Wenen, Brussel – Koninklijke Philips Electronics (AEX: PHI, NYSE: PHG) kondigt vandaag de lancering aan van een nieuwe generatie SpeechMike-producten. Deze zijn speciaal ontwikkeld om nog gemakkelijker in het gebruik te zijn, dankzij verbeterde ergonomie en unieke functies zoals intuïtieve navigatie met optische trackball en scroll-wiel. Deze toevoegingen versterken het zeer succesvolle SpeechMike concept: het integreren van een hoogwaardige dicteermicrofoon, speaker en bedieningsfuncties voor PC navigatie en dicteersoftware.
De SpeechMikes zijn de eerste dicteerapparaten die zijn voorzien van een scroll-wiel voor navigatie en volumeregeling. Het scroll-wiel stelt gebruikers in staat met een hand door formulieren en documenten heen te navigeren. De unieke optische trackball biedt ongeëvenaarde nauwkeurigheid bij het navigeren en hoeft nooit schoongemaakt te worden. Duidelijk zichtbare LEDs geven aan in welke stand het apparaat zich bevindt, bijvoorbeeld opname, insert of overwrite.
Er worden twee nieuwe, eenvoudig te bedienen SpeechMike-productlijnen gelanceerd: de Classic-versie, voorzien van de bekende 4-standen schakelaar, en de SpeechMike Pro versie met drukknoppen. De producten zijn uitgerust met grote, extra drukgevoelige knoppen, zodat men ze kan bedienen zonder van het computerscherm weg te hoeven kijken. Herziene positionering van knoppen maakt bediening ook voor linkshandigen en mensen met kleinere handen eenvoudiger. Alle knoppen op deze lichtgewicht bedieningsapparaten kunnen vrij worden geprogrammeerd, ook de 4-standen schakelaar op de SpeechMike Classic. Voor integrators is er tevens een versie beschikbaar met vier programmeerbare functietoetsen.
Alle microfoons worden gekenmerkt door een groot frequentiebereik en grote gevoeligheid. Afspeelvolume kan worden ingesteld op de SpeechMike, de heldere afspeelkwaliteit ondersteunt snelle en foutloze transcriptie.
“De nieuwe generatie SpeechMike producten maakt het uitvoeren van regelmatig terugkerende dicteerhandelingen nog eenvoudiger en praktischer,” aldus Thomas Brauner, algemeen directeur van Philips Dictation Systems: "Het verheugt ons een product te kunnen bieden waarmee we artsen, advocaten en journalisten overal ter wereld bij hun dagelijkse werkzaamheden ondersteunen.”
Alle SpeechMike producten zijn gebaseerd op de nieuwste USB 2.0 technologie. Tevens zijn dit de eerste digitale dicteerapparaten die voldoen aan de “Restriction of Hazardous Substances in Electrical and Electronic Equipment” (RoHS) wetgeving van de EU, welke juli 2006 in werking treedt. De nieuwe SpeechMike Pro en SpeechMike Classic zullen vanaf midden september beschikbaar zijn.
Over Koninklijke Philips Electronics N.V.
Koninklijke Philips Electronics N.V. is met een omzet van EUR 30.3 miljard in 2004 de grootste elektronicafabrikant van Europa en een van de grootste ter wereld. Het concern is actief op de drie sterk gerelateerde terreinen van gezondheidszorg, lifestyle en technologie, en heeft 161.500 werknemers in dienst, verspreid over meer dan zestig landen. Philips is toonaangevend op het gebied van medisch-diagnostische beeldvorming en patiëntenbewaking, kleurentelevisies, elektrische scheerapparaten, verlichting, en siliciumoplossingen. Philips staat genoteerd aan de New York Stock Exchange (symbool: PHG) en de beurs in Amsterdam. Voor meer informatie over Philips: www.philips.nl/nieuwscentrum
Voor meer informatie:
Philips Dictation Systems
Erik Adriaensen
Tel: +32 / 2 / 525 7290
www.philips.com/dictation