Hardinxveld-Giessendam, 08 april 2004 – Ridit Business Software is benoemd tot kennispartner van PKM, het adviesorgaan voor MKB-metaalbedrijven. PKM adviseert en begeleidt vanuit de belangen van zowel de ondernemer als de onderneming. Ridit beschikt over veel expertise op het gebied van reparatie en service. Speciaal hiervoor heeft zij de servicestrategie Object Relationship Management (ORM) ontwikkeld. ORM kan gebruikt worden door technische handelsbedrijven en is volledig te integreren met ERP toepassingen voor productiebedrijven. Hiermee kunnen Ridit en PKM een stuk toegevoegde waarde bieden voor de bedrijven op het gebied van onderhoud en service.
Dankzij de uitgebreide kennis en jarenlange ervaring in de MKB-metaalindustrie biedt PKM organisaties een effectief en bewezen adviestraject. Naast advies en begeleiding biedt PKM cursussen en trainingen gericht op het overdragen van praktisch toepasbare kennis. Ook voorziet zij in interim management. “Wij zijn een samenwerking met Ridit aangegaan omdat zij vooral op het gebied van reparatie en onderhoud enorme toegevoegde waarde voor onze klanten bieden. Dit onderdeel is tot nu toe onderbelicht gebleven binnen de metaalindustrie, maar maakt wel degelijk onderdeel uit van de keten en ook van ERP-toepassingen. Ridit springt hier goed op in met haar servicestrategie ORM, die zij speciaal voor deze specifieke vraagstukken heeft ontwikkeld,“ aldus Erwin Voets van PKM.
“Wij zien belangrijke veranderingen in de markt. De verantwoordelijkheid van producenten van duurzame productiemiddelen zoals tractoren, hijskranen of heftrucks, stopt tegenwoordig niet meer bij de aflevering van het object. De producenten zijn tegenwoordig ook medeverantwoordelijk voor de levenscyclus van de objecten die zij vervaardigen. Hierdoor veranderen de condities en wordt de prestatie van een object zoals prijs per draaiuur, oftewel de levensduur, steeds belangrijker. Met name in de huidige krimpmarkt wordt de aanschaf van een nieuw product vaak uitgesteld waardoor de levensduur verlengd moet worden. Kortom, het belang van service en reparatie neemt steeds meer toe. Zaak dus dit goed op orde te hebben. ORM kan dit proces aanzienlijk inzichtelijker maken en vereenvoudigen,” aldus Herro Zoutendijk, directeur Ridit Business Software.
Over Ridit Business Software
Ridit Business Software (sinds 1986) is een softwareleverancier gespecialiseerd in oplossingen voor reparatie- en serviceactiviteiten en productielogistiek met als doel het verhogen van de servicegraad. Basis van de oplossingen vormt de op Windows geënte software van AccountView. Met deze software is het mogelijk bedrijfsprocessen snel en flexibel te integreren, al dan niet met internet front end.
Speciaal voor reparatie- en servicebedrijven ontwikkelde Ridit een servicestrategie onder de naam Object Relationship Management (ORM). ORM maakt het mogelijk optimaal service en onderhoud te bieden, met als resultaat een duurzame relatie tussen leverancier en afnemer. Alle informatie benodigd voor het realiseren van een hoge servicegraad is tot op componentniveau aan het object gekoppeld. Alle aan onderhoud en service gerelateerde activiteiten werken op deze manier geïntegreerd en zijn gericht te coördineren en te controleren.
Daarnaast biedt het bedrijf ERP (Enterprise Resource Planning)-oplossingen voor discrete productie en voor de semi-procesindustrie. Klanten van Ridit zijn onder meer Toyota Industrial Equipment, Rolls Royce Marine Benelux, Liebherr Nederland, Abemec, Dieseko Piling & Vibro Equipment, Polychromal, Bonusan en Hercuseal. Voor meer informatie zie www.ridit.nl.
NOOT VOOR DE REDACTIE:
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Ridit Software BV
Patrick Peren
Tel.: +31 (0)184 62 08 00
E-mail: p.peren@ridit.nl