Utrecht, 20 januari 2004 – Telindus verhoogt zijn belang in Telindus Hong Kong en Yunnan Telindus Technologies (China) van 51 naar 75,5 procent. De pan-Europese netwerkintegrator koopt dit belang voor een prijs van vijf tot zes keer de verwachte winst (EBIT) over 2003 van Harmony Assets Ltd uit Hong Kong. Deze verschaffer van durfkapitaal was sinds vier jaar aandeelhouder van de onderneming.
Ronald Everaert, CEO van de Telindus Group: “Telindus Hong Kong en zijn 100 procent Chinese dochter Yunnan Telindus Technologies (YTT) zijn veelbelovende groepsvennootschappen van Telindus. Ze hebben beide een commerciële focus op China. Telindus heeft zijn belang in deze bedrijven vergroot vanwege het groeipotentieel van de Chinese markt en de goede resultaten die de ondernemingen de afgelopen jaren hebben geboekt. Deze combinatie van kansen was voor ons een argument om een groter aandeel in Telindus Hong Kong te verwerven.”
De overblijvende 24,5 procent van de aandelen blijft in handen van de oprichters en het huidige management van de onderneming. Bovendien heeft Telindus de bedoeling om het management van zijn Chinese bedrijf een aankoopoptie toe te kennen op een gedeelte van de nieuw verworven aandelen.
“We verheugen ons over het vertrouwen van Telindus in het commerciële potentieel van de Zuidoost-Aziatische markt”, zegt Richard Wong, Managing Director van Telindus Hong Kong en YTT. “We zijn ervan overtuigd dat, met de strategische visie en de ondersteuning van de hele Telindus-onderneming, ons team de impact van Telindus op de Chinese markt verder zal vergroten.”
Telindus Hong Kong en zijn Chinese dochteronderneming YTT hebben kantoren in Hong Kong en de Chinese steden Beijing, Chengdu, Chongqing, Guangzhou, Kunming, Shangai en Urumchi. De twee bedrijven hebben gezamenlijk meer dan 130 medewerkers, waarvan de helft netwerkingenieurs zijn. De Chinese activiteiten zullen in 2003 een omzet boeken van ongeveer 240 miljoen HKD. Hoewel 2003 een moeilijke start beleefde vanwege SARS, groeide de omzet ten opzichte van 2002, uitgedrukt in HKD, met meer dan 25%.
De groep bedient klanten zoals People’s Bank of China, de beurs van Shanghai, de metro van Shanghai en operators zoals China Mobile, China Netcom en Unicom. Eind 2003 ondertekende Telindus een contract met de Chinese Post voor een waarde van 3 miljoen USD. Het betreft de levering van storage-apparatuur en netwerkservers. Fase twee en drie van het project moeten nog worden uitgevoerd en vertegenwoordigen een waarde van nog eens 40 miljoen USD.
----------------------
Over Telindus
De Telindus Groep (Euronext Brussel: TEL) biedt totaaloplossingen op het gebied van vaste en mobiele netwerken aan zowel operators als enterprise-organisaties. Naast netwerkintegratie levert Telindus managed services en consultancydiensten. Het bedrijf is tevens producent van breedband access- en videosurveillance-oplossingen. Telindus’ expertise strekt zich uit over alle data- en telecomgebieden: Local Area Networks (LAN), Metropolitan Area Networks (MAN), Wide Area Networks (WAN), Virtual Private Networks (VPN), netwerktoegang , informatiebeveiliging en applicaties zoals Voice over IP (VoIP) , Unified Messaging (UM) en Videosurveillance.
Telindus is in 1969 in België opgericht. Momenteel werken er in Europa en Azië 2300 mensen verdeeld over 15 landen. In Nederland heeft Telindus vestigingen in Utrecht en ’t Harde. Meer informatie is te vinden op www.telindus.nl.
Voor meer informatie:
Telindus
Karin van Ieperen
Marketing Manager
030 - 247 75 42
karin.vanieperen(at)telindus.nl
Whizpr
Mirjam Hulsebos
0317 – 410483
telindus(at)whizpr.nl