Nieuwegein, 31 augustus 2004 - Control Break International (CBI), de Nederlandse ontwikkelaar van SafeBoot, maakt bekend dat de EAL4 Common Criteria certificering voor SafeBoot in gang is gezet. Common Criteria geeft de uitgangspunten weer waaraan IT-beveiligingsproducten voor overheidsinstellingen moeten voldoen.
Voor de certificering wordt SafeBoot onderworpen aan een uitgebreid testprogramma, uitgevoerd door een officieel erkende testfaciliteit. Gerhard Watzinger, COO van CBI: “Doordat diverse overheidsinstellingen in Nederland, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Japen en de Verenigde Staten al gebruikmaken van SafeBoot, weten we dat ons product voldoet aan de eisen van deze branche. We zijn er daarom van overtuigd dit certificeringsproces succesvol zal verlopen.”
SafeBoot beschermt waardevolle data op PC’s, laptops en PDA’s tegen verlies, diefstal en ongeoorloofde toegang wanneer en waar dan ook. Deze bescherming is van groot belang, omdat overheidsinstellingen, financiële of andere organisaties verantwoordelijk gehouden kunnen worden in het geval dat persoonlijke data door diefstal of andere ongeoorloofde toegang op mobiele apparatuur verloren gaat.
-----------
Over Common Criteria
In juni 1993 startten de organisaties, verbonden aan de ontwikkeling van Amerikaanse, Canadese, en Europese criteria (ITSEC, TCSEC, CTCPEC), het Common Criteria project. Doel is de ontwikkeling van gemeenschappelijke criteria om IT-beveiligingsproducten op internationaal niveau te evalueren. Het project draagt bij aan de ontwikkeling van een internationale standaard om onder meer wederzijdse erkenning van evaluatieresultaten te bewerkstellingen. Meer informatie is beschikbaar via www.commoncriteriaportal.org
Over Control Break International en SafeBoot
Control Break International (CBI), een Nederlandse leverancier van software voor beveiliging van mobiele data, ontwikkelt en distribueert de SafeBoot-productlijn. De SafeBoot producten beveiligen data op notebooks, PC’s en PDA’s. Hierdoor wordt voorkomen dat niet-geautoriseerde personen toegang hebben tot bedrijfskritische gegevens. Dit gebeurt door middel van sterke toegangscontrole en krachtige encryptie. Control Break International heeft eigen verkoop- en supportvestigingen in Nederland, Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten. Daarnaast heeft het bedrijf wereldwijd distributeurs in meer dan 40 landen. De ABN Amro bank heeft sinds 2003 een minderheidsbelang in het bedrijf. Voor meer informatie: www.safeboot.com.
Voor meer informatie:
Control Break International
Tom de Jongh
Tel: +31 (0)30 - 63 48 800
tom.dejongh(at)safeboot.com
Whizpr
Annerieke Kamphuis
Tel: +31 (0)317 - 410 483
safeboot(at)whizpr.nl