www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (22 jaar en 133 dagen geleden)
Bedrijf:

Het Digitaal Portfolio van de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN)

Competentieverwerving
In een Digitaal Portfolio (DPF) documenteren studenten hun studie-ontwikkeling. Tijdens hun studieloopbaan verzamelen zij in hun DPF de bewijslast voor hun competentieverwerving. Met andere woorden: het DPF is een belangrijk (web)instrument voor de studieloopbaanbegeleiding en de competentietoetsing. In december 2003 heeft het HAN-MT besloten tot HAN-brede invoering van het door de HAN zelf ontwikkelde DPF. Inmiddels zijn de eerste studenten afgestudeerd met behulp van een DPF. Het Digitale Portfolio is een onderdeel van de op Roxen-CMS gebaseerde HAN-webvoorziening (Intra- en Internet) De ontwikkeling van het DPF is onderdeel van het programma HAN Onderwijs Flexibilisering.

Gebruikersvriendelijkheid voor de student
Omdat ook de minder ICT-vaardige studenten en begeleiders gemakkelijk met het digitaal portfolio moeten kunnen werken, is gekozen voor het contentmanagementsysteem van Roxen Internet Software. In het Roxen CMS, intern liefkozend "RoxHAN" genoemd, is het eenvoudig om tekst, plaatjes enz. te plaatsen en te bewerken.

De omgeving is voor de studenten per onderwijsdomein deels voorgestructureerd, Binnen elke hoofdrubriek vinden de studenten een aantal tabbladen (ofwel directories) die zij naar eigen inzicht een naam kunnen geven. Studenten kunnen de tabbladen vullen met producten die gerelateerd zijn aan competenties die ook op andere manieren is de omgeving wat meer naar eigen smaak in te richten, bijvoorbeeld door op de homepage voor een eigen achtergrond of foto te kiezen.

Gebruikersvriendelijkheid voor de begeleiders
Studentbegeleiders en assessoren krijgen digitale portfolio’s van veel studenten onder ogen. Elke student de volledige vrijheid qua structuur lay-out en inhoud geven lijkt mooi, maar in de praktijk wordt het voor de begeleider onmogelijk om het overzicht te houden en de juiste feedback op de individuele portfolio’s te geven. Uit onderzoek is gebleken dat begeleiders door deze ‘informatie-overload’ ook hun motivatie verliezen.

Het bieden van een handige zoekstructuur is daarom noodzakelijk. De student is eigenaar dus geeft zelf aan wie zijn begeleider is. Hierdoor krijgt zijn begeleider alleen de namen en portfolio’s, van zijn studenten, te zien die moet worden bekeken of beoordeeld. Er kan op naam, groep of datum geselecteerd worden. Verder is eenvoudig te zien wanneer er voor het laatst iets door de student of een begeleider in het betreffende portfolio is gewijzigd. Daarna kan de begeleider commentaar (annotaties) toevoegen, waarop de student weer kan reageren. Op deze manier wordt voorkomen dat begeleiders door de bomen het bos niet meer zien en op een tijdbesparende wijze kunnen beoordelen.

Demo en meer informatie:
Een demo waarin u zelf een aantal voorbeeldportfolio’s kunt bekijken en bewerken is te vinden op: demodpf.han.nl

Meer informatie:
Paul Siepman, paul.siepman@cvb.han.nl (MCV,Webteam)
Marion Keiren, marion.keiren@fe.han.nl (SCO)
Jan van der Veen, jan.van.der.veen@roxen.com  (Roxen)


Verstreken tijd: 22 jaar en 133 dagen
Roxen Nederlan.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo Stichting Z-CERT
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Schneider Electric
Logo Ciphix
Logo Brightmine
Logo Schneider Electric
Logo HCC
Logo Proofpoint
Logo PocketBook
Logo MIRhosting
Logo LANCOM Systems
Logo S2GRUPO
Logo KnowBe4
Logo Trend Micro
Logo Bidfood
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103395 persberichten
7014 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17251 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.deepr.nl