Met de recente oplevering van het project Samenwerkende Catalogi bij de gemeenten Leidschendam-Voorburg, Hengelo en Ridderkerk ondersteunt Seneca Web Development nu als eerste leverancier alle Internet Publicatie Modellen (IPM’s)

van Advies Overheid.nl.
“
De projecten van Advies Overheid worden bij steeds meer gemeenten geïmplementeerd. Dat gemeenten zo enthousiast zijn, hebben we natuurlijk te danken aan de kwaliteit van de producten, maar ook aan de betrokkenheid en goede dienstverlening van leveranciers als Seneca.!” aldus programma-manager Advies Overheid.nl Erik Hup.
Programma Andere Overheid
Het programma Andere Overheid werkt aan een krachtige overheid, die de samenleving centraal stelt, én slagvaardig is. Het programma omvat de thema's: Betere dienstverlening, Minder bureaucratie en Slagvaardige organisatie. Zo is in het programma aangegeven dat de overheid in 2007 65% van haar dienstverlening digitaal zal uitvoeren. Bovendien is aangegeven dat burgers en maatschappelijke organisaties veel directer bij de beleidsprocessen worden betrokken.
Functionaliteit op basis van landelijke standaarden
Om als leverancier van internettechnologie de doelstellingen van het programma Andere Overheid te kunnen realiseren onderhoudt Seneca Web Development al geruime tijd intensieve contacten met Advies Overheid.nl. De samenwerking is gericht op de initiatieven waarbij landelijke standaarden kunnen worden omgezet in generieke functionaliteit. De hierbij gekozen werkwijze, waarbij in samenwerking met gemeenten en leveranciers een Internet Publicatie Model (IPM) wordt geïmplementeerd en middels een publicatietoets wordt getest, is doelgericht en constructief.
Proactief informeren van burgers
De toepassing van de Internet Publicatie Modellen sluit naadloos aan op de sterk groeiende behoefte van gemeenten om hun dienstverlening aan burgers te verbeteren. Door de toepassing van de IPM-projecten ‘Samenwerkende Catalogi’, 'Decentrale Regelgeving', 'Bekendmakingen' en 'Vergunningen' leggen gemeenten een uitstekende basis om inwoners via e-mail of een persoonlijke internetpagina proactief te informeren over ontwikkelingen in hun directe leefomgeving. Deze proactieve wijze van informeren past in een strategische visie van selfservice waarbij burgers zelf kunnen aangeven op welke wijze zij bepaalde informatie van de gemeente wensen te ontvangen.
Over Seneca Web Development
Seneca Web Development implementeert hoogwaardige, op webtechnologie gebaseerde, oplossingen bij organisaties waar dienstverlening via het web een strategische positie inneemt. Binnen het marktsegment Overheid heeft Seneca Web Development met haar branchespecifieke benadering een toonaangevende en leidende positie opgebouwd.
Voor aanvullende informatie kunt u contact opnemen met:
Seneca Web Development
Rob Gerichhausen
015 – 251 37 00 of 06 – 5115 9137
hlcgerichhausen@seneca.nl