T-Mobile Netherlands heeft in het eerste kwartaal van 2006 het gebruik van mobiel internet door haar klanten spectaculair zien stijgen ten opzichte van een jaar geleden. In maart 2005 bedroeg het totale gebruik nog 1,5 Gigabytes per dag. In maart 2006 was dit opgelopen naar 27 Gigabytes per dag. Het aantal klanten groeide tot 2.329.000. De omzet over het eerste kwartaal bedroeg 271 miljoen Euro. De gemiddelde omzet per gebruiker (ARPU) bedroeg 37 Euro. Hans van Leeuwen, Financieel Directeur T-Mobile Netherlands: 'Het gebruik van mobiel internet door onze klanten groeit spectaculair. Het percentage 'non voice' als onderdeel van de gemiddelde omzet per gebruiker (ARPU) bedraagt nu 16% tegenover 14% in dezelfde periode vorig jaar. In 2005 constateerden wij al een stijgende vraag naar mobiele toestellen die geschikt zijn voor mobiele toegang tot internet, e-mail en agenda. Die vraag heeft zich ook vertaald in een sterke stijging van het gebruik van Web'n'Walk internetdiensten via GPRS, UMTS en HotSpots. Eind maart hadden al meer dan 37.000 klanten een Web 'n' Walk abonnement afgesloten, waarmee zij met een geschikt mobiel toestel onderweg altijd toegang hebben tot het internet. Het totale gebruik van mobiel internet is inmiddels opgelopen naar 27 Gigabytes per dag. '
Mobiel breedband.
T-Mobile klanten krijgen steeds meer mogelijkheden om onderweg toegang te krijgen tot het internet. In het eerste kwartaal sloot T-Mobile een overeenkomst met KPN waarmee beide aanbieders hun klanten toegang bieden tot elkaars HotSpot-netwerk in Nederland. Zakelijke klanten en consumenten kunnen nu op ruim 1400 HotSpots overal in Nederland gebruikmaken van een snelle draadloze internetverbinding. T-Mobile introduceerde bovendien op 18 april jl. als eerste in Nederland HSDPA waarmee zij haar klanten toegang biedt tot mobiel breedband op ADSL-snelheid.
Introductie T-Mobile Flex leidt tot verdere groei van aantal abonnees. In januari introduceerde T-Mobile de nieuwe abonnementsvorm T-Mobile Flex. Dit abonnement past zich automatisch aan het belgedrag van de klant aan en alle kosten worden betaald uit een maandbedrag. De introductie van T-Mobile Flex heeft bijgedragen aan een verdere groei van het aantal abonnees. Door dit succes en doordat veel van de afgesloten Flex prijsplannen twee-jarige contracten zijn, zijn de verwervingskosten ten opzichte van een jaar geleden gestegen. Ook de EBITDA viel hierdoor lager uit en bedroeg 21 miljoen Euro.
Investeringen.
In het eerste kwartaal investeerde T-Mobile 24 miljoen Euro, onder meer in de verdere uitbouw van het GSM/GPRS- en het HSDPA-netwerk, de opening van nieuwe winkels en uitbreiding van het aantal Wi-Fi HotSpots.
Over T-Mobile T-Mobile, het wereldwijde mobiele netwerk, heeft in Nederland 2,3 miljoen actieve klanten en behoudt met een omzet van 271 miljoen Euro in het eerste kwartaal van 2006 de nummer 3 positie op de Nederlandse markt. T-Mobile biedt producten en diensten voor zowel consumenten als zakelijke gebruikers. T-Mobile beschikt in Nederland over een zeer modern mobiel netwerk voor spraak- en datadiensten. Gebruikers hebben via een snel groeiend aantal HotSpot locaties en het razendsnelle HSDPA-netwerk de beschikking over een zeer snelle mobiele internetverbinding.
T-Mobile Netherlands is onderdeel van T-Mobile International, een van de leidende mobiele communicatie ondernemingen in de wereld. Als een van Deutsche Telekom's drie strategische bedrijfsonderdelen, concentreert T-Mobile zich op de meest dynamische markten in Europa en de Verenigde Staten. De dochterondernemingen van Deutsche Telekom leveren aan het eind van het eerste kwartaal van 2006 mobiele diensten aan bijna 88 miljoen klanten. T-Mobile is de enige mobiele communicatie aanbieder ter wereld met naadloze transatlantische dienstverlening.
Meer informatie:
T-Mobile Netherlands BV
Priscilla Tomasoa
Woordvoerder
Telefoon: 06 1409 6666
E-mail:
pers@t-mobile.nl Persberichten op de site:
www.t-mobile.nl