Amstelveen, 11 augustus 2004 -- Eerder dan oorspronkelijk verwacht heeft Factotum Media in Hilversum een tweede Xerox iGen3 kleurproductiesysteem laten plaatsen. De eerste iGen3 werd begin december 2003 geïnstalleerd en produceert nu in twee ploegen ongeveer 1 miljoen afdrukken per maand. Aangezien Factotum nog meer groei verwacht en bovendien graag backup wil hebben voor de pers om snelle levering te garanderen, is besloten een tweede iGen3 vervroegd neer te laten zetten. Op dit moment zijn de operators daarvoor in opleiding. Een opleiding waarin Factotum alle vertrouwen heeft gezien de uitstekende ervaringen met het opleidingstraject van de operators van de eerste machine.
Door de steeds verdergaande digitalisering, onder andere via internet en digitale fotografie, sluit de iGen3 beter op de markt aan dan offsetpersen dat deden. Factotum Media, ooit begonnen als Foto Factotum, is bekend geworden van de zogenaamde fotopresentaties bij makelaars van te koop staande huizen. Verder produceert men het hele gamma van 1:1 marketing communicatie - brochures, leaflets en raampresentaties - voor makelaars. De markt van de huizenverkoop verandert, onder andere onder invloed van websites als www.Funda.nl. De oplagen van de fotopresentaties nemen daardoor af en er komt steeds meer vraag naar gepersonaliseerde producten. Door het inzetten van de iGen3 kan Factotum Media hier prachtig op inspelen.
De prepress-taken bij Factotum Media zijn aanzienlijk minder geworden. De informatie wordt elektronisch opgehaald, in Photoshop bewerkt en tot PDF's omgezet. Dan drukken. Wat rest is afwerken, vergaren en verzenden. En juist ook in die laatste stappen heeft de iGen3 de basis gelegd voor efficiëntere productie. In offset produceerde men op objectniveau, dus zoveel maal de leaflet van een bepaald huis. Daarna moest men met de bestellijsten van de makelaars de juiste aantallen aftellen en vergaren. Door nu de iGen3 met PPML aan te sturen kan men thans op klantniveau drukken: alles wat die ene makelaar wil hebben direct gestapeld. Zoek de verzendbon in de stapel afdrukken en de bestelling kan na het snijden direct op de post naar die makelaar.
Daarnaast kunnen makelaars via de bij Factotum in eigen huis ontwikkelde web-applicatie Webhome zelf alle uitingen aan promotiemateriaal in hun eigen huisstijl bestellen. Ook via die applicatie wordt de iGen3 met PPML aangestuurd. Wat makelaars voor 12.00 uur bestellen gaat meestal dezelfde dag per post weg.
De vele varianten in huisstijlen en promotiemiddelen zijn mede van invloed geweest op de keuze voor een vellenpers. Dat het de Xerox iGen3 werd is een beslissing geweest waar ze nog geen moment spijt van hebben gehad. Heel weinig aanloopproblemen in de beginperiode, vrijwel geen inschiet met het drukken, prima opleiding van de operators, goede begeleiding vanuit Xerox. En de kwaliteit van de afdrukken is terug op het niveau dat men op de offsetpersen had. Een jarenlange periode met tegenvallende resultaten op andere digitale printsystemen kan men gelukkig snel vergeten.
Perfecte beeldkwaliteit, een groot kleurbereik, geautomatiseerde invoer, een efficiëntere workflow en kostenbesparing in het nabewerkingstraject: Factotum Media is blij met de Xerox iGen3.
Over Factotum Media
Factotum Media is een jonge organisatie die is ontstaan uit het samengaan van een aantal stevig verankerde bedrijven op het gebied van het produceren en uitgeven van onroerendgoedmedia. Bij het bedrijf werken ca. 120 mensen met een grafische, commerciële en/of creatieve achtergrond en opleiding.
Over Xerox Europe
Xerox Europe, de Europese organisatie van Xerox Corporation, levert een uitgebreide range aan Xerox producten, oplossingen en diensten, alsmede bijbehorende supplies en software.
Het aanbod is met name gericht op een drietal marktsegmenten: kantoren van klein tot groot, de markt voor productieprinten en grafische omgevingen, alsmede dienstverlening, met inbegrip van advisering, systeemontwikkeling/–management en document outsourcing.
Xerox Europe heeft productievestigingen in Nederland, Ierland en het Verenigd Koninkrijk en een geavanceerd R&D centrum in Grenoble (Frankrijk).
Meer informatie over Xerox Europe is te vinden op www.xerox.com.
Xerox®, The Document Company®, het digitale X® en Phaser® zijn handelsmerken van Xerox Corporation. Alle andere merken en productnamen zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectievelijke ondernemingen.