www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (21 jaar en 114 dagen geleden)
Bedrijf:

Bedrijfssoftware die werkt zoals middelgrote bedrijven werken

Microsoft komt met nieuwe, op rollen gebaseerde applicaties en een nieuwe infrastructuur

Schiphol-Rijk, 8 september 2005 - Bij monde van Chief Software Architect Bill Gates en CEO Steve Ballmer heeft Microsoft plannen bekendgemaakt voor rolgebaseerde bedrijfssoftware ten behoeve van middelgrote bedrijven. Centraal hierin staan Microsoft Dynamics, een nieuwe reeks bedrijfsapplicaties; Centro, de codenaam voor een nieuwe infrastructuur, gericht op middelgrote organisaties; en de verdere evolutie van Office als zakelijk platform. Deze software sluit aan op de manier waarop mensen in deze bedrijven werken.

Onder het motto 'Together, we build business', richt Microsoft zijn ontwikkelinspanningen op rolgebaseerde software - software op de persoon (= rol) georiënteerd in plaats van procesgeoriënteerd - om aan te sluiten bij de specifieke behoeften van middelgrote bedrijven. Daarnaast kondigt Microsoft een reeks programma's en tools aan die het voor deze bedrijven makkelijk maakt om hun relatie met Microsoft te onderhouden.

Software die werkt zoals middelgrote bedrijven werken In Microsofts strategie voor middelgrote bedrijven staat het volgende centraal:

  • Microsoft Dynamics, een nieuwe merknaam voor een veelomvattende reeks bedrijfsoplossingen, gebouwd op technologie die voortkomt uit het R&D project 'Project Green'. Microsoft Dynamics omvat een fundament voor vijftig rollen die gebaseerd zijn op specifieke functies binnen middelgrote bedrijven. Deze betaalbare, rolgebaseerde software is nauw geïntegreerd met onder meer Microsoft Office, SharePoint Portal Server en SQL Server Reporting Services. Nieuwe releases van de huidige Microsoft Business Solutions producten zullen in de loop van volgend jaar een Microsoft Dynamics-naam krijgen: Microsoft Dynamics AX (voorheen Axapta), Microsoft Dynamics NAV (voorheen Navision), Microsoft Dynamics CRM (voorheen Microsoft CRM), Microsoft Dynamics GP (voorheen Great Plains) en Microsoft Dynamics SL (voorheen Solomon) in 2006.
  • Microsoft Windows Server 'Centro', een nieuwe server-oplossing voor een specifieke rol binnen middelgrote bedrijven: de overwerkte IT-generalist. 'Centro' is de nieuwe infrastructuuroplossing voor het middensegment, waarin Windows Server 'Longhorn', de volgende generatie Exchange en beveiligingstechnologieën samen worden gebracht. Deze nieuwe oplossing helpt middelgrote bedrijven tijd en geld besparen en laat automatiseerders meer doen met minder. Centro zal spoedig beschikbaar komen, nadat de volgende versie van Windows Sever, codenaam Longhorn, op de markt is gekomen.
  • Microsoft Office System, uitgegroeid tot een geïntegreerd systeem van programma's, servers en diensten die het fundament leveren voor Microsofts rolgebaseerde softwarebenadering. Microsoft Office wordt een fundamenteel onderdeel van de bedrijfsapplicatiestrategie, nu Office steeds meer mogelijkheden krijgt, waaronder XML-integratie, workflow services en integratie van portals.

Software biedt middelgrote bedrijven grote kansen Uit een onderzoek van Keystone Strategy, onder leiding van professor Marco Iansiti van de Harvard Business School, komt naar voren dat technologie grote kansen biedt voor meer omzet en groei. Volgens het onderzoek behalen bedrijven met goede IT-voorzieningen een hogere omzetgroei dan bedrijven die deze voorzieningen niet hebben. Het middelgrote segment is ook een belangrijke factor in de wereldwijde economie, zeker in termen van technologie-investeringen en verwachte groei. Volgens onderzoek van AMI bestaat het segment uit 1,4 miljoen bedrijven wereldwijd met een verwachte jaarlijkse groei van 5 procent. Deze bedrijven maken gebruik van 68 miljoen PC's en 4,8 miljoen servers. In 2004 gaven deze bedrijven $134 miljard uit aan software en services. De verwachting is dat dit bedrag zal groeien tot $185 miljard in 2009, wat neerkomt op een jaarlijkse groei van 7 procent.

Relatie met Microsoft - op voorwaarden van de klant Uit eigen onderzoek van Microsoft blijkt dat klanten uit het middensegment een meer persoonlijke relatie met hun voornaamste leverancier verwachten. Om dat mogelijk te maken introduceert Microsoft programma's en tools om klanten te helpen hun relatie met Microsoft te onderhouden gebaseerd op hun specifieke behoeften. Een belangrijke rol hierbinnen speelt het nieuwe Midsize Business Center (www.microsoft.com/midsizebusiness), waar klanten relevante informatie kunnen vinden, hun IT-mogelijkheden kunnen evalueren en locale partners vinden met de gewenste expertise, en toegang hebben tot technische ondersteuning. Verder past Microsoft het Open Value licensingprogramma aan, specifiek voor middelgrote bedrijven.

Partners zorgen voor lokale en branchespecifieke expertise Met de recente introductie van de Solution Finder wil Microsoft het middensegment beter van dienst zijn door de bedrijven en de juiste partners bij elkaar te brengen. Via de Solution Finder kunnen bedrijven zoeken naar oplossingen en partners van Microsoft. Naar verwachting zullen de komende 12 maanden informatie over 10.000 oplossingen op de site worden geplaatst. De Solutions Finder komt deze herfst beschikbaar op het Midsize Business Center

Microsoft
Microsoft (NASDAQ: MSFT) is opgericht in 1975 en is een bekend innovator op het gebied van software, diensten en technologie voor zowel zakelijk als persoonlijk computergebruik. Het bedrijf levert een brede reeks aan oplossingen en diensten die mensen en organisaties overal ter wereld in staat stelt hun ambities te verwezenlijken.

Voor meer informatie:

Voor journalisten:
Microsoft Persdesk, telefoon: +31 (0)23 - 569 82 22, e-mail: mspers@monogram.nl

Gebruikers die technische ondersteuning zoeken, kunnen contact opnemen met de helpdesk van Microsoft Nederland: 020 - 500 10 05

Dit persbericht en andere persinformatie van Microsoft kunt u ook vinden op de website van Microsoft Nederland, op pagina www.microsoft.nl/pers/.

Microsoft en Windows zijn hetzij gedeponeerde handelsmerken hetzij handelsmerken van Microsoft Corporation in de Verenigde Staten en/of andere landen. Alle andere merk- en productnamen zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectieve houders.


Verstreken tijd: 21 jaar en 114 dagen
Microsoft contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.whizpr.nlwww.deepr.nl