Amstelveen, 31 maart 2005 – Xerox introduceert vandaag het allereerste, op de gepatenteerde ‘solid ink’ technologie gebaseerde, kleuren multifunctionele product (MFP) voor printen, kopiëren en scannen. Het systeem biedt de functionaliteit van een high-end MFP, maar voor een aanzienlijk lagere prijs.
Het WorkCentre® C2424, dat is ontworpen voor kleine tot middelgrote werkgroepen, biedt onvergelijkbare prestaties met een adviesprijs van 2.999 euro exclusief btw. Hij produceert kleuren- en zwart-wit documenten zoals Word-bestanden, spreadsheets en presentaties met een snelheid van 24 pagina’s per minuut (ppm); een dergelijke snelheid werd tot dusverre voor dit prijsniveau nog niet geboden.
“Het WorkCentre® C2424 heeft een werkelijk uitzonderlijke afdrukkwaliteit en een gemakkelijke bediening. Het compacte ontwerp doet geen concessies aan de kopieerfunctie zoals bij vele A4 kleuren-MFP’s voor werkgroepen het geval is”, aldus Marlene Glazer van Buyer’s Laboratory Inc. (BLI), een vooraanstaand Amerikaans kennisinstituut op het gebied van documentverwerking. “Gegeven het feit dat dit het laagst geprijsde systeem is ten opzichte van concurrerende modellen met een vergelijkbare snelheid in kleurprinten, kunnen die bij lange na niet tippen aan het prijs-prestatieniveau en de functionaliteit van het WorkCentre C2424.”
Het innovatieve ontwerp van het Xerox WorkCentre® C2424 bevat meer dan 80 solid ink patenten, terwijl er nog eens een twintigtal patenten is aangevraagd.
“Met dit baanbrekend product hebben we het platform van Xerox’ hoog gewaardeerde solid ink kleurentechnologie uitgebreid van de ‘gewone’ printers naar multifunctionele kantoorsystemen”, zegt Cees van Doorn, Vice President European Office Operations. “Het WorkCentre® C2424 is een systeem dat kleurenafdrukken produceert tegen lagere kosten, met een hogere afdrukkwaliteit en met een bedieningsgemak dat door niemand in dit productsegment kan worden geëvenaard.”
Xerox bekrachtigt met deze introductie haar strategie die is gericht op uitbreiding van de distributiekanalen en het aantal klanten. Het WorkCentre® C2424 is het eerste kleuren-MFP van Xerox, dat ook zijn weg naar de gebruiker zal vinden via resellers, als aanvulling op de andere Xerox verkoopkanalen zoals Xerox Document Houses.
Xerox WorkCentre® C2424 solid ink kleuren-MFP
Het WorkCentre® C2424 print en kopieert met een snelheid van 24 ppm en scant met een snelheid van 20 ppm. De eerste kleurenpagina verschijnt na 6 seconden en de eerste kleurenkopie na iets minder dan 15 seconden. De solid ink technologie is gebaseerd op vaste, polymeer-gebaseerde inkt in plaats van toner. De werking lijkt op die van een professionele offsetpers, maar is ontwikkeld voor dagelijks kantoorgebruik. De afdrukken worden verkregen door het verhitten van de inktblokjes en de druppeltjes die daardoor ontstaan worden overgebracht naar de drum in de printer, die de afdruk vervolgens op het papier overbrengt. Dit proces zorgt voor hoogkwalitatieve, heldere afdrukken, pagina na pagina. Door het ontbreken van tonerpoeder, vloeistoffen, tanks en cartridges, is het WorkCentre® C2424 gemakkelijk in het gebruik, schoon in het onderhoud en milieuvriendelijker.
Met zijn geïntegreerde print-, kopieer- en scanning-functionaliteit is het WorkCentre® C2424 een betere optie voor drukke werkgroepen dan minder robuuste all-in-one inkjet-apparaten waarbij afzonderlijke componenten voor printen en scannen zijn samengevoegd. Hij kan meerdere ‘jobs’ tegelijkertijd uitvoeren, waardoor de productiviteit binnen de werkgroepen hoog blijft. Gebruikers hoeven bijvoorbeeld voor het maken van een enkele kopie niet te wachten op de beëindiging van een grotere printklus.
Bij de ontwikkeling van het WorkCentre® C2424 heeft mede een groot bedieningsgemak voorop gestaan. Het uitpakken, installeren en gebruiksklaar maken van het systeem vergt slechts een minuut of vijftien. De netwerkinstallatie van de printer- en scanner-drivers, inclusief Xerox CentreWare printerbeheer, geschiedt geheel automatisch. In tegenstelling tot de traditionele toner cartridges, zoals die worden gebruikt in concurrerende laser-MFP’s, zijn de WorkCentre® C2424 solid ink sticks net zo gemakkelijk te laden als papier in een papierlade. Het WorkCentre® C2424 maakt ook scannen via het netwerk zeer eenvoudig. De gebruiker kan documenten rechtstreeks naar de eigen PC, beveiligde mailbox, of naar een algemeen adres scannen.
Beschikbaarheid
Het WorkCentre® C2424 is vanaf begin april leverbaar via Xerox channel partners.
Xerox Europe
Xerox Europe, de Europese organisatie van Xerox Corporation, levert een uitgebreide range aan Xerox producten, oplossingen en diensten, alsmede bijbehorende supplies en software. Het aanbod is met name gericht op een drietal marktsegmenten: kantoren van klein tot groot, de markt voor productieprinten en grafische omgevingen, alsmede dienstverlening, met inbegrip van advisering, systeemontwerp/–beheer en document outsourcing.
Xerox Europe heeft productievestigingen in Nederland, Ierland en het Verenigd Koninkrijk en een geavanceerd R&D centrum (Xerox Research Centre Europe) in Grenoble, Frankrijk. Voor meer informatie, ga naar www.xerox.com.
Xerox® is het handelsmerk van Xerox Corporation. Alle andere merken en productnamen zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectievelijke ondernemingen.
Klantcontacten
Voor meer informatie over Xerox en de producten: bel 030 – 698 0 698 of kijk op www.xerox.nl.
Mediacontacten
Xerox (Nederland) B.V., Patty de Jong, Communications Manager, tel.: 020 - 656 34 62, email: patty.dejong@xerox.com
VerkroostPR (voor Xerox), Herman Verkroost, tel.: 030 – 229 20 05, email: hav@verkroostpr.nl