Utrecht/Heverlee, 3 november 2005 – Telindus heeft een contract ondertekend met het agentschap C3 van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO). Door de overeenkomst installeert Telindus een Intrusion Prevention System (IPS) in 20 NAVO-sites verspreid over 15 landen. De waarde van het contract, inclusief de opties, loopt in de miljoenen euro’s.
Dit project betekent een belangrijke stap voorwaarts in het Key International Accountplan (KIA) van Telindus. De onderneming gaat in het kader van het contract haar uitgebreide kennis op het gebied van security, haar dienstennetwerk en haar globale aanwezigheid toepassen. Met haar KIA boekte Telindus reeds verschillende grote internationale successen met opdrachten voor security, netwerk-, videoconferencing & ICT-diensten in land-, zee- en luchtmachtomgevingen.
NAVO Intrusion Prevention System (IPS) Project
Met het uitrollen van Network Intrusion Prevention systems (IPS) op haar voornaamste sites wil de NAVO maatregelen nemen om haar netwerk te beschermen. Deze systemen worden geïntegreerd in het recent geïmplementeerde Computer Incident Response Capability (NCIRC) van de NAVO. Network IPS-systemen zijn niet alleen in staat om verdacht verkeer binnen het netwerk te detecteren, ze kunnen ook onmiddellijk actie ondernemen om het binnendringen tegen te gaan of aanvallen af te weren.
Mr. S, Anil, Hoofd van het NCIRC Coordination Center van de NAVO verklaarde: “Het NATO IPS Project is een essentieel onderdeel in de automatisering van het ‘Network Intrusion Detection and Response’-proces. Dit proces maakt deel uit van het NCIRC en vormt een van de fundamentele bouwstenen van de algemene ‘Cyber Defence Protection’ van de NAVO.”
Het gecentraliseerde managementsysteem, dat door Telindus werd ontworpen, is in staat om verschillende security events afkomstig uit verschillende sites in real-time te groeperen en met elkaar te correleren. Dat maakt dat de security-rapportering in een volgende fase veel sneller en geautomatiseerd zal verlopen. Nog later in het project zal Telindus security events afkomstig uit andere bronnen, zoals firewalls, routers of host-security agents, integreren in het centrale managementsysteem.
Telindus heeft als specialist in netwerk- en applicatiebeveiligingsoplossingen wereldwijd meer dan 150 gespecialiseerde beveiligingsspecialisten in dienst.
Tijdens de voorstudie van deze opdracht voerde Telindus een vergelijkende analyse uit van verschillende IPS-oplossingen van diverse belangrijke spelers in deze sector. Deze oplossingen werden getest op security, management en de mogelijkheid tot integratie in een netwerk. Telindus evalueert continu de technologische evoluties in de securitymarkt. Deze aanpak stelt Telindus in staat haar klanten steeds op de meest objectieve en professionele manier te adviseren.
--------------------------
Over Telindus
Telindus Group NV (Euronext Brussel: TEL) is een internationaal ICT-bedrijf dat netwerkgebaseerde oplossingen levert aan de zakelijke markt en de publieke sector. Als partner voorziet Telindus voorziet deze sectoren van veilige multimedianetwerken, ondersteund met management- en supportdiensten.Telindus heeft meer dan 30 jaar ICT-ervaring en investeert veel in kennis om moderne telecommunicatienetwerken gedurende de complete levenscyclus te ondersteunen. Telindus is gespecialiseerd in het aanbieden van hoogwaardige consultancy-, integratie- en managementdiensten op gebieden als netwerkconvergentie (multimedia), videosurveillance, geïntegreerde beveiliging, mobiliteitsoplossingen en netwerktoegang.
Telindus behaalde in 2004 een omzet van 532 miljoen euro. Telindus is met een internationaal team van 2.200 werknemers aanwezig in 14 landen, waaronder landen in West-Europa, Hongarije, Israël, China en Thailand.
Telindus’ klantenlijst en strategische partnerships met vooraanstaande hardwareleveranciers bieden een solide basis aan ondernemingen, telecombedrijven en overheidsinstellingen die op zoek zijn naar netwerk ICT-oplossingen.
Het hoofdkantoor van Telindus is gevestigd in België. www.telindus.nl
Voor meer informatie:
Telindus
Karin van Ieperen
Marketing Manager
030 - 247 75 42
karin.vanieperen(at)telindus.nl
Whizpr
Mirjam Hulsebos
0317 – 410483
telindus(at)whizpr.nl