Breda, 19 december 2006 – Toshiba Information Systems Benelux, gespecialiseerd in kleine harde schijven met grote opslagcapaciteit, heeft een 1,8 inch (4,6 cm) harde schijf aangekondigd met een opslagcapaciteit van 100 gigabyte, de grootste opslagcapaciteit die tot nu toe voor dit soort schijven is gerealiseerd. De nieuwe schijf maakt gebruik van “perpendicular magnetic recording' (PMR) en verbeterde foutcorrectiecode om de hoogste opslagdichtheid te bereiken op een 1,8 inch schijf: 240,8 megabyte per vierkante millimeter. Toshiba zal in januari 2007 starten met de massaproductie.
Kleine schijven met meer opslagcapaciteit zijn van groot belang voor de notebookmarkt die steeds geavanceerder wordt en om te kunnen voldoen aan de groeiende vraag naar persoonlijke digitale media met veel capaciteit voor audio- en videotoepassingen. De laatste ontwikkeling van Toshiba maakt ook de ontwikkeling mogelijk van een toekomstige generatie kleinere, lichtere en krachtiger mobiele PC's.
Naast het vergroten van de capaciteit heeft Toshiba ook het energieverbruik weten te verlagen tot 0,003W/GB. Deze harde schijf voldoet ook aan de Europese RoHS-richtlijnen (Restriction of Hazardous Substances) die in juli 2006 van kracht werden.
Toshiba zal de nieuwe harde schijf tonen op de International Consumer Electronics Show (CES) 2007 die van 1 tot 11 januari plaatsvindt in Las Vegas.
Achtergrond
Harde schijven worden gebruikt in uiteenlopende apparatuur, van mobiele PC's tot digitale audiospelers. De markt heeft een enorme honger naar meer opslagcapaciteit, nu krachtige netwerken en applicaties zorgen voor audiovisuele mogelijkheden in steeds meer producten, audiovisuele notebooks in het bijzonder. Met de nieuwe 1,8 inch harde schijf van Toshiba kan de industrie aan deze behoefte tegemoetkomen.
PMR-technologie en verbeterde foutcorrectie maken een grote capaciteit mogelijk. In de nieuwe harde schijf is PMR-technologie gebruikt vanwege de superieure mogelijkheden voor het wegschrijven van data in hoge dichtheden en de opslagstabiliteit. De toevoeging van een verbeterde foutcorrectiecode heeft het mogelijk gemaakt om zeer accuraat data in hoge dichtheden te lezen, wat verder bijdraagt aan het toenemen van de capaciteit.
Specificaties
Model: MK1011GAH
Capaciteit geformatteerd: 100GB
Aantal schijven: 2
Aantal koppen: 4
Gemiddelde zoektijd: 15msec
Snelheid dataoverdracht: 100MB/sec
Rotatiesnelheid: 4.200tpm
Interface: ATA-7 (LIF connector)
Externe afmetingen: 54.0 x 71.0 x 8.0 (bxdxh: mm)
Gewicht: 59g (max.)
Externe afmetingen*3: 0.003 W/GB
Noot: capaciteit harde schijf is berekend op basis van 1MB=1 miljoen bytes en 1GB =1 miljard bytes.
Over Toshiba
Toshiba Information Systems Benelux is een dochteronderneming van de Computer Systems Division van Toshiba Europe GmbH, leverancier van portable computers.
www.computers.toshiba.nl.
Het moederbedrijf, Toshiba Corporation, nummer 8 op de wereldranglijst van computer en elektronica bedrijven, is toonaangevend fabrikant van informatie- en communicatiesystemen, elektronische componenten, consumentenproducten, medische apparatuur en power systems. Integratie van de betreffende divisies verzekert het bedrijf van een positie als innovator op het gebied van geavanceerde componenten, producten en systemen. Toshiba heeft wereldwijd meer dan 161.000 medewerkers en de jaaromzet bedraagt ruim 54 miljard US$ (2005).