Rijen, 20 oktober 2005 - Voor de eerste keer kunnen sportliefhebbers via hun mobiele telefoon de Volvo Ocean Race beleven en eraan deelnemen. Hiervoor introduceert Ericsson, samen met Volvo Ocean Race een nieuwe hosted-content service, de Volvo Ocean mobile portal. Dit geeft operators de mogelijkheid hun klanten spannende, real-time content services van de race te leveren en hen via hun mobiele telefoon constant op de hoogte te houden van het laatste nieuws.
In november starten zeven V070 zeilboten vanuit het Spaanse Galicië om gedurende acht maanden 31.000 mijl af te leggen over ’s werelds meest verraderlijke zeeën. Hierbij doen zij wereldwijd tien havens aan. Tijdens de race krijgen mobiele gebruikers het laatste nieuws van ieder zeilteam via MMS- en SMS-alerts, radio- en videofragmenten, streaming en mobile blogs.
Johan Bergendahl, Vice President, Marketing, Ericsson: “Het gaat erom het avontuur en de opwinding van de Volvo Ocean Race rechtstreeks over te brengen, onafhankelijk van tijd en plaats. Ook wordt hiermee gedemonstreerd hoe de mogelijkheden van het mobiele kanaal maximaal benut kunnen worden en hoe deze op de meest aantrekkelijke manier gepresenteerd kunnen worden aan de eindgebruiker. Hierbij wordt technologie gebruikt die zowel commercieel interessant alsook zeer efficiënt is voor operators en mediabedrijven. Ericsson kan deze content en applicaties wereldwijd leveren via Ericsson global hosting centres.”
Glenn Bourke, CEO van de Volvo Ocean Race: “Voor de eerste keer sinds de start van de Volvo Ocean Race in 1973, kunnen mensen 24 uur per dag via hun mobiele telefoon de race meebeleven. De portal geeft consumenten direct toegang om op een zelfgekozen tijdstip de race te ervaren.”
De portal is geïntegreerd en wordt gehost door Ericsson binnen een managed services overeenkomst. Operators kunnen de mobiele services rond de Volvo Ocean Race onder hun eigen merk aanbieden. De portal kan onderdeel uitmaken van de bestaande portals van operators of gebruikt worden als stand-alone service. De race-content en het onderhoud van de portal worden beheerd vanuit Ericsson’s operationele centrum in Dallas (USA). Hierbij worden ook technologieën ingezet die het mogelijk maken om de portal binnen de omgevingen van verschillende operators te laten functioneren. Daarbij zorgt Ericsson ook voor de distributie van de beelden en rechten met betrekking tot de beelden.
Voor meer informatie over de Volvo Ocean Race: www.volvooceanrace.org. Om op de hoogte te blijven van de prestaties van het Ericsson-zeilteam kijk op: www.ericssonracingteam.com.
--------------------------------------
* Een hoge resolutie foto van het Ericsson Volvo Ocean Race zeilschip is op te vragen via Ericsson(at)whizpr.nl
Over Ericsson
Ericsson werkt aan de toekomst van mobiele communicatie en breedbandinternet door voortdurend technologisch voorop te lopen. Ericsson levert innovatieve oplossingen in meer dan 140 landen aan alle belangrijke telecom-aanbieders. Meer informatie is te vinden op: www.ericsson.com.
Over Ericsson Managed Services
Ericsson biedt de meest uitgebreide managed services in de telecomsector, voor onder andere het beheer van dagelijkse activiteiten van een klantnetwerk en kan ook beheerde capaciteit voor efficiente netwerkuitbreiding leveren, waar en wanneer nodig. Verder biedt Ericsson hosting van applicaties en content management. Als voorloper in managed services heeft Ericsson sinds 2002 meer dan 50 managed services contracten geregistreerd met operators wereldwijd. Naast hosting, beheert Ericsson netwerken die gezamenlijk meer dan 43 miljoen gebruikers wereldwijd hebben.
Meer informatie
Ericsson Northern Europe
Emmy Hop, Media Relations
Tel.: +31 161 249294
emmy.hop@ericsson.com
Whizpr
Chantal Schepers
Tel: +31 (0)317 410 483
chantal(at)whizpr.nl