ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (23 jaar en 79 dagen geleden)
Bedrijf:

Risico’s outsourcing groot

Alternatief Shared Service Center voorkomt onrust en verloop personeel

Outsourcing is risicovol. Een organisatie kan te afhankelijk worden van de nieuwe dienstenleverancier. Een te abrupte outsourcing kan zoveel onrust en verloop bij het personeel veroorzaken dat men vitale kennis verliest. Een slim alternatief voor outsourcing elimineert de nadelen, terwijl de voordelen behouden blijven.

Om de concurrentieslag aan te kunnen, concentreren organisaties zich meer op hun kerntaken. Het streven is daarbij om niet-kerncompetenties uit te besteden. Op deze manier worden organisaties wendbaarder en kunnen ze sneller inspelen op signalen uit hun markt.

Selectief
Voor grote organisaties bestaat er een alternatief voor outsourcing, namelijk het oprichten van een Shared Service Center (SSC). Veel voordelen die men met outsourcing nastreeft, kan men namelijk ook bereiken zonder iets over te dragen aan een externe partij. Door het samenvoegen van een aantal afdelingen, die binnen een organisatie dezelfde processen uitvoeren, tot een Shared Service Center kan men een schaalvoordeel bereiken en dus kosten besparen. Wanneer men dan ook van de gelegenheid gebruik maakt om zo’n SSC op te zetten als een nieuwe afdeling die volgens nieuwe regels en met nieuwe middelen diensten gaat leveren, kan men tevens een kwaliteitsslag maken en vervolgens een resultaatverplichting opleggen aan dat SSC. De personele en materiële middelen worden dan overgenomen uit de oude afdelingen, waarbij men selectief te werk kan gaan: alleen die medewerkers overnemen die geschikt zijn voor de gewenste werkwijze en alleen die middelen die passen in de gewenste architectuur.

Kracht
Natuurlijk kan men zo'n SSC wanneer het eenmaal goed draait, alsnog verkopen aan een externe leverancier. Dan wordt via een tussenstap alsnog hetzelfde bereikt als met outsourcing, maar dan vanuit een positie van kracht en in een tempo waarin de organisatie het groeiproces van ambtelijke ondersteuning tot commerciële dienstverlener kan absorberen.

De Rijksoverheid heeft dit goed begrepen, toen het kabinet 4 juli jongstleden besloot om de HRM (Human Resource Management) afdelingen van 12 ministeries samen te voegen tot één SFC (Shared Facility Center) HRM Rijksoverheid. Ook het bedrijfsleven ziet hier brood in. Bij ING Bank loopt een groot project om de ICT-afdelingen van alle labels onder te brengen in één Shared Service Center voor Informatieverwerking.


Verstreken tijd: 23 jaar en 79 dagen
Verdonck, Kloo.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo Zscaler
Logo NetApp
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Protime BV
Logo Fellowmind
Logo Exact
Logo Flanderijn
Logo Unit4
Logo Lucid Software
Logo Arval
Logo Palo Alto Networks
Logo PocketBook
Logo Lucid Software
Logo Schneider Electric
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103693 persberichten
7031 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17425 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
INFLUX PRINFLUX PRProgressCommunications.eu