSOY. Sanoma Magazines is met 300 tijdschriften in dertien landen een van de grootste publiekstijdschriftenuitgeverijen in Europa.
Meer informatie over de ilse media groep:
www.ilsemedia.nl Voor meer informatie:
Annette Knijnenberg
T: 020-840 47 11
M: 06-51639439
E:
pers@ilsemedia.nl