Amstelveen, 18 februari 2005 -- Bij MailStreet in Deventer is begin januari de vijfentwintigste Xerox iGen3 digitale kleurenpers in Nederland geplaatst. Vanaf de eerste dag van plaatsing draait de machine productie en in de eerste vier weken zijn er een miljoen afdrukken gemaakt zonder één moment van storing. De introductie van deze machine bij Mailstreet is zo'n success, dat de iGen3 voor de rest van dit jaar flink bezet zal zijn.
MailStreet in Deventer bestaat nu twaalf jaar en er werken zo'n veertig mensen. Het is een printbedrijf dat is gespecialiseerd in transactiedrukwerk: rekeningafschriften, jaaropgaven, persoonlijke verslagen van pensioenfondsen en dergelijke. In het tot nu gevolgde proces wordt er vaak voorgedrukt briefpapier en voorbedrukte enveloppen door de opdrachtgever aangeleverd. De inhoud uit de databases wordt bij MailStreet razendsnel als gepersonaliseerde informatie op de verschillende soorten voorbedrukt briefpapier geprint; die worden in enveloppen gestoken en verzonden. Door de printproductie over te brengen naar de Xerox iGen3, kan in vele gevallen het hele traject van voordrukken vervallen: de huisstijl kan in full colour in dezelfde machinedoorgang worden afgedrukt. Alles op hetzelfde blanco papier. Het bespaart de opdrachtgevers heel veel tijd en geld.
Bovendien is het vanaf nu mogelijk om de opmaak van de documenten helemaal aan de geadresseerde en de betreffende actie aan te passen. Aparte folders die tot op heden werden bijgevoegd. zijn eventueel in hetzelfde full colour-ontwerp te integreren, wat kan leiden tot substantiële besparingen op portokosten. Wanneer de opdrachtgevers de mogelijkheden van deze technologie gaan benutten - en de meesten springen er al heel direct op in - kunnen zakelijke mededelingen worden omgebouwd tot marketingtools. De kwaliteit van de verzonden informatie neemt zo enorm toe. Dus een veel hogere kwaliteit, tegen een lagere prijs in een veel kortere tijd.
Jos Vogels, algemeen directeur van MailStreet: "Wij zijn een bedrijf dat vanaf dag één gewend is met data te werken en transacties en formulieren op te maken. We zijn geen grafici, maar de ‘boodschappenjongens’ van ondernemend Nederland. We bedenken de boodschap niet, maar denken mee over de realiseerbaarheid, printen de boodschap en pakken hem in. Dat printen gebeurde tot voor kort desgewenst met alleen een steunkleur. Door de aanschaf van de iGen3 zijn we nu in staat de boodschap te verrijken met kleur en beeld, en daardoor die boodschap veel effectiever te maken. In kleur komt de boodschap beter over. Klanten van onze opdrachtgevers kopen daardoor meer, en blijven klant. Wij kunnen nu veel beter aan de wensen van onze opdrachtgevers voldoen om vorm te geven aan de uitvoering van hun boodschap. Er is ook meer ruimte voor overleg omdat een belangrijk deel van de logistiek in het voortraject wegvalt. Bij ons wordt deze werkwijze wel ‘het nieuwe mailen’ genoemd. Onze opdrachtgevers gaan steeds meer de voordelen zien van deze productiewijze. Daarom staat de naam iGen3 bij ons al voor ‘Income GENerator’."
De Xerox iGen3 is de vijfentwintigste machine van dit type die in Nederland is geplaatst. De machine is bij Mailstreet opgenomen in een workflow-systeem, waar echter de komende tijd extra aandacht aan geschonken gaat worden. MailStreet moet wel, want de hoeveelheid werk neemt razendsnel toe. Naast de iGen3 is een Xerox DocuColor 2060 als backup geïnstalleerd. Maar gezien de absoluut storingsvrije eerste periode heeft die nog niet in actie hoeven komen. Vogels: "Misschien dat het mede te maken heeft met de standaardisatie die wij doorvoeren in papier en dergelijke. Door de mogelijkheden van de iGen3 helpt Xerox ons en onze opdrachtgevers te besparen op de kosten en het verhoogt plezierig de opbrengst voor beide partijen."
--- einde persbericht ---
Xerox Europe
Xerox Europe, de Europese organisatie van Xerox Corporation, levert een uitgebreide range aan Xerox producten, oplossingen en diensten, alsmede bijbehorende supplies en software. Het aanbod is met name gericht op een drietal marktsegmenten: kantoren van klein tot groot, de markt voor productieprinten en grafische omgevingen, alsmede dienstverlening, met inbegrip van advisering, systeemontwerp/–beheer en document outsourcing.
Xerox Europe heeft productievestigingen in Nederland, Ierland en het Verenigd Koninkrijk en een geavanceerd R&D centrum (Xerox Research Centre Europe) in Grenoble, Frankrijk. Voor meer informatie, ga naar www.xerox.com.
Xerox® is het handelsmerk van Xerox Corporation. Alle andere merken en productnamen zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectievelijke ondernemingen.
Klantcontacten
Voor meer informatie over Xerox en de producten: bel 030 – 698 0 698 of kijk op www.xerox.nl.
Mediacontacten
Xerox (Nederland) B.V., Patty de Jong, Communications Manager, tel.: 020 - 656 34 62, email: patty.dejong@xerox.com
MailStreet, de heer J.J.C. Vogels, algemeen directeur, tel.: 0570 – 620 275, emaill: josv@mailstreet.nl
VerkroostPR (voor Xerox), Herman Verkroost, tel.: 030 – 229 20 05, email: hav@verkroostpr.nl
Fotobijschrift:
MailStreet in Deventer is de 25e gebruiker van een Xerox iGen3 digitale kleurenpers in Nederland en draaide daarop in de eerste vier weken rond een miljoen afdrukken, zonder een enkele machinehapering. Reden genoeg om een toost uit te brengen voor vlnr: Jos Vogels, algemeen directeur MailStreet, Richard Vlegels, iGen3 verkoopspecialist Xerox, Evert van Hoff, Xerox adviseur grafische industrie, Gerard Jansen, directeur MailStreet, en Peter de Regt, iGen3 klantentrainer (ook wel iGen3 Smart Press Production Consultant genoemd).