Diemen, maart 2006 –
Het Spaanse Generalitat de Catalunya, de lokale overheidsinstelling van Catalonië, heeft Q-go, producent van software voor ‘Customer Interaction Management’, geselecteerd om de online klantvragen afkomstig van zeven miljoen Catalanen te beantwoorden en te analyseren. De beantwoording van de vragen gebeurt in het Catalaans, wat naast het Spaans één van de vele talen is die Q-go vanuit Nederland ondersteunt.
Marcel Smit, CEO van Q-go: “
We zijn erg blij met de de keuze van Genereralitat de Catalunya. Het is de bevestiging van ons succes in Spanje, waar we ook al werken voor klanten als Telefonica, La Caixa, Caja Madrid en eBankinter.’’
De Generalitat de Catalunya heeft gekozen voor een geleidelijke introductie van de Q-go software. Begonnen is met het meest omvangrijke en tevens belangrijkste departement: Huisvesting. Nadat de eerste resultaten bekend en geëvalueerd zijn, volgen de overige departementen. Naast het beantwoorden van de online klantvragen, zullen de vragen ook geanalyseerd worden. Op basis hiervan zullen de antwoorden, de website en tevens de processen van de Catalaanse overheid worden aangepast.
Belangrijk voor de Catalanen bij de keuze voor Q-go was naast begrip van de Catalaanse taal, de ervaring die het softwarebedrijf bij de Nederlandse overheidsinstelling UWV heeft opgedaan. De problematiek en uitdagingen van de Generalitat de Catalunya zijn vergelijkbaar met die van UWV. Beide organisaties werken hard aan de verbetering van de klantgerichtheid en een klantvriendelijker imago. Na een referentiebezoek door Generalitat de Catalunya aan UWV viel de keuze definitief op Q-go.
“
Gezien onze internationale activiteiten, Q-go is erg actief in Spanje en Duitsland, is het een opsteker om opnieuw te zien dat referenties niet aan landsgrenzen gebonden zijn. Herkenbare problematiek en een succesvolle oplossing zijn belangrijker dan chauvinisme”, aldus Marcel Smit, die als CEO zelf nauw betrokken was bij het binnenhalen van de nieuwe Catalaanse klant.
Over Q-go
Q-go (www.q-go.com) is gespecialiseerd in Customer Interaction Management applicaties, gebaseerd op natuurlijke taaltechnologie. Met de software van Q-go kunnen bezoekers van een website of medewerkerks binnen een organisatie vragen formuleren in hun eigen bewoordingen. Q-go zorgt voor een relevant antwoord en biedt de organisatie inzicht in hun klant. Q-go heeft kantoren in Amsterdam, Bonn, München, Zürich, Madrid en Barcelona. Vanuit deze vestigingen werkt Q-go onder meer voor TPG Post, Postbank, ABP, UWV, Deutsche Postbank, CZ, Fortis, Deutsche Telekom, La Caixa, BBVA en Telefonica.
Voor meer informatie
Q-go
Marcel E. Smit
020-531 3800 of 0653 505270
marcel.smit@q-go.comPreach PR
Arie Langerak
06-11 326 809
arie@preach.nl