IJsselstein, 23 februari 2004 - Aladdin Knowledge Systems (Nasdaq: ALDN) kondigt vandaag de beschikbaarheid aan van eSafe 4 Feature Release 2. Deze proactieve contentbeveiliging is nu uitgerust met de AppliFilter-technologie die de groeiende stroom van blended threats* blokkeert. Deze nieuwe technologie blokkeert op gatewayniveau peer-to-peer-applicaties (P2P), instant messaging software, spyware, adware, tunneling en ander ongeautoriseerd applicatieverkeer. eSafe’s AppliFilter verhindert zo dat deze applicaties firewalls omzeilen en de organisatie binnendringen.
Het gevaar van internet-applicaties
P2P-applicaties worden vaak gebruikt om bestanden met anderen te delen en (illegaal) muziek, video’s en software te downloaden. Vanwege de steeds grotere bestanden die met deze applicaties worden gedeeld, vindt dit steeds vaker plaats over hogesnelheidsnetwerken van bedrijven. Dit brengt niet alleen juridische risico’s met zich mee, maar neemt ook een significant deel van de bandbreedte in gebruik. Ook kunnen bestanden die gedeeld worden op P2P-netwerken verborgen spyware bevatten, die het gebruik van internet en bijvoorbeeld toetsaanslagen bijhouden.
Spyware kan vrij gemakkelijk de complete harde schrijf openstellen voor het internet. Dit levert risico’s op voor de veiligheid en privacy, doordat het hierdoor mogelijk wordt om van buitenaf in e-mailboxen informatie te zoeken en zo toegangscodes, zakelijke/juridische documenten en andere gevoelige documentatie boven water te halen.
Onderzoeken
Uit recent onderzoek, uitgevoerd door ISCA Labs, is gebleken dat 45% van de bestanden die via internet worden gedeeld, besmet is met virussen, trojan horses en wormen. ISCA Lab heeft hiertoe duizenden bestanden verzameld via Kazaa, de meeste populaire peer-to-peer applicatie. Kwaadaardige code en blended threats komen organisaties binnen via ingangen die vandaag de dag niet beschermd worden door de meeste beveiligingsproducten. Deze trend vereist een striktere controle over het gebruik van internetapplicaties.
In het nieuwste Worldwide Secure Content Management rapport meldt Brian Burke, IDC security analist: ”Instant Messaging wordt in toenemende mate gebruikt binnen bedrijven en leidt zo tot diverse beveiligingsproblemen. Deze applicatie kan namelijk eenvoudig door hackers worden gebruikt om toegang te krijgen tot bedrijfssystemen. Dit betekent dat alle informatie die voor een medewerker toegankelijk is, ook voor een hacker beschikbaar is. Daarnaast kunnen door het uitwisselen van bestanden via Instant Messaging, virussen binnenkomen die schade aan kunnen richten.”
AppliFilter beveiliging
De technologie van eSafe’s AppliFilter is gebaseerd op een zichzelf updatende engine die alle openstaande verbindingen controleert, op zoek naar ongeautoriseerde applicaties en protocol-patronen in het TCP/IP-verkeer. AppliFilter is door een extra beveiligingslaag op applicatieniveau van toegevoegde waarde op aanwezige firewalls. eSafe beschermt zo tegen de volgende bedreigingen:
- Wormen en kwaadaardige code, zoals Blaster, CodeRed en CodeBlue die zichzelf kunnen repliceren via TCP/IP-verkeer en direct gebruikmaken van zwakke plekken in verschillende applicaties en servers.
- P2P-applicaties zoals KaZaa, eDonkey die kunnen leiden tot virusinfecties, het van buitenaf toegankelijk maken van vertrouwelijke informatie en het oneigenlijk in bezit hebben van materiaal met copyright.
- Instant Messengers zoals ICQ, Yahoo!Messenger en MSN Messenger die onder meer kunnen leiden tot virusinfecties en productiviteitsverlies.
- Adware/Spyware zoals Cydoor en Gator, die zich installeren zonder toestemming van de gebruiker en ongecontroleerd informatie uit de organisatie versturen.
- Ongeautoriseerde Tunneling en Remote Control applicaties zoals GO2MYPC die eenvoudig bestaande firewalls omzeilen en een communicatie opzetten tussen het bedrijfssysteem en externe systemen.
Voor meer informatie over eSafe 4 kunt terecht op de volgende site: http://www.eAladdin.com/esafe.
* Blended threats gebruiken een combinatie van kwaadaardige code en kwetsbaarheden voor een cyberaanval.
-----------------
Over Aladdin
Aladdin Knowledge Sytems (Nasdaq: ALDN), gevestigd in Tel Aviv (Israël), houdt zich als internationaal marktleider op het gebied van internet- en softwarebeveiliging bezig met oplossingen voor een veilig gebruik en veilige distributie van digitale content: van applicatiesoftware tot en met internetgebruik en -toegang. Aladdins klanten zijn software-vendors en organisaties die hun medewerkers een veilige toegang tot het internet bieden, inclusief bescherming van de eigen bedrijfsinformatie en -productiviteit. Meer informatie is te vinden op Aladdins website www.eAladdin.com of via de Benelux-vestiging van Aladdin in IJsselstein.
Voor meer informatie:
Aladdin Benelux
William Boensma
Tel: +31 (0)30- 68 80 800
wboensma(at)ealaddin.nl
Whizpr
Annerieke Kamphuis
Tel: +31 (0)317-410483
aladdin(at)whizpr.nl