Vijf prominente kandidaten voor de Tweede Kamerverkiezing voeren woensdag 1 november met het bedrijfsleven een ‘Nationaal Verkiezingsdebat’ over de toekomst van technologie en innovatie in Nederland. Op uitnodiging van FHI, federatie van technologiebranches, komen de politici naar de Jaarbeurs Utrecht om aan de tand gevoeld te worden tijdens de grootste technologiebeurs van Nederland, HET Instrument.
Naast staatssecretaris van Economische Zaken, Karien van Gennip, CDA, nemen deel aan de discussie, de technologiewoordvoerders in de Tweede Kamer, Martijn van Dam, PvdA, Charlie Aptroot, VVD, Ewout Irrgang, SP en Arie Slob, ChristenUnie. Het ‘Nationaal Verkiezingsdebat Technologie en Innovatie’ vindt plaats in de Jaarbeurs Utrecht en wordt ingeleid door Loek Hermans, voorzitter MKB-Nederland. Discussieleider is Jeroen Smit, radiomaker bij BNR Nieuwsradio, commentator bij het televisieprogramma NOVA en auteur van het boek ‘Het Ahold drama’.
FHI, federatie van technologiebranches, heeft het initiatief genomen tot het debat naar aanleiding van de komende verkiezingen van 22 november. De dit jaar haar vijftigjarige jubileum vierende koepel van vier brancheorganisaties, wil op deze wijze bij de politiek de maatschappelijke en economische betekenis onder de aandacht brengen van de activiteiten van de bij haar aangesloten achthonderd bedrijven en hun duizenden klanten in wetenschap en industrie.
FHI is het collectief van technologiebedrijven die in de Nederlandse markt actief zijn als aanbieders van industriële elektronica, industriële automatisering, laboratoriumtechnologie en medische technologie. Het collectief functioneert als netwerk en richt zich tot externe partijen, zowel publiek als privaat, het bedrijfsleven en (semi-)overheidsinstellingen. Doel is collectieve marketing en belangenbehartiging voor de aangesloten bedrijven. In totaal zijn er zo’n 800 bedrijven bij FHI aangesloten. De gezamenlijke omzet bedraagt 5,4 miljard euro per jaar.
HET Instrument 2006, vakbeurs voor Industriële Elektronica, Industriële Automatisering en Laboratorium Technologie, 30 oktober tot en met 3 november, Jaarbeurs Utrecht.
De beurs omvat 565 standpresentaties, een aantal demopresentaties en een congresprogramma met meer dan twintig seminars van een halve dag. Naar verwachting bezoeken 26.000 hoogopgeleiden uit industrie en wetenschap de beurs. Aan het congresprogramma zullen circa 2.000 mensen deelnemen.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met
FHI, federatie van technologiebranches
Marina van den Berg
Telefoon: 033-4657507
www.fhi.nlwww.hetinstrument.nl