Rijswijk, 10 jan 2006 - Alcatel heeft vandaag bekendgemaakt dat het met succes de uitrol heeft voltooid van een grootstedelijk netwerk voor Global Crossing in Parijs. Het nieuwe netwerk staat in verbinding met de centrale transportinfrastructuur van Global Crossing die Parijs koppelt aan bijna 600 grote steden in 60 landen op 6 continenten. De optische netwerkoplossing van Alcatel voorziet Global Crossing in een toekomstveilig/vast platform die de behoefte aan hogere capaciteit vanuit nieuwe bandbreedteconsumerende breedbanddiensten ondersteunt.
De door Alcatel uitgerolde oplossing biedt verschillende opties voor de levering van triple play-diensten en enterprise Ethernet connectiviteit. De oplossing, gebaseerd op de Alcatel 1692 Metrospan Edge coarse wavelength division multiplexing (CWDM) 10 Gbit/s platform, biedt geavanceerde multiplexing- en optische beveiligingscapaciteiten die Global Crossing in staat stellen te voldoen aan groeiende datanetwerkbehoeften in en om Parijs. Het beheer van de nieuwe apparatuur wordt gegarandeerd door de Alcatel 1350 management suite die ervoor zorgt dat het gebruik van bandbreedte geoptimaliseerd wordt voor de snelle en betrouwbare uitrol van breedbanddiensten.
"Alcatel's leidinggevende positie in optische netwerken zorgde ervoor dat juist zij de ideale partner zijn voor de uitbreiding van ons netwerk," aldus Pieter Duijves, managing director Global Crossing Europe. "We maken hierbij gebruik van Alcatel unieke ervaring op dit gebied, en zijn daardoor in staat om op tijd innovatieve diensten aan onze eindgebruikers aan te bieden, terwijl we het gebruik van de bestaande infrastructuur optimaliseren en onze kapitaalsuitgaven verlagen."
"We zijn er trots op dat we Global Crossing van dienst kunnen zijn met dit nieuwe project," aldus Guus Bengsch, Vice President Alcatel Benelux. "De beheerde optische oplossingen van Alcatel bieden de functionaliteit, flexibiliteit en eenvoudigheid in bediening die Global Crossing nodig heeft om op een kostenefficiënte wijze aan de voortdurende vraag naar capaciteit vanuit de markt te voldoen."
Voor nadere informatie:
Alcatel Telecom Nederland
Gabry C. de Kovel
070 - 3079 120
pers@alcatel.nl