De plankaarten waarmee Wetron haar rit- en routeplanning plant, kunnen in de nabije toekomst de prullenbak in. Wetron Transport & Logistics heeft er voor gekozen om rit- en routeplansysteem ORTEC Transport & Distribution (ORTEC TD) te implementeren. De logistieke dienstverlener maakte al gebruik van een TMS-systeem en beschikt ook over warehouse software “Het digitaliseren van de planning was slechts een volgende logische stap in de automatisering van onze processen”, aldus Louis Coenders, Managing Director van Wetron.
Een van de belangrijkste doelen die Wetron voor ogen heeft is dat de planners meer in- en overzicht over de hele planning krijgen. “In ORTEC TD hebben de planners dat, waardoor er meer transparantie ontstaat in hun werkwijze en administratieve werkzaamheden efficiënter uitgevoerd kunnen worden”, merkt Kim Hovestad, applicatiebeheerder bij Wetron, op. “In principe deden de planners hun werk met de plankaarten al effectief en foutloos. Echter, het werkaanbod is zo groot dat een digitaal planmiddel onontbeerlijk is.”
Meest flexibel
“Van alles wat we gezien hebben, denken we dat ORTEC de beste partij is. Als ik kijk naar de markt dan is ORTEC Transport & Distribution het meest flexibel en biedt het plansysteem ook de mogelijkheid om het planproces, zoals we gewend zijn, door te laten gaan”, zegt Kim Hovestad. “Ook voor de planners is ORTEC TD favoriet. Vooral het grafische element – het plannen op de kaart – en het feit dat ze gezien hebben hoe planners er bij een vergelijkbaar bedrijf mee werken, heeft gemaakt dat zij ultiem kozen voor ORTEC TD.”
“Met ORTEC TD willen we onze efficiëntie verbeteren om zo onze klanten, chauffeurs en overige betrokkenen nog beter van dienst te kunnen zijn”, vult Coenders aan. “ORTEC heeft de kennis, kunde en ervaring om dit voor ons waar te maken.”
Over Wetron
Wetron’s kernactiviteiten zijn wegtransport, intermodaal transport, expeditie en binnenvaart binnen de Europese Unie. Daarnaast biedt Wetron Warehousediensten aan, inclusief VAL-activiteiten, orderpicking en opslag- en overslagfaciliteiten op maat. Momenteel beschikt Wetron over 30.000 m2 warehousing en meer dan 150 trekkende en 450 getrokken eenheden. Voor meer informatie over Wetron:
www.wetron.eu Over ORTEC
ORTEC is een onafhankelijke en toonaangevende organisatie op het gebied van ontwikkeling en implementatie van geavanceerde planningsystemen. Sinds de oprichting in 1981 hebben ORTEC’s inspanningen geleid tot diverse beslissingsondersteunende systemen en standaard softwarepakketten, die wereldwijd in zowel logistieke als financiële markten gebruikt worden. ORTEC heeft vestigingen in Nederland, Duitsland, België, Frankrijk en de Verenigde Staten.
NOOT VOOR DE REDACTIE
Voor meer informatie kun u contact opnemen met Peggy de Graaf, afdeling Marketing & PR van ORTEC, telefoon +31 (0)182 540 500, +31 (0)6 13131943 e-mail:
PGraaf@ortec.nl.