Maarssen, 17 september 2007 – De liberalisering van de energiemarkt heeft veel invloed op de manier waarop de energieleveranciers hun datastromen ordenen. Dat is de conclusie van OutSystems, leverancier van applicatieplatformen. OutSystems heeft voor enkele energieleveranciers een applicatieplatform ontwikkeld, waardoor deze beter in staat zijn hun datastroom in kaart te brengen en te beheren.
Door de liberalisering van de energiemarkt is de onderlinge concurrentie tussen leveranciers versterkt en kwam er een enorme datastroom op gang tussen de - nu los van elkaar werkende - marktpartijen die bij stroomvoorziening zijn betrokken, zoals leveranciers, netbeheerders, producenten en consumenten. Met name de transactiedata, zoals productie en consumptie zijn een bron van potentiële onduidelijkheid. Vaak is onbekend wie welke aansluiting beheert en wie de rekening naar de consument stuurt.
Smart Metering
Een manier om hierin duidelijkheid te creëren is smart metering. Met deze slimme meters is het mogelijk om gegevens van energieverbruik op afstand uit te lezen. Deze data wordt vervolgens in de applicatie verwerkt. Daardoor vermindert het aantal fouten en gaan ook de kosten naar beneden. Consumenten hebben dankzij de slimme meter in hun meterkast beter inzicht in hun energieverbruik en kunnen deze zelf managen. Energieleveranciers zijn dankzij dit systeem in staat om meetgegevens helder te krijgen, ook wanneer de verbruiker afnemer is bij een andere leverancier.
Inmiddels heeft OutSystems aan verschillende energieleveranciers hiervoor een open en krachtige infrastructuur geleverd. Dit raamwerk verbindt de diverse softwaretoepassingen die nodig zijn voor de opslag van de data, zoals CRM-applicaties en systemen voor betaling, trading, metering en data management. Dit framework stelt gebruikers in staat om via e-mail, webbrowser of mobiele interface de data uit de verschillende systemen te benaderen. Daardoor ontstaat een schaalbaar en flexibel systeem dat gebruikers inzicht geeft in hun data, waardoor zij hun efficiency verder kunnen verbeteren in kritieke bedrijfsprocessen. De OutSystems-oplossing bleek in de praktijk snel te realiseren en implementeren en inmiddels werken meerdere energiebedrijven in binnen- en buitenland hiermee.
Het OutSystems platform voorziet in een Service Oriented Achitecture (SOA) waardoor maximale flexibiliteit ontstaat.
Metering Europe Event, Wenen, 2 - 4 oktober
OutSystems is van 2 - 4 oktober aanwezig op het Metering Event in Wenen. Onno Nouwen, Northern Europe Accountmanager Energy and Utilities binnen OutSystems Nederland zal hier een showcase verzorgen over E.On, een van de klanten die deze oplossing gebruikt.
Over OutSystems
OutSystems levert oplossingen voor applicatiemanagement en applicatieontwikkeling, die bedrijven in staat stellen om sneller applicaties te ontwikkelen, te implementeren en aan te passen. Daarmee kunnen zij zowel de ‘time to market’ verkorten als de kosten voor applicatieontwikkeling verlagen. Met OutSystems zijn bedrijven die opereren in snel veranderende markten beter in staat om te anticiperen op de constant wijzigende eisen die gesteld worden aan bedrijfsapplicaties. Sinds de oprichting in 2001 gebruiken inmiddels meer dan 70 klanten wereldwijd met ruim 400 opgeleverde applicaties het OutSystems product, waaronder Bosch, Bristol-Myers Squibb, E.ON, Oxxio, Unilever, Van Ameyde Group en Wasco. Het hoofdkantoor van OutSystems is gevestigd in Lissabon, terwijl het bedrijf ook vestigingen heeft in Nederland, Spanje en de Verenigde Staten.
Meer informatie is te vinden op
www.outsystems.com Voor meer informatie:
OutSystems
Arnoud Hablous
Tel: +31
(6) 546 71 981
E-mailadres: arnoud.hablous(at)outsystems.com
Whizpr
Maartje Dekens
Tel: +31 (0)317-410483
E-mail: outsystems(at)Whizpr.nl