Rio de Janeiro, 19 november 2003 - Alcatel en Philips hebben vandaag bekendgemaakt dat zij met succes een aantal interoperability-testen hebben uitgevoerd op het gebied van video-overdracht via een EDGE-netwerk. Bij deze testen is gebruik gemaakt van Alcatel's EDGE-ready Evolium(tm) netwerkoplossingen (radio access en core) en de Nexperia Cellular System Solution van Philips. Deze testen worden gedemonstreerd (gebruikmakend van het File Transfer Protocol) tijdens het GSM Americas Congres in Brazilië.
De oorspronkelijke testen vonden begin november van dit jaar plaats en toonden een succesvolle ononderbroken download van 30 Mbytes bij een snelheid van 220 kbit/s. Dit is de hoogste snelheid in zijn klasse die ooit bereikt is in een live op EDGE gebaseerde omgeving, en is tevens een grote verbetering ten opzichte van de mogelijkheden die GPRS biedt. Dit succes is veelbelovend voor de zich snel ontwikkelende mobiele multimediamarkt.
De testresultaten tonen de beschikbaarheid en betrouwbaarheid aan van een complete EDGE-oplossing die gebaseerd is op de technologieën van beide bedrijven. Dit is een duidelijk signaal naar alle mobieletelefonieaanbieders die het voornemen hebben een op EDGE gebaseerd mobiel netwerk te bouwen, hiermee nieuwe abonnees aan te trekken en zodoende hun ARPU (Average Revenu Per User) te verhogen. Bovendien zien producenten van mobiele telefoons, die bereid zijn binnen afzienbare tijd concurrerende EDGE-handsets op de markt te brengen, dat deze oplossing nu echt volwassen is geworden.
Alle Evolium(tm) basisstations, welke door Alcatel verkocht zijn tussen 1999 en 2000, hebben allemaal de mogelijkheid om EDGE-zendontvangers op een eenvoudige wijze aan te sluiten. Sinds 2001 is EDGE een integraal onderdeel van het standaard productaanbod van Alcatel. Alle Evolium(tm) basisstations welke door Alcatel sindsdien zijn geleverd, zijn zonder extra kosten volledig voorzien van EDGE-apparatuur. Dit houdt in dat alle klanten met een mobiele GSM/GPRS infrastructuur van Alcatel hun bestaande netwerkcapaciteiten eenvoudig kunnen opwaarderen naar EDGE.
Het volledige persbericht vindt u in bijgaand document.
Voor nadere informatie:
Alcatel Telecom Nederland
Ed Magnée
070 - 3079 488
ed.magnee@alcatel.nl