Den Haag, januari 2007 --- De Nederlandse Thuiswinkel Organisatie gaat de haalbaarheid onderzoeken van een code of conduct rond veilige webwinkels. De organisatie, kortweg Thuiswinkel.org, is de branchevereniging voor bedrijven die producten of diensten verkopen aan consumenten via internet, catalogus of post.
Thuiswinkel.org zegt van mening te zijn dat met het aspect veiligheid bij de bouw en uitvoering van websites onvoldoende rekening wordt gehouden. Bedrijven die geheel of gedeeltelijk afhankelijk zijn van hun website kunnen door een gebrek aan begrip voor dat aspect in moeilijkheden komen. Thuiswinkel.org vreest dat dit voor veel leden van de organisatie het geval is. En niet alleen voor de leden.
“In een tijdperk waarin zowel consumenten als bedrijven steeds meer zaken langs elektronische weg afhandelen is het belangrijk dat dit veilig gebeurt. Veel bedrijven gebruiken hun website om zaken te doen, al dan niet in aanvulling op hun winkel, winkelketen of welke andere bedrijvigheid dan ook,” zegt Thuiswinkel.org in een verklaring.
De organisatie nodigt zijn leden uit om over de haalbaarheid van de code of conduct te overleggen. Samen met het Programma DigiBewust, onderdeel van het Ministerie van Economische zaken, en het innovatienetwerk voor ondernemers Syntens heeft Thuiswinkel.org een bijeenkomst georganiseerd waarin de problematiek zal worden besproken en regels zullen worden vastgesteld waaraan een veilige webwinkel zou moeten voldoen.
Het huidige keurmerk van Thuiswinkel.org is gebaseerd op juridische en financiële verplichtingen. Onderzocht wordt nu of ook de veiligheid als code of conduct kan worden ingevoerd. Die zou in de toekomst ook toetsbaar moeten zijn.
Informatiebeveiliger irC2, Nieuwegein, zal als expert in deze materie een bijdrage aan de bijeenkomst leveren en de aanwezigen wijzen op de grote risico’s en gevaren die schuilen in niet voldoende beveiligde webwinkeltoepassingen. De informatiebeveiliger zal dat doen aan de hand van een aantal praktijkvoorbeelden. Het bedrijf zet zich al jaren in voor de beveiliging van de informatie van bedrijven, overheden en financiële instellingen.
De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 24 januari 2007, van 13.30 tot circa 16.45 uur in het Mercure Hotel, Kosterijland 8 te Bunnik.
Aanmelden kan telefonisch op 070 - 419 03 09
Voor meer informatie:
Information Risk Control irC2 B.V.
Remco Bakker
Perkinsbaan 17B
3439 ND Nieuwegein
t: (030) 600 10 90
e:
remco.bakker@irc2.comwww.irc2.comLubbers & De Jong, PR
Bert Lubbers
Keizersgracht 219
1016 DV Amsterdam
t: (020) 421 05 65
e:
bert@l-dj.nl