TDK Systems Europe heeft haar eerste Bluetooth USB Adaptor, exclusief ontwikkeld voor PowerBooks, iBooks en iMacs, geïntroduceerd.
Met de iBlue USB Adaptor kunnen Mac-gebruikers verbinding maken met mobiele Bluetooth telefoons, inclusief de meest recente Nokia-, Sony Ericsson-, Philips- en Siemens-handsets, Personal Digital Assistants (PDA’s), computers en andere apparaten, zoals toetsenborden en muizen. Bovendien maakt de adaptor mobiele e-mail, het verplaatsen van bestanden, bediening op afstand en synchronisatie van agenda en adresboek mogelijk.
De iBlue USB Adaptor is volledig compatibel en interoperabel met alle Mac hard- en software. De adaptor is tevens integreerbaar met de ingebouwde tekstverwerkerapplicatie in Mac OS X. Hiermee kunnen gebruikers tekstberichten vanaf hun Mac versturen en ontvangen.
"Mac-gebruikers kan je niet vergelijken met PC-gebruikers," zei Nick Hunn, managing director bij TDK Systems. "Ze verwachten niet alleen standaard hoge kwaliteit software, bruikbaarheid en betrouwbaarheid, maar ook verwachten ze dat deze kenmerken terug te zien zijn in het ontwerp van de producten. Zowel functionaliteit als design spelen dus bij hen een essentiële rol."
Om tegemoet te komen aan de esthetische verwachtingen van Mac-gebruikers en de kleuren van de Mac PowerBook en iBook, is de iBlue USB Adaptor verkrijgbaar in titanium met groen of parelmoer met een groene afwerking.
Het iBlue product bevat Salling Clicker software. Hiermee is het mogelijk om een mobiele telefoon te gebruiken als afstandsbediening voor het bedienen van een presentatie of iTunes. Ook is MobileSync software toegevoegd aan iBlue. Deze software zorgt ervoor dat een mobiele telefoon en computer automatisch gesynchroniseerd wordt door informatie te verplaatsen van het ene apparaat naar het andere. Tijdens de Apple Design Awards* uitreiking, heeft Salling Clicker prijzen gewonnen voor het Beste Mac OS X Product (Best of Show) en meest vernieuwende Mac OS X product.
"We geven Mac-gebruikers een functionaliteit die ze direct kunnen gebruiken in het gewenste formaat," zei Hunn. "Het apparaat kan zo uit de verpakking worden gehaald en aangesloten worden, zodat gebruikers geen enkele vertraging oplopen en direct de voordelen van Bluetooth kunnen ervaren. Het is zo eenvoudig als wat."
De adaptor bevat een Class 1 Bluetooth chip die tot 100 meter zend- en ontvangstbereik heeft. Het is compatibel met andere Bluetooth 1.1 apparatuur en producten van TDK Systems. Het apparaat werkt op gereduceerde energie, waardoor de levensduur van een PowerBook en iBook batterij verlengd wordt.
"Bluetooth draadloze technologie was ooit de slapende reus van mobiel computergebruik en mobiele telefonie - maar dat is snel veranderd," voegde Hunn toe. "Er zijn al meer dan 60 miljoen mobiele Bluetooth telefoons verscheept. Het is nu alleen nog een kwestie van het leveren van de juiste applicaties die gebruikers in staat stellen direct de voordelen van Bluetooth draadloze technologie te ervaren."
De iBlue USB Adaptor zal vanaf eind november bij de belangrijkste verkooppunten en leveranciers verkrijgbaar zijn, voor een adviesprijs van 75 Euro exclusief BTW.
* Het iBlue pakket omvat testversies van beide Salling-applicaties (volledige functionaliteit). Als testversie is Salling Clicker beperkt tot 30 klikken per keer. MobileSync is 7 dagen gratis. Beide producten worden geactiveerd middels online registratie.