Amsterdam, 27 augustus 2003 -- TeleCity, één van de grootste onafhankelijke aanbieders van Internet Data Center-diensten in Europa, heeft een overeenkomst gesloten met DiSec Consultancy. Via haar website Clan-Space.Com host DiSec online multi-player games.
Het contract heeft een looptijd van drie jaar. Binnen deze periode kan de hoeveelheid serverruimte worden aangepast aan de veranderde behoeften van het bedrijf. TeleCity biedt DiSec 24 uur per dag ondersteuning op het netwerk en professionele beveiliging van de servers.
Via Clan-Space.Com host DiSec vele online multi-player games, zoals Counter Strike (de meest gespeelde online multi-player game ter wereld) Day of Defeat, Quake 1-2-3 en Unreal Tournament. De belangrijkste games zet het bedrijf online, zodat gameliefhebbers eerst zelf kunnen ervaren hoe de servers van Clan-Space.Com presteren voordat zij een server gaan huren. Andere spellen zijn vervolgens op aanvraag beschikbaar. Populair zijn de zogenaamde ‘clans’, een groep of team van gamers, die een eigen clanserver huren om andere clans uit te dagen voor een zogenaamde ‘clan war’. Een goed voorbeeld is Clan Base, één van de grootste online gamers communities waarbij al bijna 1 miljoen gamers zijn aangesloten. Deze gamers vormen samen ongeveer 125.000 clans. Vanaf begin 2003 worden er gemiddeld 36.195 clan wars per maand gespeeld op gehuurde servers 1).
"Doordat steeds meer mensen nu ook thuis over een breedbandverbinding beschikken, neemt het aantal online gamers explosief toe. Naar schatting speelt op het moment al 65% van de Nederlandse huishoudens games of online multi-player games via het internet en dat percentage zal de komende jaren alleen maar toenemen", aldus Stanley Mager, directeur bij DiSec Consultancy. "In een dergelijke groeimarkt is het belangrijk partners te vinden die met je mee willen groeien. Bij TeleCity zijn de uitbreidingsmogelijkheden zeer goed, hebben we de juiste bandbreedte voor goede performance van de gameservers en wordt een uiterst professionele begeleiding en beveiliging geboden."
"De gamingmarkt is een heel snelle markt - de ontwikkeling van steeds snellere en betere hardware maakt de ontwikkeling van steeds geavanceerde spellen mogelijk. Games die vandaag mooi en snel zijn, worden morgen alweer voorbijgestreefd door spellen die nog beter zijn. Dit vraagt echter ook om steeds snellere en efficiëntere games-engines", zei Jeroen Schlosser, Operations Manager bij TeleCity. "Het is een uitdaging deze ontwikkelingen steeds een stap voor te zijn en ervoor te zorgen dat de gamers die gebruik maken van Clan-Space.Com optimaal van hun game kunnen genieten."
TeleCity werkt al samen met andere bedrijven in de games-wereld, zoals Sony. Met dit bedrijf sloot TeleCity in januari van dit jaar een driejarig contract.