Purmerend, 21 september 2005 – De inkoopteams van Agis Zorgverzekeringen gaan nog dit jaar met Archie XRM werken. Dit heeft te maken met toenemende concurrentie tussen zorgverzekeraars en de invoering van de nieuwe basisverzekering op 1 januari 2006. De implementatie van de CRM-software is al in volle gang. Archie is oorspronkelijk bedoeld als sales- en marketingondersteuning, maar wordt bij zorgverzekeraar Agis ingezet om de inkoop te professionaliseren.
De verschillende inkoopteams van Agis Zorgverzekeringen kopen zorg in. Al een aantal jaar neemt de concurrentie tussen de verschillende zorgverzekeraars toe. De invoering van het nieuwe zorgstelsel betekent nog meer marktwerking. Om scherp te kunnen inkopen wordt een goede organisatie van het inkoopapparaat steeds belangrijker. Ook is de communicatie met de verschillende zorgverleners van groot belang. Deze toeleveranciers van Agis zijn naast huisartsen, homeopaten en fysiotherapeuten ook handelsbedrijven in de gezondheidszorg en ziekenhuizen. Hoewel er wel veel informatie over deze relaties beschikbaar is in de backoffice, wordt dit nu ontsloten en overzichtelijk in Archie gezet.
Agis Zorgverzekeringen hecht veel waarde aan een goede relatie met de verschillende zorgaanbieders, want dat komt de leden van Agis ten goede. Hoeveel patiënten heeft een bepaalde huisarts? Zijn er vaste afspraken gemaakt of niet? Archie wordt ingezet als relatiebeheersysteem om dit bij te houden.
Cees van der Marel, projectleider Archie Zorg bij Agis: “Het belangrijkste doel van de implementatie van Archie XRM is het verkrijgen van inzicht in de verschillende zorgaanbieders waar wij mee werken. Wat speelt er bij zorgverleners? Wij merken dat een goede relatie met hen heel belangrijk is, want die band straalt uit naar onze leden. Onze sales- en marketingafdeling werkt al een aantal jaar naar volle tevredenheid met Archie XRM, dus hebben we besloten om de inkoopteams er ook mee aan het werk te zetten. Wij vinden dat het verkoopproces op het gebied van relatiebeheer niet wezenlijk verschilt van het inkoopproces.”
Milko Steenmeijer, commercieel directeur van Archie Europe: “De eerste stap van de implementatie zit er nu op, we hebben de voorinventarisatie achter de rug. Maar de komende drie maanden zijn we nog druk bezig. Er zijn veel verschillende inkoopteams. In totaal moeten er zo’n 150 mensen met Archie gaan werken. Natuurlijk hebben die dezelfde, algemene behoefte, maar ook zijn er per team specifieke behoeftes. Daar moeten we met de software op inspelen.”
De nieuwe basisverzekering gaat in per 1 januari 2006 en vervangt het huidige zorgstelsel in Nederland. Het verschil tussen ziekenfonds en particuliere ziektekostenverzekering komt geheel te vervallen. De nieuwe basisverzekering is voor iedereen in Nederland.
--------------
Over Agis
Agis Zorgverzekeringen behoort met 1,7 miljoen leden en 2.000 medewerkers tot de topvijf van gespecialiseerde zorgverzekeraars in Nederland. Deze landelijk opererende zorgverzekeraar is ontstaan uit een fusie tussen regionale zorgverzekeraars Anova, Anoz en ZAO. Van oudsher bevinden de kernregio’s zich in Amsterdam, Utrecht, Amersfoort, Apeldoorn en omstreken. Agis biedt een ziekenfonds-, aanvullende, particuliere of collectieve ziektekostenverzekering. Agis heeft kennis van zijn verzorgingsgebied en weet de weg in ziekenhuizen, zorgcentra en thuiszorgorganisaties. Agis Zorgverzekeringen heeft geen winstoogmerk en investeert in kwalitatief goede, betaalbare en toegankelijke gezondheidszorg. Voor meer informatie kijk op www.agisweb.nl.
Over Archie Europe
Sinds 1985 produceert Archie Europe de sales- en marketingsoftware Archie. Naast generieke applicaties levert het bedrijf voor een aantal verticale markten ook branchegerichte oplossingen. De systemen van Archie ondersteunen en structureren relatiebeheer op zowel operationeel als strategisch niveau.
Voor bedrijven met een intensief persoonlijk klant- en relatiecontact is Archie bij uitstek geschikt. Archie biedt de mogelijkheid om informatie bij een relatie te ordenen, dwarsverbanden te leggen tussen personen, bedrijven en projecten en beïnvloeders van koopbeslissingen in kaart te brengen.
De gebruiksvriendelijkheid van het systeem wordt zowel door gebruikers als managers hoog gewaardeerd. Kijk voor meer informatie op www.archie.nl.
Voor meer informatie:
Archie Europe
Milko Steenmeijer
tel. 0299-411800
sales(at)archie.nl
Whizpr
Kim de Vries
tel. 0317-410483
archie(at)whizpr.nl