www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (22 jaar en 151 dagen geleden)
Bedrijf:

KPN en AbvaKabo klaren de lucht

Scheepbouwer zet vaste bonus in voor werkgelegenheidsinitiatieven

Tegen de achtergrond van het op nationaal niveau bereikte onderhandelingsresultaat en de noodzaak bij KPN de totale loonsom ook de komende jaren te beheersen vanwege de steeds toenemende druk op de werkgelegenheid, heeft KPN  voor de vakbonden enkele grote beletsels opgeruimd.

ABVAKABO FNV – met veel leden onder het KPN-personeel – had grote moeite met de beloningsstructuur van de KPN-top. Na uitgebreid overleg zijn partijen het volgende overeengekomen:

Aanbod

  1. Voortaan krijgt de Centrale Ondernemingsraad (de COR) informatie vooraf over voorgenomen wijzigingen van het beleid van het beloningssysteem voor leden van de Raad van Bestuur.
    KPN loopt daarmee vooruit op invoering van de nieuwe wet op de structuurvennootschap, die nu bij de Eerste Kamer ligt.
  2. De vertrekpremie voor voorzitter en leden van de Raad van Bestuur  wordt vastgesteld in overeenstemming met de definitieve code Tabaksblat. De vakbond beschouwt de veel ruimere regeling die bij KPN in gebruik is, als een gouden handdruk bij falen.
  3. De voorzitter van de Raad van Bestuur Scheepbouwer zal voortaan geheel afzien van financiële voordelen als de vennootschap in andere handen zou komen en hij zal vertrekken. Bij deze afvloeiingsregeling zou hij tot zijn 61e jaar zijn inkomen blijven ontvangen. Ook het concurrentie beding dat hem recht gaf op een extra jaar inkomen komt te vervallen.

Initiatief

KPN zal de komende jaren niet ontkomen aan een verdere verhoging van de productiviteit.
Het bedrijf zal zijn inspanningen intensiveren om ook nieuwe werkgelegenheid te genereren. Bestuursvoorzitter Scheepbouwer wil richting personeel en bonden zichtbaar maken dat het hem ook daarmee ernst is.
Hij heeft de Raad van Commissarissen aangeboden zijn vaste bonus van Euro 0,5 miljoen per jaar in te leveren, als KPN dat geld in een initiatief steekt om nieuwe breedband toepassingen te ontwikkelen.
Er zal daarvoor een team van specialisten worden gevormd. Zij mogen wereldwijd speuren naar nieuwe mogelijkheden. Dit naast de al genomen initiatieven als Deltaplan Glas en het aanbod om alle scholen in Nederland gratis op Breedband aan te sluiten.

 “Dat is goed zijn voor iedereen. We moeten in dit land onze energie steken in de toekomst en niet in het verleden blijven hangen”, aldus de heer Scheepbouwer, verwijzend naar de eerdere commotie over zijn beloningspakket uit 2001. “Daar heb ik wel wat voor over”.
Op deze wijze denkt Scheepbouwer ook een steen des aanstoots voor de vakbeweging - een bonus die los staat van geleverde prestaties – te hebben weggenomen.

Beslissing uit 2001 was juist en legitiem
In gesprekken met de ABVAKABO FNV is uiteengezet dat de beslissing in 2001 over het beloningspakket van de voorzitter van de Raad van Bestuur, in de gegeven omstandigheden juist, legitiem, en zeker niet ongewoon was. De Raad van Commissarissen staat nog onverkort achter deze beslissing.

Het huidige aanbod aan de vakbeweging moet dan ook worden gezien in het licht van de nieuwe omstandigheden. In een stagnerende economie  wordt een groot beroep op de vakbeweging gedaan om tot loonmatiging te komen. De vakbeweging heeft het daar buitengewoon moeilijk mee, gezien de hoge beloningen voor topmanagers. KPN heeft gemeend op deze manier de lucht te klaren.

ABVAKABO FNV heeft tijdens een gesprek met KPN aangegeven, dat zij  niet langer reden ziet om de aangekondigde procedure bij de Ondernemings-kamer  om een enquête naar het gevoerde beleid van KPN te houden, door te zetten.

Het KPN-bestuur vertrouwt erop dat met dit aanbod  een goede basis is gelegd voor de komende CAO-onderhandelingen.


Verstreken tijd: 22 jaar en 151 dagen
KPN contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Axians
Logo DPDK
Logo Stichting Z-CERT
Logo Emixa
Logo VirtualPBX.nl
Logo Feesd
Logo Sooda internetbureau
Logo Key2XS
Logo Decos
Logo  Fundaments, Expert in Clouds
Logo 12Build
Logo NeuroCluster AI
Logo 9altitudes Nederland BV
Logo NetRom Software
Logo Eijsink
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Qaitbay
Logo Facilitor
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo Trend Micro
Logo Schneider Electric
Logo Manhattan Associates
Logo EPAM Systems
Logo Exotec
Logo Ormit Talent
Logo Top Employers Institute
Logo ilionx
Logo Vertiv
Logo HOB ICT Security
Logo Databricks
Logo Proofpoint
Logo KnowBe4
Logo Zebra
Logo Descartes
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103178 persberichten
7003 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17118 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl