Arnhem, 30 november 2005 – Human Inference, leverancier van datakwaliteitssoftware en ICT-dienstverlener LogicaCMG Nederland hebben een samenwerkingsovereenkomst gesloten. Hiermee versterken zij hun wederzijdse proposities op het gebied van CRM en datakwaliteit in de mediamarkt.
Focus
Human Inference en LogicaCMG hebben in de mediamarkt de afgelopen tijd nauw samengewerkt in verschillende projecten om de kwaliteit van de relatiedatabases van uitgeverijen te verbeteren. Met de komst van producten en diensten via o.a. internet en de mobiele telefoon stijgt de behoefte bij uitgeverijen voor het centraal en integraal opbouwen van kwalitatief hoogwaardige klantprofielen.
Echter, niet alle operationele CRM-systemen zijn geschikt om met deze nieuwe communicatiekanalen de volledige en correcte klantprofielen op te bouwen.
“Basis voor het goed kunnen uitrollen van multichannel-communicatie en -distributie is een passende CRM-omgeving met een kwalitatief hoogwaardige relatiedatabase. De producten van Human Inference zijn voor de relatiedatabase essentieel om deze kwaliteit te bereiken en te waarborgen”, aldus Dick Hoogland, director LogicaCMG Nederland in de Media & Entertainment markt.
“We gaan deze samenwerking aan op basis van bestaande ervaringen, waarbij wij klanten geholpen hebben bij het realiseren van een centraal klantbeeld. Door de samenwerkingsovereenkomst zijn we vanaf heden nog meer in staat onze klanten te helpen bij het bereiken van eenduidige kennis van hun relaties op kostefficiënte wijze,” zegt Hugo Verwijs, CEO van Human Inference.
Over LogicaCMG
LogicaCMG is een belangrijke internationale speler in ICT-dienstverlening en draadloze telecommunicatie. Zij levert diensten op het gebied van management en ICT-consultancy, systeemintegratie en outsourcing. LogicaCMG's klanten zijn actief in diverse markten, zoals telecommunicatie, bank- en verzekeringswezen, media en entertainment, energie en utilities, industrie, distributie, transport en de overheid. LogicaCMG heeft ongeveer 21.000 medewerkers in dienst en kantoren in 35 landen. Het bedrijf heeft ruim 40 jaar ervaring in de ICT-dienstverlening. LogicaCMG heeft haar hoofdkantoor in Europa en is genoteerd aan de beurzen van Londen en Amsterdam (LSE: LOG; Euronext: LOG).
Meer informatie is beschikbaar via: www.logicacmg.com/nl
Over Human Inference
Human Inference is marktleider op het gebied van datakwaliteitssoftware. De software waarborgt en verhoogt de kwaliteit van gegevens en heeft tot doel de communicatie en interactie tussen bedrijven en hun relaties te optimaliseren. De software van Human Inference wordt derhalve gebruikt voor profiling, identificatie en verrijking van data. Datakwaliteit is een harde voorwaarde voor het bereiken en behouden van een eenduidig klantbeeld, compliance, opsporing van fraude en efficiënte zoekprocessen in call centers.
Naast het hoofdkantoor in Arnhem heeft Human Inference ook vestigingen in Duitsland en België. Human Inference software is in gebruik bij meer dan 150 bedrijven, waaronder ABN AMRO, Allianz, Belastingdienst Automatiseringscentrum, Centraal Beheer Achmea, Center Parcs, Delta Lloyd verzekeringsgroep, KPN Telecom, ING, E.ON IS GmbH, NS Reizigers, O2 (Germany) GmbH & Co. KG, Sparkassen Informatik GmbH & Co. KG, Telegraaf, Wegener en TNT Express GmbH.
Voor meer informatie: www.humaninference.com