Op 30 november jl. heeft de rechtbank voor de 2de keer in 6 maanden een algemeen ziekenhuis veroordeeld tot het starten van een Europese aanbestedingsprocedure.
Op 9 juli deed de Voorzieningenrechter in Arnhem uitspraak in een zaak tussen Parkeermanagement Nederland en het Ziekenhuis Rivierenland. In deze uitspraak werd Rivierenland aangemerkt als aanbestedende dienst conform de Europese aanbestedings- richtlijnen. Rivierenland ondersteund, door de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen heeft besloten beroep aan te tekenen tegen deze uitspraak.
Echter, op 30 november heeft de Voorzieningenrechter in Breda een vergelijkbare uitspraak gedaan in een zaak tussen Sortrans en het Amphia Ziekenhuis. In deze uitspraak is door de rechter uitvoerig ingegaan op de vraag of een algemeen ziekenhuis onderworpen is aan de Europese aanbestedingsrichtlijnen.
De discussie over de vraag of algemene ziekenhuizen Europees moeten aanbesteden wordt hiermee weer aangewakkerd. Zolang er (nog) geen zekerheid is dient zich de vraag aan: hoe kan een ziekenhuis omgaan met deze onzekerheid? Hoe zijn problemen bij aanbestedingen te voorkomen?
De uitspraken in de beide zaken zijn na te lezen op www.ev.nl/aanbestedingen
Het kerstnummer van het EVisions Magazine zal geheel gewijd zijn aan de zorgsector. Mr. Petra Vos van Stibbe zal uitvoerig ingaan op de Europese aanbestedingsplicht van de zorgsector. Verder met inspirerende interviews met o.a. een lid van de Tweede Kamer, CVZ, Digibob, woningbouwcorporatie Portaal, Nederlands Kanker Instituut en Vecozo.