The Nut Company uit Arnhem, Europees marktleider in de verwerking van noten, heeft gekozen voor iRenaissance, het ERP-systeem van Ross Systems. Om de logistiek en de productieprocessen efficiënter in te kunnen richten, had The Nut Company vooral behoefte aan een geavanceerd Supply Chain Management systeem in combinatie met een sterk financieel systeem, dat volledig met de SCM-toepassingen geïntegreerd kan worden.
Voor The Nut Company is supply chain management voor de beheersing van de complexe, fysieke goederenstromen van doorslaggevend belang. Het bedrijf koopt de noten namelijk direct in bij telers over de hele wereld. Ze worden op kwaliteit gecontroleerd in onafhankelijke laboratoria. Vervolgens worden de noten naar de zeven productiebedrijven in Frankrijk, Duitsland, Nederland en Polen getransporteerd. De productieprocessen bestaan uit relatief eenvoudige behandelingen zoals schoonmaken, roosteren, zouten en verpakken tot en met het aanbrengen van chocolade-, borrelnoten- en suikercoatings. Daarnaast produceert The Nut Company pindakaas en worden er ingrediënten voor de levensmiddelenindustrie gemaakt, die bijvoorbeeld verwerkt worden in sauzen, ijs, snoepgoed, koekjes en gebak.
The Nut Company levert een breed assortiment van verpakte nootjes onder de eigen merknamen Ultje, Jack Klijn, Jack Benoit, Felix and Pittjes. Daarnaast produceert The Nut Company een omvangrijke serie private labels voor vrijwel alle grote, Europese supermarktketens. Hoewel elke fabriek in principe voor haar eigen verzorgingsgebied produceert, is er ook sprake van specialisaties, waardoor er tussen de verschillende productielocaties ook intercompany goederenstromen ontstaan.
"We hadden vooral behoefte aan een geavanceerd Supply Chain Management systeem voor de beheersing van de fysieke goederenstromen en de kwaliteitscontrole vanaf de inkoop bij de teler tot en met de distributie naar de levensmiddelenindustrie en de retail. Door een betere beheersing van de goederenstromen kunnen we de productieprocessen efficiënter inrichten", verduidelijkt Arjan Lammers, Supply Chain Manager van The Nut Company. "Nootjes zijn fastmoving consumer producten. We hebben meer dan duizend verschillende eindproducten met allemaal hun eigen specifieke kenmerken. Sommige zijn bovendien seizoensgevoelig. Daarom hechten we veel belang aan de integratie van het Supply Chain Management systeem met het financiële systeem. Als we de vele goederentransacties direct door de financiële administratie laten verwerken, krijgen we een beter inzicht in de operationele kosten.
Daarnaast zorgen geavanceerde forecast-tools binnen iRenaissance voor een beter inzicht in de vraag per klant en kunnen we voor alle productielocaties een betrouwbare forecast maken, waarop we de inkoop, de productieplanning en de budgettering kunnen afstemmen. Dat is een belangrijke verbeteringsslag, die we met het nieuwe systeem hopen te realiseren."
Tijdens het selectieproces heeft The Nut Company zich op diverse systemen georiënteerd. "De keuze voor iRenaissance van Ross Systems komt met name voort uit de brede functionaliteit van het systeem. "iRenaissance is een ERP-systeem met een hele sterke financiële component en uitgebreide SCM- en CRM-functionaliteiten. Ross Systems heeft zich expliciet op de voedingsmiddelen- en procesindustrie toegelegd, waardoor de software veel beter afgestemd is op de specifieke processen en werkzaamheden in onze bedrijfstak", licht Lammers toe. "Dat heeft als voordeel, dat het pakket bij de implementatie veel minder maatwerk vereist en dus kostentechnisch veel interessanter is. Het systeem heeft bovendien een antwoord op issues als traceability en houdbaarheid, die in onze industrie spelen.
Gezien de investeringen in R&D bij Ross Systems, gaan we ervan uit, dat iRenaissance ook de komende jaren een state-of-the-art pakket blijft. Naast die functionele en financiële fit gaat het ook een beetje om de culturele fit, zoals ik dat noem. We spreken dezelfde taal, zijn allebei heel praktisch ingesteld en we passen ook wat schaal betreft goed bij elkaar. Wij zijn een bedrijf met 1000 medewerkers. We denken, dat onze belangen bij Ross Systems, dat zich vooral op grote en middelgrote ondernemingen richt, veel beter gewaarborgd zijn."
iRenaissance wordt de komende maanden in vier van de vijf Europese dochterbedrijven van The Nut Company geïmplementeerd. Naar verwachting is het systeem in april 2004 operationeel.