14 december 2006 – Ruim drie op de vier bedrijven ziet gaten in de beveiliging van zijn netwerk. Dit blijkt uit onderzoek uitgevoerd door SafeNet, wereldwijd marktleider in informatie-beveiliging.
SafeNet ondervroeg tijdens de InfoSecurity-beurs begin november 381 IT- en Security-managers naar de beveiliging van hun netwerk. Slechts 23 procent van hen kwalificeerde de beveiliging van hun bedrijfsnetwerk als ‘zeer veilig’. Dertien procent van de ondervraagden noemde hun netwerkbescherming zelfs ‘tamelijk onveilig’ of ‘zeer onveilig’.
De bevindingen van SafeNet komen in een tijd waarin cybercriminaliteit voor veel organisaties een heet hangijzer is. Criminelen lijken naar steeds meer nieuwe manieren te zoeken om op internet hun slag te slaan. Uit onderzoek in opdracht van het Nationaal Infrastructuur Cybercrime (NICC) - programma bleek onlangs nog dat midden- en kleinbedrijven in Nederland slecht beveiligd zijn tegen dit soort acties van digitale misdadigers.
“Bedrijven geven veel geld uit aan algemene beveiliging en firewall-software”, weet Gary Clark, Vice President EMEA bij SafeNet. “Het is erg verontrustend te moeten concluderen dat veel organisaties nog steeds niet voldoende maatregelen nemen om hun netwerk goed te beschermen tegen kwaadwillenden.”
Volgens Clark onderschatten veel ondernemingen de risico’s van een slecht beveiligd netwerk. “Je hoort steeds meer berichten over criminelen die succesvol inbreken op een bedrijfsnetwerk. Belangrijke gegevens liggen zo op straat. Zeker als je jn ogenschouw neemt dat er steeds vaker tijdelijk personeel binnen een bedrijf werkt en veel meer mensen daardoor over belangrijke data beschikken, is gedegen beveiliging van je netwerk en bijbehorende gegevens cruciaal.”
BERICHT VOOR DE REDACTIE
Over SafeNet
SafeNet is wereldwijd marktleider op het gebied van informatiebeveiliging. Met meer dan twintig jaar ervaring levert het bedrijf volledige beveiliging door zijn encriptietechnologie te gebruiken voor het beschermen van communicatie-uitingen, intellectueel eigendom en digitale identiteiten. Daarbij biedt SafeNet een volledig spectrum van producten, zoals hardware, software en chips. Cisco Systems, Bank of America, Adobe, Samsung en Texas Instruments zijn een aantal van de vele klanten die hun beveiligingsvraagstukken aan SafeNet toevertrouwen. Voor meer informatie; zie
www.safenet-inc.com.
De mededelingen die in dit bericht naar voren komen, die geen historische feiten bevatten, zijn op de toekomst gerichte uitspraken. Dergelijke uitspraken staan omschreven in sectie 27A van de Securities Act uit 1933 en sectie 21E van de Securities Exchange Act uit 1934. Deze uitspraken kunnen veranderlijkheden bevatten, waardoor resultaten wezenlijk af kunnen wijken van de resultaten die benoemd of geïmpliceerd worden in op de toekomst gerichte uitspraken.
Belangrijke factoren die daadwerkelijke resultaten kunnen laten afwijken, zijn opgenomen maar niet beperkt tot die factoren die staan beschreven in SafeNet’s periodieke rapporten en registrations statements, zoals deze staan geregistreerd bij de Securities and Exchange Commission. Het bedrijf ziet zichzelf niet genoodzaakt informatie omtrent zijn verwachtingen te vernieuwen.
SafeNet is een geristreerd handelsmerk van SafeNet, Inc. Alle andere genoemde handelsmerken zijn eigendom van hun respectievelijke eigenaren.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jurriaan de Reu van Lewis Global Public Relations
Tel.: +31 (0)40 235 46 00
E-mail:
jurriaandr@lewispr.comInternet:
http//www.safenet-inc.com