www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.whizpr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (20 jaar en 27 dagen geleden)
Bedrijf:

Studententeam TU Twente wint Nederlandse Imagine Cup 2006

Winnaar plaatst zich voor de wereldfinale in India

Schiphol-Rijk, 31 mei 2006 - Na een intensieve concurrentieslag, waaraan teams van hogescholen en universiteiten deelnamen, is een studententeam uit Twente door de jury gekozen tot winnaar van de Nederlandse versie van de Imagine Cup 2006. Het winnende team bereidt zich nu voor op de strijd met de topteams uit andere landen. De wereldfinale zal in augustus aanstaande plaatsvinden in Delhi, India.

Imagine Cup is een jaarlijkse terugkerend, wereldwijde programmeerwedstrijd die Microsoft uitschrijft onder technologiestudenten. De wedstrijd beleeft dit jaar haar derde editie. Doelstelling is het stimuleren van creatieve en technologische innovaties in studentenkringen. Dit jaar hebben ruim 65.000 studenten, verdeeld over honderd landen, de uitdaging van de Imagine Cup opgepakt. Meer informatie is te vinden op www.microsoft.nl/imaginecup2006.

Oog voor welzijn
Het thema van de Imagine Cup van dit jaar is: "Stel je een wereld voor waarin technologie het mogelijk maakt om gezonder te leven". De drie Nederlandse finalisten hebben in dit kader op basis van Microsoft technologie oplossingen ontwikkeld voor:
  • Carpooling (Team Twente 2, derde prijs)
  • Disaster Management Communication System (TU Delft, tweede prijs)
  • Health Desk (Team Twente 1, hoofdprijs)

De Health Desk werd ontwikkeld door de broers Rolf en Matthias Huisman en Sebastian Himmel. Zij studeren aan TU Twente en Saxion Hogescholen in Enschede. Hun oplossing is een 'intelligent' systeem dat er onder meer voor zorgt dat de medische sector minder wordt belast door met behulp van ICT een schifting aan te brengen tussen serieuze en minder dringende 'calls' van patiënten. Hierbij wordt intensief gebruik gemaakt van Microsoft technologie, in het bijzonder MSN en conversatiesystemen. "Er is een schreeuwend tekort aan huisartsen en dat wordt alleen maar erger," meent Rolf Huisman. "Om tijd vrij te maken laten veel artsen een deel van de taken over aan de doktersassistente. Het risico is dan dat de ernst van de klachten niet goed wordt ingeschat. Dit wordt door de Health Desk ondervangen."

Maarten Jan Vermeulen, Academic Relations Manager bij de Developer & Platform Group van Microsoft Nederland stelt: "Van belang voor de jurering was dat dit systeem universeel inzetbaar is en daarmee een bijdrage kan leveren aan de wereldwijde gezondheidszorg. De ontwikkeling van de Health Desk kan grote en vooral positieve gevolgen krijgen. Om die reden zou het idee van team Twente 1 ook tijdens de wereldfinale van de Imagine Cup in India wel eens goed kunnen scoren."

Mentoren
Bij de start van de Nederlandse competitie zijn de teams op weg geholpen door Microsoft en de partners Avanade (Almere), Info Support (Veenendaal) en TamTam (Delft). Deze traden op als mentoren.

"Van het begin af aan was duidelijk dat we met een zelfverzekerd team te maken hadden, dat ongetwijfeld hoge ogen zou gaan gooien," zegt Edwin Jongsma, practice director bij Avanade en mentor van het winnende team. "Het thema was goed gekozen, ook internationaal gezien en verdient verdere uitwerking en invoering in de praktijk."

Noot voor de redactie: beeldmateriaal is te vinden op http://www.mcsonline.nl/pers.  


Microsoft
Microsoft (NASDAQ: MSFT) is opgericht in 1975 en is een bekend innovator op het gebied van software, diensten en technologie voor zowel zakelijk als persoonlijk computergebruik. Het bedrijf levert een brede reeks aan oplossingen en diensten die mensen en organisaties overal ter wereld in staat stelt hun ambities te verwezenlijken.

Voor meer informatie:
Voor journalisten:
Microsoft Persdesk,
telefoon: +31 (0)23 - 569 82 22,
e-mail: mspers@monogram.nl  

Gebruikers die technische ondersteuning wensen, kunnen contact opnemen met de helpdesk van Microsoft Nederland: 020 - 500 10 05

Dit persbericht en andere persinformatie van Microsoft kunt u ook vinden op de website van Microsoft Nederland, op pagina www.microsoft.nl/pers/.  

Microsoft en Windows zijn hetzij gedeponeerde handelsmerken hetzij handelsmerken van Microsoft Corporation in de Verenigde Staten en/of andere landen. Alle andere merk- en productnamen zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectieve houders. 


Verstreken tijd: 20 jaar en 27 dagen
Microsoft contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo Amazon Web Services
Logo Palo Alto Networks
Logo KnowBe4
Logo Dynatrace
Logo Lightspeed
Logo Databricks
Logo Databricks
Logo FlowQi
Logo Deel
Logo KnowBe4
Logo Customs Support Group
Logo Databricks
Logo The Stack
Logo Mollie
Logo Fujitsu Nederland
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103790 persberichten
7039 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17503 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlwww.whizpr.nl