Wommelgem, november 2006 - Plasmon OMS, één van de grootste Europese producenten van glazen masters voor CD, DVD en HD DVD productie, heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met Memory-Tech Corporation (MTC).
Het doel van de nieuwe technologie- en ondersteuningsovereenkomst is dat Plasmon OMS de eerste volledig gecertificeerde productiefaciliteit voor HD DVD content in Europa wordt. Tegelijkertijd is Plasmon OMS lid geworden van de Memory-Tech Optical Standards Alliance (MOSA) voor HD DVD mediareplicatie.
Door de snelgroeiende vraag naar HD DVD wordt een steeds grotere hoeveelheid hoge kwaliteit amusementscontent op HD DVD media uitgebracht. Plasmon OMS anticipeert op deze marktontwikkeling met een aanzienlijke investering in HD DVD productieapparatuur, training en ondersteuning van MTC. Daarmee gaat Plasmon OMS HD DVD masters produceren, die gecertificeerd zijn door MTC's laboratorium en door Toshiba zijn getest op compatibiliteit met de HD DVD schijftechnologie.
Om snel en efficiënt een partnerkanaal op te bouwen voor de productie van HD DVD disks, heeft MTC de wereldwijde MOSA-alliantie gevormd. Als nieuwkomer in deze alliantie gaat Plasmon OMS nauw samenwerken met andere HD DVD technologie-leveranciers en producenten om de hoge kwaliteit te handhaven, de beveiliging van content te waarborgen en de productieprocessen te stroomlijnen.
Plasmon, MTC en Mitsubishi Kagaku Media (MKM) hebben recent ook een samenwerking geannonceerd voor de ontwikkeling en promotie van UDO-DMD (Ultra Density Optical - Digital Master Disk). Dit is een nieuwe mediastandaard voor het fysieke transport en de archivering van HD DVD content. Plasmon OMS behoort tot de eerste productiefaciliteiten die DMD gaat gebruiken als onderdeel van de mastering service met optische media.
"MTC is samen met Toshiba de oorspronkelijke ontwikkelaar van HD DVD disktechnologie. Daarom is hun certificering van onze productielijn voor optische masters een belangrijke erkenning voor Plasmon OMS", zegt Paul Gossink, general manager van Plasmon OMS. "De productiestandaarden voor de nieuwe generatie grote capaciteit blauwe laser disks zijn zeer streng.
Om de hoge weergavekwaliteit van HD DVD te kunnen garanderen is het van cruciaal belang die hoge productie-standaarden te handhaven. Door de investering in gecertificeerde apparatuur van MTC en deelname aan het MOSA-initiatief is Plasmon OMS in staat om snel in te spelen op klantvragen uit de hele wereld naar hoge kwaliteit HD DVD masters".
"MTC wordt sterk gestimuleerd door de snelgroeiende vraag naar en marktacceptatie van HD DVD2, zegt Shiroharu Kawasaki, President en CEO van Memory Tech Corporation. 3Het verheugt ons dat Plasmon OMS de eerste gecertificeerde Europese HD DVD productiefaciliteit wordt en deelneemt aan MOSA. Omdat wij al jarenlang met elkaar hebben samengewerkt, is Plasmon OMS een belangrijke versterking van onze wereldwijde HD DVD-alliantie. De combinatie van hoge kwaliteit leveranciers en snelle productbeschikbaarheid zijn cruciaal voor bredere acceptatie van HD DVD. Met het certificeringprogramma en MOSA bieden wij de benodigde infrastructuur om alle marktbehoeften snel te kunnen invullen en het lange termijn succes van HD DVD te waarborgen".
Over Memory-Tech Corporation
Memory-Tech Corporation (MTC) is het grootste CD/DVD replicatiebedrijf in Japan en de toonaangevende ontwikkelaar van de HD DVD standaard in het DVD Forum. Het bedrijf heeft de eerste massafabriek voor HD DVD-disks gebouwd en op basis daarvan een complete all-in service voor HD DVD productie en replicatie ontwikkeld, inclusief compressie en authoring.
MTC beschikt over een DVD Forum Class A Verification Laboratory voor DVD en HD DVD logocertificering en heeft verschillende basistechnologieën ontwikkeld voor HD DVD massaproductie, waaronder authoring tools en hoge kwaliteit LBR en diskcontrole tools. Het bedrijf is ook betrokken bij de ontwikkeling van nieuwe technologieën als laag 3 HD DVD en het HD DVD formaat voor de Chinese regio. Verder heeft het bedrijf de UDO-gebaseerde opslagoplossingen Starchive en Kaleida-Vu ontwikkeld.
Meer informatie is te vinden op
www,memory-tech.co.jpOver Plasmon
Plasmon OMS is als onderdeel van de Plasmon Group één van de grootste producenten in Europa van glazen masters voor CD, DVD en HD DVD productie. Plasmon is een toonaangevende leverancier van professionele archiveeroplossingen met een volledige lijn UDO-drives en ?media, optische libraries en storagemanagement software. Tot de Plasmon oplossingen behoort ook de UDO Archive Appliance, een volledig geïntegreerde, alles-in-één archiveeroplossing voor de toegankelijkheid van gegevens/ beelden op de lange termijn. De klantenkring omvat bedrijven, instellingen en (semi-) overheden die door een wereldomspannend service- en supportnetwerk worden ondersteund. Plasmon werd in 1984 opgericht en is genoteerd aan de London Stock Exchange (LSE: PLM). Het internationale hoofdkantoor is gevestigd in Cambridge (UK) met productie-vestigingen in Colorado (VS) en Cork (Ierland). Plasmon heeft regionale kantoren door heel Europa en Noord-Amerika. Meer informatie is te vinden op
http://www.plasmon.comPlasmon en UDO zijn geregistreerde handelsmerken van Plasmon Plc. Copyright 2005
NOOT VOOR DE REDACTIE
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Presscom
Peter Gloudemans
Telefoon: + 31 (0)30-6051415
E-mail:
peter@presscom.nl