www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (22 jaar en 172 dagen geleden)
Bedrijf:

Nederland~ICT en Ministerie van Justitie voorkomen samen klachten

Nederland~ICT, de branchevereniging voor ICT- en Officebedrijven en het Ministerie van Justitie hebben door uitstekende samenwerking een laagdrempelige procedure ontwikkeld voor de behandeling van klachten, knelpunten en problemen die zich kunnen voordoen bij de aanbesteding van ICT-opdrachten van dit departement aan marktpartijen.

Al enige jaren vindt er constructief overleg plaats tussen Justitie en Nederland~ICT over de aanbestedingspraktijk. Dit heeft onder meer geresulteerd in afspraken om tot een eenvoudige, goedkope en informele aanpak voor klachtbehandeling te komen. Hiermee kunnen in de toekomst missers en problemen, zowel bij leveranciers als bij het departement, worden voorkomen.

De ICT-sector en Justitie geven hiermee tevens hun bereidheid aan om over en weer, in een open dialoog, van elkaar te leren over de praktijk van de ICT-aanbestedingen. Deze materie blijkt zowel voor veel ICT-bedrijven als het departement dikwijls zeer complex te zijn. Deze procedure maakt het mogelijk om - waar dat in concrete gevallen nodig mocht blijken te zijn - zaken in een vroegtijdig stadium bij te stellen. Juist met het vroegtijdig signaleren van problemen en waar mogelijk het direct oplossen daarvan, zijn zowel de markt als de aanbestedende diensten binnen het departement gebaat.

“Een mooi voorbeeld van hoe goede communicatie problemen kan voorkomen”, aldus mr. Peter van Schelven, jurist bij Nederland~ICT. De met mr. Ruud Leether, bedrijfsjurist binnen de top van Justitie, gevoerde overleggen hebben over en weer geleid tot een open oog voor de aanbestedingspraktijk.

Nederland~ICT hoopt dat deze aanpak een voorbeeld is voor de andere ministeries. Justitie is het eerste departement dat bereid en in staat is gebleken, samen met de ICT-sector, een klachtenprocedure op te stellen. De gemaakte afspraken dragen er toe bij dat bedrijven minder snel een stap naar de rechter zetten als de indruk bestaat dat een aanbesteding niet juist is aangepakt.

Inmiddels is de procedure in gang gezet en wijzen de eerste ervaringen uit dat deze procedure zinvol en effectief is. Voor veel ICT-bedrijven is de stap naar de rechter dikwijls een brug te ver. Een eenvoudige procedure kost al snel 25.000 Euro en slaat daarnaast een flinke deuk in de zakelijke relatie met een opdrachtgever. Justitie heeft in de ogen van Nederland~ICT met deze unieke vorm van zelfregulering een waardevolle bijdrage geleverd aan de verbetering van aanbesteding van ICT-opdrachten.

Nederland~ICT behartigt de economische belangen van de aangesloten organisaties richting politiek en overheid. Met een achterban die meer dan 25 miljard Euro omzet en ruim 200.000 medewerkers telt, is Nederland~ICT dé woordvoerder van de Nederlandse ICT-sector. Nederland~ICT is het samenwerkingsverband van de brancheverenigingen FENIT (informatie-technologie), VIFKANTEC (kantoortechnologie), ICT Telecom (telecommunicatie) en de belangenorganisaties ICT Milieu en Werkgeversvereniging ICT (ICK-CAO).

Vanaf 1 januari 2005 wordt de branchekoepel één nieuwe vereniging; ICT~Office.

Recent van NLdigital  
NLdigital: Volt meest digitaal, CDA verrassende binnenkomer kopgroep

NLdigital introduceert vernieuwde branchevoorwaarden: de NLdigital Voorwaarden 2025

Onderzoek Ipsos I&O: meeste kiezers zien sterke digitale economie als sleutel tot toekomst Nederland

Verstreken tijd: 22 jaar en 172 dagen
NLdigital contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
Logo Schneider Electric
Logo HCC
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl