ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (21 jaar en 181 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Whizpr

Trend Micro Virusrapport oktober 2004: een rustige virusmaand

Trojans en bot-programma's voeren boventoon

Utrecht, 1 november 2004 - Trend Micro (TSE: 4704, Nasdaq: TMIC), leider op het gebied van netwerkantivirus- en internet-content-beveiligingssoftware en -diensten, registreerde in oktober 2004 1.817 nieuwe schadelijke codes. Dit is een toename van 22% ten opzichte van de vorige maand. Hoewel deze periode in het algemeen een rustige periode is, betreft het dit jaar tevens één van de langste periodes zonder een uitbraak.

Overige conclusies uit het virusrapport van TrendLabs van Trend Micro:

  • 47% van de ontdekte schadelijke code waren trojans, en zelfs 65% als daar de backdoors oftewel remote trojans bij opgeteld worden. Dit bevestigt eerdere verklaringen dat de aandacht van malware-makers verschuift van het verkrijgen van bekendheid naar financieel voordeel.
  • Wormen maakten 30% van de bedreigingen uit, waarvan het in driekwart van de gevallen bot-programma's betrof. Dit bewijst de verdere uitbreiding van bot 'zombie'-netwerken die de veiligheid van systemen in gevaar brengen en een basis kunnen zijn voor gedistribueerde Denial of Service-aanvallen (DoS).
  • Het aantal SASSER-infecties is sterk afgenomen. Hieruit blijkt dat systemen steeds vaker gepatched worden. Worm_SASSER.B heeft zijn toppositie in de Trend Micro World Virus Tracking Center-lijst (WTC) afgestaan aan WORM_NETSKY.P. Op deze lijst staan nog vier andere NETSKY-varianten.
  • Vijf maanden na de eerste ontdekking van PE_ZAFI.B moet er nog steeds rekening gehouden worden met deze code. Ondanks dat het aantal infecties is afgenomen sinds juni, is het aantal infecties nog steeds aanzienlijk. Dit wordt, zoals eveneens geldt voor de NETSKY-worm, veroorzaakt door de efficiënte verspreiding op basis van social engineering.
  • De wederopkomst van MYDOOM- en BAGLE-wormen zet zich deze maand voort. De nieuwe MYDOOM-variant bevat een reactie van de schrijver op het nieuws dat de SASSER-ontwikkelaar Sven Jaschan nu in dienst is bij een beveiligingsbedrijf. Er werden deze maand dertien nieuwe BAGLE-varianten ontdekt.

# # #

Voor het opvragen van het complete Engelstalige virusrapport en/of meer informatie over de gebruikte virustechnieken kunt u contact opnemen met Annegees van Linge van Lammers van Toorenburg Benelux PR, tel: 030 - 6565070, e-mail: annegees@lvtpr.nl

Over Trend Micro
Trend Micro is leider op het gebied van netwerkantivirus- en internet-content-beveiligingssoftware en -diensten. Het wereldwijde hoofdkantoor is gevestigd in Tokio, het Europese hoofdkantoor in Marlow, Engeland. De producten worden wereldwijd geleverd door Value-Added Resellers en service providers.
Voor meer informatie: nl.trendmicro-europe.com

Voor meer informatie:

Trend Micro      
Mireille Boetje     
Tel: +44 (0)1628 400534    
E-mail: Mireille_Boetje@trendmicro.co.uk

Lammers van Toorenburg Benelux PR
Anja Breunis / Annegees van Linge
Tel: +31 (0)30 6565 070 
E-mail: anja@lvtpr.nl / annegees@lvtpr.nl

Recent van Trend Micro  
TrendAI gaat samenwerking aan met Anthropic

TrendAI introduceert Agentic Governance Gateway voor het beveiligen van Agentic AI-systemen

Onderzoek TrendAI: Nederlandse organisaties negeren AI-risico’s door druk om concurrentie voor te blijven

Verstreken tijd: 21 jaar en 181 dagen
PR contact  

Logo Whizpr
Trend Micro contact  

+31 (0) 20 399 8304
www.trendmicro.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
INFLUX PRINFLUX PRwww.deepr.nl