ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (22 jaar en 89 dagen geleden)
Bedrijf:

Het Digitaal Portfolio van de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN)

Competentieverwerving
In een Digitaal Portfolio (DPF) documenteren studenten hun studie-ontwikkeling. Tijdens hun studieloopbaan verzamelen zij in hun DPF de bewijslast voor hun competentieverwerving. Met andere woorden: het DPF is een belangrijk (web)instrument voor de studieloopbaanbegeleiding en de competentietoetsing. In december 2003 heeft het HAN-MT besloten tot HAN-brede invoering van het door de HAN zelf ontwikkelde DPF. Inmiddels zijn de eerste studenten afgestudeerd met behulp van een DPF. Het Digitale Portfolio is een onderdeel van de op Roxen-CMS gebaseerde HAN-webvoorziening (Intra- en Internet) De ontwikkeling van het DPF is onderdeel van het programma HAN Onderwijs Flexibilisering.

Gebruikersvriendelijkheid voor de student
Omdat ook de minder ICT-vaardige studenten en begeleiders gemakkelijk met het digitaal portfolio moeten kunnen werken, is gekozen voor het contentmanagementsysteem van Roxen Internet Software. In het Roxen CMS, intern liefkozend "RoxHAN" genoemd, is het eenvoudig om tekst, plaatjes enz. te plaatsen en te bewerken.

De omgeving is voor de studenten per onderwijsdomein deels voorgestructureerd, Binnen elke hoofdrubriek vinden de studenten een aantal tabbladen (ofwel directories) die zij naar eigen inzicht een naam kunnen geven. Studenten kunnen de tabbladen vullen met producten die gerelateerd zijn aan competenties die ook op andere manieren is de omgeving wat meer naar eigen smaak in te richten, bijvoorbeeld door op de homepage voor een eigen achtergrond of foto te kiezen.

Gebruikersvriendelijkheid voor de begeleiders
Studentbegeleiders en assessoren krijgen digitale portfolio’s van veel studenten onder ogen. Elke student de volledige vrijheid qua structuur lay-out en inhoud geven lijkt mooi, maar in de praktijk wordt het voor de begeleider onmogelijk om het overzicht te houden en de juiste feedback op de individuele portfolio’s te geven. Uit onderzoek is gebleken dat begeleiders door deze ‘informatie-overload’ ook hun motivatie verliezen.

Het bieden van een handige zoekstructuur is daarom noodzakelijk. De student is eigenaar dus geeft zelf aan wie zijn begeleider is. Hierdoor krijgt zijn begeleider alleen de namen en portfolio’s, van zijn studenten, te zien die moet worden bekeken of beoordeeld. Er kan op naam, groep of datum geselecteerd worden. Verder is eenvoudig te zien wanneer er voor het laatst iets door de student of een begeleider in het betreffende portfolio is gewijzigd. Daarna kan de begeleider commentaar (annotaties) toevoegen, waarop de student weer kan reageren. Op deze manier wordt voorkomen dat begeleiders door de bomen het bos niet meer zien en op een tijdbesparende wijze kunnen beoordelen.

Demo en meer informatie:
Een demo waarin u zelf een aantal voorbeeldportfolio’s kunt bekijken en bewerken is te vinden op: demodpf.han.nl

Meer informatie:
Paul Siepman, paul.siepman@cvb.han.nl (MCV,Webteam)
Marion Keiren, marion.keiren@fe.han.nl (SCO)
Jan van der Veen, jan.van.der.veen@roxen.com  (Roxen)


Verstreken tijd: 22 jaar en 89 dagen
Roxen Nederlan.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo Zscaler
Logo NetApp
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Protime BV
Logo Fellowmind
Logo Exact
Logo Flanderijn
Logo Unit4
Logo Lucid Software
Logo Arval
Logo Palo Alto Networks
Logo PocketBook
Logo Lucid Software
Logo Schneider Electric
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103678 persberichten
7031 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17420 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRwww.deepr.nlwww.deepr.nl