Amsterdam, 3 juni 2004 - In Nederland is een derde van de IT-directeuren bang om zijn baan te verliezen. Daarmee liggen de cijfers in Nederland (34%) boven het gemiddelde (21%) in de regio Europa, Midden-Oosten en Afrika (EMEA). Dit is de uitkomst van het nieuwste Storage Index-onderzoek dat werd uitgevoerd in opdracht van Hitachi Data Systems onder IT-directeuren en -managers van grote en middelgrote bedrijven in het EMEA-gebied. Uit het onderzoek blijkt zelfs dat 22% van de IT-managers helemáál geen vertrouwen heeft in het behoud van zijn functie. Het EMEA-gemiddelde ligt hier op 19%. Deze angst is voor een deel te wijten aan de economische onzekerheid, alhoewel het percentage respondenten in EMEA dat kostenreductie ziet als belangrijkste prioriteit, in zes maanden is gedaald van 61% naar 55%. De angst voor ontslag is meer gelegen in het feit dat IT-managers bang zijn overbodig te worden. Dit doordat meer nadruk wordt gelegd op het vergroten van de organisatorische efficiëntie, wat vaak een verkleining van het personeelsbestand tot gevolg heeft.
Behalve de angst voor baanverlies zorgt angst voor cybercriminaliteit, terroristische aanvallen en natuurrampen voor toenemende stress onder IT-directeuren en -managers. Dit blijkt ook uit het onderzoek van Hitachi Data Systems. Ruim een derde (34%) van de Nederlandse managers geeft aan dat databeveiliging hen regelmatig slapeloze nachten bezorgt. Beveiliging stoot hiermee downtime (22%) van de eerste plaats. In EMEA ligt het gemiddelde van IT-managers die 's nachts wakker liggen door zorgen over beveiliging, op 30%. Dit is een stijging van tien procent vergeleken met een half jaar geleden. De zorgen over de kosten van dataverlies worden onderstreept door de grote nadruk in het bedrijfsleven op continuïteitsinvesteringen. Het overgrote deel van de onderzochte bedrijven (81%) geeft aan dat de bescherming van hun IT-systemen tegen natuurlijke rampen en menselijke fouten of acties topprioriteit blijft.
"De recente groei in virusaanvallen, computerdiefstal en terroristische aanslagen heeft ongetwijfeld geleid tot een hogere bloeddruk bij IT-managers overal ter wereld", zegt John Taffinder, Vice-President EMEA van Hitachi Data Systems. "Aangezien bedrijven steeds afhankelijker worden van hun data, groeit onherroepelijk de druk op IT-managers om deze te beschermen."
De druk op IT-managers wordt nog verder vergroot door nieuwe regelgeving en auditing-eisen. Het voldoen aan overheidsregels, zoals Sarbanes-Oxley, Basel II en een groot aantal andere industriespecifieke regelgevingen, wordt door 37% van de IT-managers gezien als urgente aandachtspunten. Zij geven aan dat hierin de komende tijd veel zal worden geïnvesteerd.
###
Over Hitachi Data Systems Storage Index
De resultaten van dit onderzoek zijn gebaseerd op 690 anonieme interviews met IT-directeuren in EMEA.
Hitachi Data Systems
Hitachi Data Systems zet zijn wereldwijde R&D-faciliteiten in om storage-oplossingen te ontwikkelen op basis van de beste technologieën met de prestaties, beschikbaarheid en schaalbaarheid die de ROI van klanten maximaliseren en risico's tot een minimum beperken. Door onze focus op de klant bij het leveren van de beste hardware, software en services van Hitachi en onze partners zijn we in staat de business van onze klanten optimaal te ondersteunen.
Hitachi Data Systems heeft 2.700 medewerkers en levert direct en via resellers aan ondernemingen en overheden in meer dan 170 landen. Meer dan 50 van de Fortune 100-bedrijven zijn klant van Hitachi Data Systems. Meer informatie: www.hds.com
Hitachi Ltd.
Hitachi Ltd. (NYSE: HIT) heeft zijn hoofdkwartier in Tokio, Japan, en is een toonaangevend, wereldwijd opererend elektronicaconcern met circa 340.000 medewerkers. In het boekjaar 2002 (dat eindigde op 31 maart 2003) werd een geconsolideerde omzet behaald van 68,3 miljard dollar. Het bedrijf biedt een brede reeks van systemen, producten en diensten in marktsectoren als informatiesystemen, elektronische apparatuur, industriële systemen, consumentenproducten, materialen en financiële diensten. Meer informatie over Hitachi is beschikbaar op de website www.hitachi.com
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Hitachi Data Systems
Cees Heikamp
Tel: +31 (0)20 65 09 311
E-mail: cees.heikamp@hds.com
Lammers van Toorenburg Benelux PR
Cas Heuvelmans
Tel: +31 (0)30 65 65 070
E-mail: cas@lvtpr.nl