De digitale Sinterklaas maakt het zichzelf gemakkelijk. Bol.com heeft in de week voor Sinterklaas een kwart miljoen boeken, cd’s , dvd’s, games en gadgets verkocht en thuisbezorgd. Dit is vijftig procent meer dan normaal. De piek lag tot nu toe op 27 november met veertigduizend bestellingen. Maar aanstaande maandag, de dag voor Sinterklaas, zal bol.com echt overuren gaan draaien met een verwachte uitlevering van vijftig- tot honderdduizend producten. Tot tien uur ‘s avonds kan de Sint cadeaus bestellen die de volgende dag geleverd worden. Dit is mede mogelijk dankzij de goede samenwerking met TNT Post.
Wat bestelt de digitale Sint?
De top vijf van meest bestelde cadeaus bij bol.com bestaat uit:
- Sonja Bakker, ‘Bereik je ideale gewicht’ - boek
- Apple Ipod Nano – MP3
- Marco Borsato, ‘Symphonica in Rosso – dvd
- Trijntje Oosterhuis, ‘Look of Love; - cd
- Kluun, ‘Komt een vrouw bij de dokter’ - boek
Verder doen de dvd, ‘Pirates of the Caribbean, dead man’s chest’, de boxsets en ook boeken het weer heel goed dit jaar. Hiervan zijn ‘Het Lexicon van nutteloze feiten’, de nieuwe ‘Jamie Oliver’ en ‘U2’ favoriet. Een rijzende ster is ‘The Dangerous book for Boys’.
“Het lijkt erop dat we de hofleverancier van de digitale Sinterklaas zijn geworden. Ik snap dat de Sint in deze extreem drukke periode geen zin heeft om met zware tassen door winkelstraten te gaan lopen. We helpen Sint graag en ook de mening van Sinterklaas vinden wij erg belangrijk. We hebben hem daarom zelf om een reactie gevraagd”, aldus Daniel Ropers, Algemeen directeur van bol.com.
Sinterklaas: ”Ik koop graag zo veel mogelijk producten op internet. Hierdoor houd ik meer tijd over voor alle ingewikkeldere cadeauwensen en voor het schrijven van originele gedichten. Ik zou niet weten wat ik nog zonder internet moet. Elk jaar komt er toch weer veel op het laatste moment aan, maar nu kan ik in ieder geval een deel van de pakjes vanuit mijn luie stoel kopen.”
Over bol.com
Sinds de start in maart 1999 van bol.com in Nederland zijn meer dan negen miljoen bestellingen afgeleverd. In Nederland zijn ruim twee miljoen mensen klant bij bol.com. Bol.com is daarmee marktleider op het gebied van online verkoop van mediaproducten en de grootste internetwinkel van Nederland. Uit marktonderzoek blijkt dat bol.com bij Nederlanders tevens de populairste internetwinkel is. Bol.com werd in 2006 drie maal onderscheiden. In maart ontving bol.com twee Thuiswinkelawards: de Publieksprijs in de categorie multimedia en de gouden Vakprijs, waarmee bol.com de ‘Beste Thuiswinkel 2006’ is. In november werd bol.com door consumenten uitgeroepen tot “Beste webwinkel” bij de verkiezing “Beste Winkelketen van Nederland”.
# # #
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
bol.com
Daniel Ropers
030-600 8888
dropers@bol.com www.nl.bol.com Edelman
Nina Breuning
020-301 0980
nina.breuning@edelman.com www.edelman.com/nl