Utrecht, 30 januari 2006 - Trend Micro, Inc. (TSE: 4704, Nasdaq: TMIC), McAfee, Inc. (NYSE: MFE), Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC), ICSA Labs en Thompson Cyber Security Labs creëren gezamenlijk identificatie- en testmethodologieën voor technologieën die spyware tegengaan. Als gevolg van deze samenwerking kunnen bedrijven en consumenten een beter geïnformeerde keuze maken voor een antispyware-technologie. De samenwerking leidt tot gestandaardiseerde evaluatiecriteria voor producten en standaardsamples die worden gebruikt in detectie- en testomgevingen.
Spyware en andere mogelijk ongewenste technologieën behoren tot de grootste risico's voor consumenten en bedrijven en groeien naar schatting 50 tot 100 procent per jaar. Deze groeiende bedreiging moet met antispyware-technologie worden tegengegaan. De samenwerking tussen vooraanstaande partijen maakt een einde aan verwarring en stelt gebruikers in staat om te kiezen voor oplossingen die voldoen aan hun individuele behoeften.
Weinig producttesters leggen hun testvoorbeelden of methodologie vast als ze resultaten publiceren of productaanbevelingen doen. Daarnaast gebruiken ze vaak erg kleine voorbeeldsets in hun testomgevingen. Hierdoor is er geen echte benchmark voor de vergelijking van leveranciers van antispyware-producten. Gebruikers hebben geen zicht op de meest effectieve producten en oplossingen voor hun omgevingen.
"Er is veel verwarring in de markt over de herkomst van spyware en de effectiviteit van de tools die spyware bestrijden", zegt Larry Bridwell van ICSA Labs, een onafhankelijke divisie van Cybertrust. "Deze overeenkomst is een belangrijke eerste stap richting volwassenheid van de markt. We betreden hiermee een fase waarin spyware effectief is tegen te gaan, waarmee een veiligere en efficiëntere online omgeving voor iedereen wordt gerealiseerd."
Door standaard meetwaarden voor third-party evaluatie en een voorbeeldstandaard in te zetten, zijn voorheen lastig te meten karakteristieken te standaardiseren. Gebruikers kunnen hierdoor transparante vergelijkingen tussen oplossingen maken.
Toekomstige initiatieven van deze groep spyware-experts maken gebruik van de ervaring van deze partijen op het gebied van antivirusonderzoek, best practices en richtlijnen voor informatiedistributie. De groep maakt gebruik van de definities van de Anti-Spyware Coalition (ASC) en werkt nauw samen met deze organisatie om richtlijnen voor onderzoekstools te ontwikkelen. Veel leden van deze groep zijn actief in de ASC.
"Spyware is weliswaar anders dan een virus, maar door vele jaren ervaring met virusbestrijding hebben we geleerd hoe we een snel verspreidende bedreiging het hoofd kunnen bieden. Deze ervaring kunnen we gebruiken om de strijd tegen spyware aan te gaan", zegt Joe Hartmann, directeur van de Security Intelligence Research Group van Trend Micro. "De dreiging van spyware neemt toe, evenals het aantal slachtoffers. Samenwerken met andere marktleiders op beveiligingsgebied aan het verhogen van reactietijden en een verbeterde bescherming, is onze verantwoordelijkheid, zowel op professioneel vlak als voor onze klanten."
De antispyware-testmethodologie en best practices zijn te vinden op:
www.spywaretesting.org# # #
Over Trend Micro
Trend Micro is leider op het gebied van netwerkantivirus- en internet-content-beveiligingssoftware en -diensten. Het wereldwijde hoofdkantoor is gevestigd in Tokio, het Europese hoofdkantoor in Marlow, Engeland. De producten worden wereldwijd geleverd door Value-Added Resellers en serviceproviders. Voor meer informatie: www.trendmicro.nl
Voor meer informatie:
Trend Micro
Mireille Boetje
Tel: 030 2106 333
E-mail:
Mireille_Boetje@trendmicro.co.ukLammers van Toorenburg Benelux PR
Anja Breunis / Joffrey Vermeule
Tel: 030 6565 070
E-mail:
anja@lvtpr.nl /
joffrey@lvtpr.nl